Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jock44er22

jock44er22

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 18 10 2007 - 21:30

Witam .
Mam takie pytanko - sklad w corellu do druku? (skład dpd)
Jestem zielony i potrzebuje waszej pomocy - jak by mi mógł ktoś wyjaśnić na przykładzie + jakies zdjęcia .


dzieki i czekam . <_<

  • 0

#2 jock44er22

jock44er22

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 23 10 2007 - 16:03

Witam cisza - nikt nic nie napisał hehehhe - szkoda - chyba nie było na tej stronie jakiegoś grafika ktury tym się zajmuje .
ale cos znalazłem na necie - jest to zbiżony temat - ale dalej - nie wiem jak zrobić w jakimś prgramie grafisznym .
1)

Komputerowy skład dokumentów

Wybrane programy do składu. Przygotowanie dokumentów do druku. Ustawianie parametrów strony. Wybór systemu zarządzania kolorem. Narzędzia dostępne w programie. Zarządzanie stroną wydruku. Dopasowanie do rozmiaru strony. Operowanie na tekście, ramki. Import tekstu, filtry. Formatowanie tekstu. Style. Wprowadzenie grafiki do publikacji. Obróbka grafiki. Oblewanie grafiki tekstem. Definiowanie kolorów. Separacja kolorów. Spis treści, indeksy, przypisy, skorowidze. Skrypty w programie i automatyzacja zadań. Zapis pliku na dysku w wybranym formacie: pdf, WWW, drukarka, naświetlarka, ploter, postscript.


2)

Home / Porady / Adobe InDesign
Adobe InDesign - program komputerowy służący do projektowania, łamania, składania i przygotowywania do druku materiałów poligraficznych - szczególnie wydawnictw wielostronicowych i o skomplikowanej strukturze. Stworzony został od podstaw przez amerykańską korporację Adobe.

W latach 90. XX w. Adobe starała się stworzyć skuteczną konkurencję dla dominującego wtedy na rynku DTP programu QuarkXPress firmy Quark Inc. Początkowo starano się tego dokonać na bazie wykupionego wraz firmą Aldus programu PageMaker, klasyka cyfrowego składu, jednak nie był on w stanie wyprzeć z rynku konkurencyjnego Quarka. Dopiero InDesign (określany w trakcie prac programistycznych jako K2 czyli Quark killer - ang. zabójca Quarka) spełnił oczekiwania wymagającego rynku profesjonalnych firm DTP.

InDesign już w pierwszych wersjach zawierał w sobie przeważającą większość możliwości edycyjnych ze współczesnych mu wersji Quarka, za to miał znacznie więcej nowych, ze szczególnym uwzględnieniem perfekcyjnego edytora tekstu, ale jednocześnie jest wyposażony w mechanizmy pozwalające na blliską współpracę z dwoma innymi programami Adobe - Photoshopem (grafika rastrowa) i Illustratorem (grafika wektorowa). W ten sposób firma Adobe stworzyła najwszechstronniejszy jak dotąd pakiet oprogramowania w kategorii DTP. Wielką wadą programu InDesign dla środowiska Macintosh jest to, że nie pracuje on natywnie w komputerach Apple z procesorem Intel. Pomimo tej wady pozycja programu wydawała się niezagrożona, jednak w połowie 2006 roku firma Quark Inc. wprowadziła do sprzedaży kolejną, siódmą wersję programu QuarkXPress, który to program dzięki zaimplementowaniu nowych rewolucyjnych funkcji ponownie pokazał swoją wyższość.


- moze by ktoś dał jakies przykłady + zdjęcia - odp czekam .

sporo osob odwiedza ten temat - hehehe , fajnie - ale nikt nic narazie nie napisał ??? szkoda.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych