Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głośność i temperatury.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pluum

Pluum

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 06 2010 - 12:29

Witam! jakieś 3 dni temu dostałem taki oto sprzęcik .
  • Radeon HD5770 Gigabyte 1024MB
  • Phenom II X4 945 3Ghz
  • Asus M4A77TD PRO 770 DDR3
  • DDR3 2GB 1333MHz Kingston CL9
  • Carbon 530 (Fan 140mm, PFC)
Problem tkwi w tym ,że komputer chodzi jak jakiś odrzutowiec (w momencie gdy gram) i ledwo słyszę na słuchawkach dźwięki z gry ; dodatkowo temperatury wydają mi się nieco wysokie:
  • procek 42c w spoczynku i 51 po godzinie grania
  • grafika 49c w spoczynku i 71 podczas grania
Pytanie brzmi - Czy to normalne żeby taki sprzęt tak głośno działał i się tak nagrzewał?

Nie znam się za bardzo na komputerach więc liczę ,że ktoś mi coś doradzi i pomoże.

Użytkownik Pluum edytował ten post 11 06 2010 - 12:45

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 06 2010 - 13:21

temp są ok , a głośność raczej coś nie tak , wiesz skąd dokładnie dochodzi ten dzwięk? grafika , procesor , zasilacz ?

  • 0

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 11 06 2010 - 13:22

Heh.. Zobacz kolego najpierw, który to wentylator Ci się tak kręci dobrze?
A później pomyślimy nad rozwiązaniem.. Otwórz obudowę i zobacz..

Użytkownik Celdur edytował ten post 11 06 2010 - 13:22

  • 0

#4 TPT

TPT

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 11 06 2010 - 13:45

Problem tkwi w tym ,że komputer chodzi jak jakiś odrzutowiec (w momencie gdy gram) i ledwo słyszę na słuchawkach dźwięki z gry ; dodatkowo temperatury wydają mi się nieco wysokie:

  • procek 42c w spoczynku i 51 po godzinie grania
  • grafika 49c w spoczynku i 71 podczas grania
Pytanie brzmi - Czy to normalne żeby taki sprzęt tak głośno działał i się tak nagrzewał?

Nie znam się za bardzo na komputerach więc liczę ,że ktoś mi coś doradzi i pomoże.

Tak, są to całkowicie normalne temperatury. Jednakże w celu ich obniżenia można przedsięwziąć pewne proste kroki.
1. Sprawdź czy z tyłu obudowy masz zamontowany wentylator wyciągający powietrze.
2. Sprawdź czy w obudowie masz poprawny obieg powietrza - czy żadne tasiemki nie wiszą luzem blokując jego swobodny przepływ.
3. Sprawdź czy komputer jest ustawiony tak, iż nic nie blokuje jego otworów wentylacyjnych.
4. Można zawsze wymienić BOX chłodzie CPU na bardziej wydajne i cichsze kosztuje od 50 do 250zł Powietrzne

Podczas grania - komputer zużywa więcej energii elektrycznej - co skutkuje zwiększeniem wydzielanego ciepła przez podzespoły. Również zegary karty graficznej i procesora ulegają automatycznemu podwyższeniu.

Użytkownik TPT edytował ten post 11 06 2010 - 13:48

  • 0

#5 Pluum

Pluum

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 06 2010 - 15:55

temp są ok , a głośność raczej coś nie tak , wiesz skąd dokładnie dochodzi ten dzwięk? grafika , procesor , zasilacz ?


Na oko to, to chyba procesor i tak w ogóle, po zdjęciu pokrywy zauważyłem dość dużą różnicę co do głośności i temperatur (a także to ,że zerwałem plombę ;) , mam nadzieję ,że mnie za to nie opierniczą w komisie jak przyjdzie co do czego ).A więc czy są jakieś poważne zagrożenia co do pracy kompa bez pokrywy? Bo sobie tak myślę ,że może bym go tak zostawił ;> .

Tak, są to całkowicie normalne temperatury. Jednakże w celu ich obniżenia można przedsięwziąć pewne proste kroki.
1. Sprawdź czy z tyłu obudowy masz zamontowany wentylator wyciągający powietrze.
2. Sprawdź czy w obudowie masz poprawny obieg powietrza - czy żadne tasiemki nie wiszą luzem blokując jego swobodny przepływ.
3. Sprawdź czy komputer jest ustawiony tak, iż nic nie blokuje jego otworów wentylacyjnych.
4. Można zawsze wymienić BOX chłodzie CPU na bardziej wydajne i cichsze kosztuje od 50 do 250zł Powietrzne


No ,skoro mówicie ,że temperatury normalne to uwierzę . Na początku zmartwiłem się nieco tym wykresikiem jak i paroma innymi, ale teraz w spoczynku bez pokrywy mam 43c :3 .

1.Nie mam ale może mógłbym przełożyć ze starego kompa? (jakiś poradnik ?)
2.żadnych tasiemek nie zauważyłem.
3.Jest/był ustawiony w porządku.
4.Polećcie jakąś taniochę ;) .
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 06 2010 - 16:15

bez pokrywy może chodzić tylko żeby nic tam nie wpadło ani nikt łap nie wsadzał , najlepiej to wsadzić długopis w wentylator i wtedy bedziesz wiedział czy to on hałasuje.
  • 0

#7 TPT

TPT

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 11 06 2010 - 19:41

Poczytaj sobie, może znajdziesz coś odpowiedniego.
  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 11 06 2010 - 19:47

jak ma być tanie i dobre to Silentium PC Spartan http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=26716

ale pierw dowiedz się dokładnie skąd pochodzi hałas.
  • 0

#9 Pluum

Pluum

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 07 2010 - 21:29

Nieco odkopię temat i podepnę pewne pytanko :unsure:, ale wpierw ogłoszę ,że problem związany z głośnością został rozwiązany. Okazało się ,że winowajcą była ... obudowa i dlatego ciężko mi było określić co w gruncie rzeczy tak głośno chodziło w kompie bo po zdjęciu ściany wszystko chodziło znośnie, no ale było mineło.

Szarpnąłem się na obudowę Antec Three Hundred ( http://tinyurl.com/339ky3r )która ma wentylator o góry (140mm) i z tyłu (120mm) oba ustawiłem na największe obroty i mimo to temperatura karty sięga 77c w obciążeniu (gorąco dzisiaj) po godzinie grania w crysisa (wszystko max poza rozdzielczością)choć muszę przyznać ,że procek jak i karta idluje już na nieco niższych temperaturach niż w starej obudowie.

Pytanie: Czy 77c w 100% obciążeniu to jest zupełna normalka i w ogóle nie muszę się niczym przejmować; czy może powinienem dorzucić z boku jakiś 120 mm fan i czy dałby radę on coś w ogóle zmienić ? (i czy ktoś wie jaka jest maksymalna temperatura dla mojego gigabyta? ;/ )

Użytkownik Pluum edytował ten post 11 07 2010 - 21:35

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: głośna praca komputera głośny komputer



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych