Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fps - Słaby wynik... Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Loppo

Loppo

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 09 2008 - 23:01

Witam!

Sprawcą zamieszania jest:
Intel Core 2 Quad Q6600 4x2,4
Płyta Gigabyte EP43-DS3L
Ram OCZ 4GB DDR II 800 Reaper
Karta graficzna: GAINWARD GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT

Komputer jest oczywiście nowy i chodzi na oryginalnym xp'peku. Sprzet wydaje mi się, że do najgorszych nie należy i tu moje pierwsze zaskoczenie. Chcialem wyprobować maszyne na jakiejś grze. Wybór padł na pro streeta. Full detale gra tnie... Później most wanted. Full detale i ten sam problem... Zła konfiguracja sprzętowa? Złe sterowniki? Może trzeba coś pogrzebać w ustawieniach? Czy to, że komputer widzi tylko 3,25 RAM'u to wina biosu?

  • 0

#2 Piwofil

Piwofil

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 09 2008 - 08:43

Nie wina biosu, bo bios masz napewno najnowszą wersję. Wg mnie to wina XP-ka. On obsługuje bodajże 3Gb ram'u. Więc Twój komp się po prostu marnuje. Najlepiej załatw sobie Viste (polecam Ultimate) albo jakiegoś Linuxa (polecam Mandrive) - oczywiście darmowa.
Pozdro.

  • 0

#3 meloow

meloow

    Początkujący

  • 137 postów

Napisano 24 09 2008 - 09:10

postaw Viste lub XP 64-bitowy i bedziesz mógł wykorzystać te 4GB ramu. Systemy 32-bitowe widzą tylko ok. 3GB ramu.
  • 0

#4 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 24 09 2008 - 09:31

Koledzy wypowiadacie sie,jednakze wogóle nie ma temat....

Do rzeczy:
Nawet na 3,25gb ramu Pro Street,tudziez gry tego typu powinny działac wyśmienicie...Moze to problem ze sterownikami...Wzglednie moze rzeczywiscie masz jakis problem sprzętowy...Tylko czego to wina...z czystej ciekawosci, dla własnej informacji..Jak wyglada zuzycie procesora w grach?

pozdrawiam
Daniel
  • 0

#5 Loppo

Loppo

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 09 2008 - 10:33

Koledzy wypowiadacie sie,jednakze wogóle nie ma temat....

Do rzeczy:
Nawet na 3,25gb ramu Pro Street,tudziez gry tego typu powinny działac wyśmienicie...Moze to problem ze sterownikami...Wzglednie moze rzeczywiscie masz jakis problem sprzętowy...Tylko czego to wina...z czystej ciekawosci, dla własnej informacji..Jak wyglada zuzycie procesora w grach?

pozdrawiam
Daniel


Kolejne zaskoczenie... Przy pro streecie, full detale, procesory śmigają na ok 25% a wykorzystanie ramu 1gb... ok 25fps


Odnośnie windowsa to nie mam zamiaru zmieniać na Viste bo to chłam...
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 25 09 2008 - 10:08

W jakiej grasz rodzielczości?
Nie wiem czy się nie mylę ale 25% wykorzystania przy czterordzeniowym procku, oznacza że jeden z rdzeni obciążony jest na maxa, a gra raczej nie korzysta z wielu rdzeni. Chociaż z drugiej strony na q6600 powinno smigać bez problemu.
  • 0

#7 Loppo

Loppo

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 28 09 2008 - 16:22

W najwyższej 1280x1024. Przy nizszych rozdzielczosciach jest to samo...
  • 0

#8 Loppo

Loppo

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 10 2008 - 09:54

Age of Empires III full detale... Tnie...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: FPS klatkowanie obrazu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych