Skocz do zawartości


Zdjęcie

Formatowanie dysków, instalacja Win Xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 adi89

adi89

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 03 2006 - 09:46

Witam
Potrzebuję do kuzyna jakis ebook lub opis formatowania dysków ( fdisk i te sprawy ) oraz porządnej instalacji Windows xp.
On jest laikiem, ja nie mam czasu mu tłumaczyć
Potrzebuje on opisu krok po kroku gdy? jest to jego pierwszy komputer i nie ma zbytniego obycia z pecetami
Z góry dzięki
Pozdrawiam

  • 0

#2 UNK0WN

UNK0WN

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 24 03 2006 - 15:48

Witam
Potrzebuj? do kuzyna jakis ebook lub opis formatowania dysków ( fdisk i te sprawy ) oraz porz?dnej instalacji windowsa xp.
On jest laikiem, ja nie mam czasu mu t?umaczyc
Potrzebuje on opisu krok po kroku gdy? jest to jego pierwszy komputer i nie ma zbytniego obycia z pctami
Z góry dzi?ki
Pozdrawiam

PYK

  • 0

#3 dziunia321

dziunia321

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 07 2007 - 16:55

Witam serdecznie!Dołączona grafika
Chciałabym sformatowac dysk ale nie wszystko. Jedna z partycji chcialabym zostawic. Wiem ze tak sie da ale zazwyczaj ktos mi system stawial wiec nie wiem sama:(((
Prosze pozmozcie
  • 0

#4 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 17:47

Ile masz partycji ?
  • 0

#5 Szym_

Szym_

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 12 07 2007 - 19:19

w takim razie sformatuj tylko tą partycje na której jest windows.

a (zakładam że druga partycja to D: ) drugiej nie formatuj.

instalacje przeprowadź przez płyte od Win XP.

chyba że chcesz zainstalować innego ^^
  • 0

#6 dziunia321

dziunia321

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 07 2007 - 21:12

Mam razem z C: cztery partycje. c,e,f,g.D i L jest CD-ROM.chce sformatowac wszystko oprocz G. Mam Win XP SP2. TAk pisze na plytce. To dobrze???
  • 0

#7 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 21:18

No to uruchamiasz instalatora XP, po załadowaniu wszystkiego masz okienko z partycjami. Masz tam listę tych czterech partycji. Dajesz na "C" żeby usunął, później dajesz, żeby utworzył partycję ( Dajesz te rozmiary co system automatycznie wpisze ). jak zrobi dajesz na "D" usuń, żeby zrobił partycję i robisz tak samo z "E" Wybierasz później instalację na "C" Windows sie zacznie wgrywać i będzie po sprawie :(

Piszę, żebyś usunęła partycje, bo nie zawsze da się sformatować partycję spod Windows - czasem jakiś program akurat korzysta z danej partycji i klapa.
  • 0

#8 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 07 2007 - 22:53

Piszę, żebyś usunęła partycje, bo nie zawsze da się sformatować partycję spod Windows - czasem jakiś program akurat korzysta z danej partycji i klapa.

Rozwiazaniem jest formatowanie w trybie awaryjnym, zeby do niego wejśc F8 na starcie windowsa
  • 0

#9 dziunia321

dziunia321

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 12 07 2007 - 22:58

dzieki wielki wszystkim.jutro zrobie format jak znajde czas bo dzisiaj to juz raczej nie zdaze...trzeba si e wyspac
  • 0

#10 Zoth

Zoth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:04

tak wiec chcialem zrobic sobie formata, takiego najzwyklejszego w swiecie tylko dysk c i to wszystko opiszczie mi krok po kroku co zrobic :( bede bardzo wdzieczny aha mam sp2 ale to chyba bez znaczenia ; )
  • 0

#11 Gh0st

Gh0st

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:22

A wpisz sobie w google.pl "Instalacja xp" :(

  • 0

#12 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:24

tak wiec chcialem zrobic sobie formata, takiego najzwyklejszego w swiecie tylko dysk c i to wszystko opiszczie mi krok po kroku co zrobic :( bede bardzo wdzieczny aha mam sp2 ale to chyba bez znaczenia ; )


A co tutaj opisywać :( ? Po prostu instrukcja przy instalacji wszystko mówi, a nawet nie trzeba jej czytać, ale OK :)

Włączasz komputer -> BIOS -> Advanced BIOS Features -> First Boot Device - "CDROM", Second Boot Device "HDD-0" -> Save And Exit Setup -> Wkładasz płytę -> Monit "Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić instalatora" -> Czekasz, aż załaduje MENU -> Wybierasz instalację "Enter" -> Zatwierdzasz licencję "F8" -> Pokazuje się lista z dostępnymi systemami -> "ESC" - "Nie naprawiaj" -> Menu z partycjami -> Wybierasz dysk "C" -> naciskasz "D" ( Usuń partycję ) -> Naciskasz "L" ( Potwierdź ) -> Naciskasz "C" ( utwórz partycję ) -> Enter -> Wybierasz rodzaj formatowania NTFS ( Nie szybkie ) -> Czekasz, aż instalator sformatuje partycję -> Zaczyna się kopiowanie plików -> Komp się włącza ponownie -> Nic nie robisz tylko czekasz -> Pokazuje się ładowanie systemu, nadal czekasz -> Instaluje urządzenia -> Ustawiasz datę /godzinę/wpisujesz klucz produktu itd Wszystko w nowym oknie, które Ci się otworzy -> Czekasz, aż komputer włączy się z gotowym systemem :)

A wpisz sobie w google.pl "Instalacja xp" :)


Forum jest od tego by pomagać, a nie by odsyłać do google :( Jeśli Tobie się nie chciało to mi się chciało :( Zawsze jest ktoś na forum komu się chce :) Jak temu się nie chce to temu się tym razem chce :)

  • 0

#13 Zoth

Zoth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:35

"Włączasz komputer -> BIOS -> Advanced BIOS Features -> First Boot Device - "CDROM", Second Boot Device "HDD-0" -> Save And Exit Setup ->" moge pominac ten fragmet i odrazu wlozyc plyte do cd rooma ?
  • 0

#14 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:36

Jeśli komputer automatycznie wystartuje z płyty to nie ma problemu.
  • 0

#15 Zoth

Zoth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:37

dobra biore sie do pracy, aha no i najwazniejsze ... dzieki wielkie za pomoc :(
  • 0

#16 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:40

dobra biore sie do pracy, aha no i najwazniejsze ... dzieki wielkie za pomoc :(

Spox, tylko wydrukuj sobie to najlepiej :( Żebyś nie zapomniał
  • 0

#17 Zoth

Zoth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:50

Wiedzialem ze bedzie jakis problem, wlozylem plytke wszystko ok zaladowaly sie te pliki dalem enter i pisze ze "nie wykrywa zadnego dysku zainstalowanego na kompie" ale ja mam zainstalowany dysk przeciez normalnie z niego korzystam wiesz moze co jest grane ?
  • 0

#18 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 12 07 2007 - 23:54

Wiedzialem ze bedzie jakis problem, wlozylem plytke wszystko ok zaladowaly sie te pliki dalem enter i pisze ze "nie wykrywa zadnego dysku zainstalowanego na kompie" ale ja mam zainstalowany dysk przeciez normalnie z niego korzystam wiesz moze co jest grane ?

A miałem o to pytać, ale myślałem, że będzie OK ( Cały czas mnie to korciło podczas pisania instrukcji, ale nie pisałem, żeby Ci nie mieszać ). Zapewne masz dysk na SATA i dlatego nie wykrywa :( Podaj model płyty głównej i dysku.
  • 0

#19 Zoth

Zoth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 13 07 2007 - 00:01

nazwa płyty :ms-7071 producent: PC-FAKTORY (ale wchodzac w Everescie w "plyta glowna" pisze nazwa plyty : nieznane
dysk twardy: własnie nie wiem gdzie sie szyka nazwe dysku
EDIT: aha znalazlem jeszcze dyskietke na ktorej pisze "VIA SATA RAID Driver"
  • 0

#20 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 13 07 2007 - 00:06

Ściągasz to:
http://global.msi.com.tw/index.php?func=dr...no=2460&i=0 - wypakowujesz na dyskietkę. Podczas ładowania plików instalatora na samym początku masz " Naciśnij klawisz F6 aby zainstalować sterowniki RAID lub innej firmy" Naciskasz F6 dajesz dyskietkę do floopa i niech sobie skopiuje później będzie dalej ładować pliki i pokaże Ci się menu i później już kontynuujesz instalację od naciśnięcia klawisza "ENTER"

Jak masz tą dyskietkę to dajesz ją przy ładowaniu tak jak napisałem w tym poście :(

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych