Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigabyte 8600 GTS Problem z grafiką 3D. Paski kratki :/


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 slim_f

slim_f

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2008 - 12:39

Witam serdecznie jeszcze 2 dni temu wszystko było wporządku i nagle gdy chce zagarac w jakas gre lub wlaczam panel nvidi na ustawienia 3D to Na obrazie wyskakują mi dziwne krateczki i linijki. Nie wiem co jest grane Wgralem najnowsze stery najnowszego directxa i nic nie daje Zrobiłem formata zainstalowalem wszystko na swierzo i to samo :/

Everets pokazuje mi temperature procesora graficznego 75 C przy tym jak sam pulpit jest wlaczony nic wiecej.
Na Obrazie widac 45 ale to dlatego ze przystawilem do karty Wiatrak taki zwykly bo chcialem zobaczyc czy przy mniejszej temperaturze tez tak sie bedzie dzialo no i niestety kaplica to samo.
Zalaczam fotki jak to wyglada na fotkach widac rowniez jakim sprzetem dysponuje.
Proszę o odpowiedzi poniewaz nie wiem czy da rade to jakos zrobic w domu czy zanosic karte na gwarancje pozdrawiam proszę o pomoc.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

To zasialcz.
Dołączona grafika

  • 0

#2 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:04

Ten zasilacz to Tracer HellFire z tego co widzę. Ja bym od razu zmienił. Jeśli nie chcesz mieć z kompa tak jak nazwa mówi ognia piekielnego... Grafika się mocno grzeje, jeżeli przy zwykłej pracy ma 75 stopni. Sprawdź grafikę na innym kompie. Zamontuj jakiś wiatraczek, np Fander 120mm dostaniesz już za 28zł.

EDIT
@Weksel - Ja nie mówię, że to wina zasilacza, tylko że to jest dziadostwo. To zmiana z myślą na przyszłość, jeśli nie chce żeby mu się komp sfajczył :blink:

  • 0

#3 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:08

Wygląda na to, że karta się grzeje (to nie problem zasilacza). Lepiej ją zanieś do serwisu póki masz jeszcze gwarancje. Mam nadzieję, że robiłeś na niej OC? (inaczej straciłeś już gwarancje). Ewentualnie spróbuj założyć na nią jakieś chodzenie. Ten gigabyte ma chyba silentpipe, ale można na ten wielki radiator zamonotwać wiatrak - sam próbowałem ;-)
  • 0

#4 slim_f

slim_f

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:15

Mam nadzieję, że robiłeś na niej OC?


A można by było jaśniej ?? :blink:
  • 0

#5 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:22

OC - Overclocking. Podkręcanie sprzętu. Często przy OC sprzęt się przegrzewa.
  • 0

#6 slim_f

slim_f

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:28

OC - Overclocking. Podkręcanie sprzętu. Często przy OC sprzęt się przegrzewa.



Nie nie w Biosie nic się nie bawiłem Nigdy nie podkręcałem karty. Miałem TV podpięte pod karte ale miałem już ponad pół roku i nic się nie działo. Możliwe że coś się przepaliło?
  • 0

#7 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:30

Jakby coś się miało stać to by już raczej wtedy sie stało. Zamontuj jakiś wiatrak na kartę, sprawdź grafikę jak możesz na innym kompie.
  • 0

#8 slim_f

slim_f

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:34

Jakby coś się miało stać to by już raczej wtedy sie stało. Zamontuj jakiś wiatrak na kartę, sprawdź grafikę jak możesz na innym kompie.


Jeśli chodzi o wiatrak to tak jak mówie przystawiłem zwykłu duży wiatrak. I wtedy karta miala 40 C i nadal tak się działo wiec wiatrak raczej nie pomoże. A niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym kompie czy działa. :/Nie wiem co teraz robić :/
  • 0

#9 sniper45

sniper45

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 15 07 2008 - 13:58

Sprawdź kości pamięci na karcie, czy nie są gorące, bo one mogły się spalić.
Tak samo GPU.
Sprawdź kartę na innym kompie.
Sprawdź ile 'C osiąga w stresie.
  • 0

#10 slim_f

slim_f

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 15 07 2008 - 14:42

Kumpel do mnie wpadnie jak dobrze pojdzie z ge force 7900 jak u mnie bedzie ok to znaczy ze karta na 100% sie z[beeep]la. I pozostaje tylko GWARANCJA

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: pasy na monitorze paski na monitorze



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych