Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głośniki w win7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shogunx

Shogunx

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 27 02 2011 - 19:49

Witam,

wczoraj zainstalowałem sobie Windows 7 Ultimate wersję 32 bitową. Wszystko było pięknie ładnie sterowniki itp. jednak pozostał sterownik do zintegrowanej karty dźwiękowej no niby Windows sam zainstalował ale mój zestaw głośników 5.1 nie działał na tych sterownikach, aa sory słuchawki działały i tyle.

Mam stare sterowniki, które zawsze instalowałem na Win XP ale z tego co wiem to raczej nie podejdą, więc zaczołem szukać w internecie najowszych sterowników do zintegrowanej karty Realtek, moje sterowniki nazywały się Realtek HD audio.

Sciągnąłem sterowniki z tej strony:


http://www.programs.pl/program,740,Realtek_HD_Audio_Driver.html

No zainstalowałem, podłączyłem, wchodzę do okna programu jest obrazek gdzie są głośniki, wybrałem zestaw 5.1 i naciskam czy wszystkie działają poprawnie. Naciskam na każdy i każdy się odzywa (czyli wszystko jak najbardzie ok). Zrestartowałem komputer, włączam winampa i głośniki a tu .... grają tylko dwa głośniki przednie, reszta nie działa. Odpaliłem muzę przez Windows Media Player czy jakoś tak i też tak samo.

Dołączona grafika

Nie wiem co może być nie tak... niby działają a niby nie. Może sterownik nie ten ?


Wcześniej miałem coś takiego:

Dołączona grafika


Zdzwiło mnie też jedno, wcześniej podłączałem 3 jacki od zestawu w 3 równoległe wejścia, a teraz musze włożyć 2 jacki w te same wejścia a jeden tam gdzie wcześniej zawsze miałem podłaczone słuchawki.


Więc moze jednak sterownik ?

  • 0

#2 ebinx

ebinx

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 08 03 2011 - 01:46

Sprobuj podlaczyc tak jak miales wczesniej.
Sprawdz tez czy masz wybrana konfiguracje 5.1 w Dzwiek w windowsie 7 (nie oprogramowaniu do sterownika).

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 03 2011 - 05:17

Spróbuj skorzystać z tej porady: nie działa 5.1 w Windows 7

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Realtek HD Audio



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych