Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigabyte MA785GT-UD3H vs Asus M4A785TD-V EVO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 polomtg

polomtg

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 28 12 2009 - 20:29

Witam.
Jak w temacie, zastanawiam się którą z tych dwóch płyt wybrać. Nie jestem zwolennikiem żadnej firmy i chcę kupić lepszą. Wiem, że obie firmy mają swoje rozwiązania co do zapewnienia stabilności i oc. Możecie któreś polecić.
Na płytkę chcę wsadzić phenom II 550 i w późniejszym czasie dołożyć radka 4890. Cały zestaw chcę podkręcić. Karty zintegrowanej chcę używać w 2D a radka włączać do wymagających gier 3D. Zauważyłem, że w tym przedziale cenowym szczególnie polecana jest Gigabyte MA770T-UD3P. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego bo może dozbieram trochę kasy i kupie radka od razu.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru.

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 28 12 2009 - 20:55

Obi praktycznie takie same , ale wybrałbym chyba Asusa bo ma lepszą sekcje zasilającą.

  • 0

#3 polomtg

polomtg

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 28 12 2009 - 22:38

Mam jeszcze pytanie odnośnie mostak AMD SB710. Czym różni się od SB750?
pcworld.pl
Nowy w układzie jest także mostek południowy – AMD SB710. Został on zubożony o kilka funkcji w stosunku do AMD SB750 (brak monitoringu i kontroli pracy wentylatorów, funkcji ACC i obsługi macierzy RAID 5 ale przeciętny użytkownik w ogóle nie odczuje różnicy).
egielda.com.pl
ak więc widać zmian funkcjonalnych próżno szukać. Modele płyt z mostkami południowymi SB710 oraz SB750 umożliwią korzystanie z funkcji ACC (Advanced Clock Calibration). Pozwala to szczęśliwcom odblokować zablokowane rdzenie w procesorach AMD Phenom II X2/X3.
Przyznam, że możliwość odblokowania phenom'a jest dość kusząca. Gdzieś czytałem, że SB710 jest tylko pozbawionay RAID 5. Jak to w końcu jest?

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS M4A785TD MSI 785GT ASUS M4A785T



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych