Skocz do zawartości


Zdjęcie

FORMAT z Visty na XP - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiak69

misiak69

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 07 2007 - 19:03

Witam.
Kupiłem Laptopa Pavilion dv6000, i ten komp viste wgrana .chciałem wgrac xp ale nie moge, jak wrzucam płytke xp, robie reset, botuje to po chwili wyswietla mi ze "instalator nie znalazł żadnych dysków twardych zainstalowanych" co zrobic ?

  • 0

#2 Misiakr

Misiakr

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 08 2007 - 10:25

ilu bitowa vista?

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 08 2007 - 11:02

Masz pewnie dysk na SATA, musisz znaleźć sterowniki i najlepiej zintegrować z instalką XP (np przy pomocy programu nLite) albo uzyć stacji dyskietek na USB. W czasie instalacji na początku wciskasz F6 i wkładasz dyskietkę.
  • 0

#4 nikson1945

nikson1945

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 03 2008 - 23:20

Ja również mam problem z Vistą przy próbie formata z plyty XP
w instalatorze przy próbie wyboru dysku do formatowania trzeba sie zalogować np: 1 znaczy c:/windows i potem hasło admina
Niby wszystko proste ale właśnie tu mam problem bo laptop był kupiony z ta vista i nie znam hasła :/
czy jest jakieś rozwiązanie?
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 03 2008 - 23:34

Witam; chwileczkę a do BIOS-u nie masz dostępu, jak kupowałeś laptopa to hasło jeśli taki było założone powinni ci go udostępnić. Jeśli odmówią masz prawo zwrócić komputer i za żądać zwrotu pieniędzy. Dlaczego bo to jest wymuszanie nie dozwolone, na kliencie by korzystał tyko z ich serwisu i nie mógł sam we własnym zakresie dokonać żadnych zmian. Jednym słowem nie dozwolona przymusowa kontrola nad klientem.
Powodzenia
  • 0

#6 mariusz__27__

mariusz__27__

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 03 2008 - 13:42

witam!Dołączona grafika
mam pewnien problem, ostatnio zakupilem laptopika asus seri F3U athlon 64 procek dwurdzeniowy 1.8 Ghz ram 2 GB grafika 256 Mb no i oczywiecie oryginalnie zainstalowany system Vista :) chcialem zainstalowac Xp siagnalem juz wszytskie stery na tego laptopa pod xp no i wkladam plytke a tam komunikat ze mam starsza wersje windowsa niz zainstalowany i dalej nie chce isc co z tym fantem dalej zdobiec? jesli chodzi o widzilnosc dyskow to podobno trzeba cos w biosie przestawic z ata na sat? jesli ktos wie jak do zrobic najlepiej krok po kroku to bede wdzieczny najlepiej niech podesli maila : mar.antifa@interia.pl
  • 0

#7 mrówa

mrówa

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 03 2008 - 15:34

witam
czy wie ktos moze dlaczego po wypaleniu win xp + sp2 komputrt startuje w dosie i nie działa zaden setup???
  • 0

#8 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 13 03 2008 - 22:49

Oczywiście mowa o instalatorze xp napisz jak i jakim programem wypaliłeś. Sukces możesz osiągnąć tylko poprzez wykonanie obrazu płyty np. clone CD .Czy może tworzyłeś płytę startową w nero nie wykonując obrazu płyty???
  • 0

#9 3ndriu199

3ndriu199

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 08 2008 - 00:15

Witam.
Kupiłem laptopa Della z oryginalnie wgrana już vistą. Nic mi w niej nie pasowało więc postanowiłem zformatować dysk i wgrać XPka. Ustawiłem w BIOSie na pierwszym miejscu napęd na drugim dysk no i zapisałem płytka od XP w napędzie reset i odpala się. Na początku normalne instalowanie. Miałem 2 partycje. jedna normalna a druga to była chyba ta naprawcza. Żeby wybrać ta do formatowania pojawiła się tylko jedna. wiec ja wybrałem. Sformatowało się i później instalator kopiuje pliki. Komputer się resetuje i... Wszystko od nowa. Wydaje mi się że nie mam dysku SATA ale mogę się mylić. Pomocy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych