Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigabyte 8800GT Turbo - Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rol

rol

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 17 03 2008 - 23:17

Witam !
bardzo pilnie poszukuję jakieś plyty na socket 939 do gf 8800 gt 2.0 x 16 niestety moja asus a8v-e se jest niekompatybilna
asus odpowiedzial ze chipset via niekompatybilny jest z pci ex 2.0 to prawda ale wogole płyty asusa co przeczytalem wogóle nie działają z kartami 8800 gt [939] ba nawet na niektórych płytach z innymi chipsetami tez nie działają Dołączona grafika! powiem tak albo nie umie szukac ! nie znalazlem nawet jednej na ktorej była by pewność że zadziała Dołączona grafika!
proszę o pomoc wszystkich ktorzy mają jakąkolwiek płyte na 939 na ktorej dziala im gf 8800gt proszę o typ abym wiedział co kupić ?
proszę o pomoc karta leży... nie wiem co robić Dołączona grafika! Pomożcie szukam i szukam ale nigdzie niczego nie znalazlem ba nawet asus proponowal żeby na forumach poszukać kogoś komu dziala Dołączona grafika!
Dziekuje z gory za pomoc

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 03 2008 - 08:36

Rozumiem ze podłączałeś tego asusa i nie działał tak? Bo w zasadzie to kazda płyta z PCI-e powinna obsługiwać 8800GT, bez wyjątku

  • 0

#3 rol

rol

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 03 2008 - 09:00

Rozumiem ze podłączałeś tego asusa i nie działał tak? Bo w zasadzie to kazda płyta z PCI-e powinna obsługiwać 8800GT, bez wyjątku

tak też tak myslałem ale bardzo wielu użtkownikow ma problemy z pci ex 2.0 x 16 w asusie odpisali mi że na chpsetach via nie będzie dzialać na żadnych chipsetach ! Ba na forumach inni tez maja problemy z tymi kartami nawet na innych chipsetach ! dlatego szukam kto ma już tą karte z płytą dzialającą żeby takową kupić !
Pozdrawiam i proszę o pomoc ponieważ już się prawie poddałem nigdzie nie moge znaleść pomocy ! w serwisach i sklepach nie wiedzą !
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 03 2008 - 11:49

Ale nie odpowiedziałes na pytanie: podłączałeś czy nie? Bo piszesz że karta leży więc domyslam się ze już ją masz, może wystarczy trochę kombinacji żeby ją uruchomic. Jeśli nie to płyty na NForce powinny dac sobie z tym radę.
  • 0

#5 rol

rol

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 18 03 2008 - 20:33

A oto odpowiedz dla zainteresowanych ku przestrodze ! z pomocy gogabyta !
Witam
PCI Express 2.0 jest kompatybilne w dół, dlatego karta wyposażona w to złącze nie powinna sprawiać problemów ze starszymi płytami, w tym GA-K8NF-9-RH

pozdrawiam serdecznie
Pomoc Techniczna GIGABYTE
Na moje dalsze pytania sugerujące jednak niezgodnośc tych standardów i podania choźby jednej plyty głównej na której ta karta działa otrzymałem odpowiedź !
Witam
Standard PCIe 2.0 jest kompatybilny w dół. Niestety, niekiedy konstrukcja starszych płyt nie umożliwia poprawnej obsługi nowoczesnej karty i tym są spowodowane problemy. Niestety, nie jestem w stanie udzielić Panu 100% odpowiedzi na to pytanie, ponieważ sprawdzić to można tylko i wyłącznie montując taką kartę w danym modelu płyty.

pozdrawiam serdecznie
Pomoc Techniczna GIGABYTE
Wygląda na to że spaprali poprostu gf 8800 gt i niechcą się przyznać i tyle bo jak wytłumaczyć problemy z uruchomieniem jej nawet na nowych płytach pod am2 ? a mój przyklad miałem gf 8600 gt działała ,dla testu włozyłem kiedyś 8800 gts tez działała na 8800 gt nie dziala choć jest sprawna Dołączona grafika! wdalszym ciągu nie wiem jaka plyte kupić na 939 ???

Ale nie odpowiedziałes na pytanie: podłączałeś czy nie? Bo piszesz że karta leży więc domyslam się ze już ją masz, może wystarczy trochę kombinacji żeby ją uruchomic. Jeśli nie to płyty na NForce powinny dac sobie z tym radę.

Tak podlączlem w biosie się nie uruchamia po długie drodze wymianie zasilacza itd dopiero na forumach doczytałem że są z gf 8800 gt ogromne problemy ! sprawdziałem na płycie am2 działa !
  • 0

#6 rol

rol

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 24 03 2008 - 03:15

Na płycie gigabyte GA-K8NF-9 karta gf 8800 gt turbo force działa ! Ale chyba strace licencje na viste 64 oem ! :)
  • 0

#7 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 24 03 2008 - 09:21

Nie stracisz. Jakby nie udało się ponownie aktywować to zadzwoń do MS i powiedz że musiałeś wymienić płytę bo stara się spaliła - aktywują Ci recznie.
  • 0

#8 rol

rol

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 26 03 2008 - 15:43

Faktycznie udało mi się aktywowac viste i to przez internet !

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych