Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ekran Powitalny i..komputer wraca do Biosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 problemowiec

problemowiec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 08 2007 - 13:02

Witam mam problem a oto on: po włączeniu komputera system bios prosi o wpisanie hasła, po jego wpisaniu tak jak zwykle zaczyna mi się pojawiać logo Windows Xp informujące że system sie wczytuje. Następnie jest wyświetlane niebieskie okno "Zapraszamy" pojawia mi się pulpit (jeszcze bez ikon, tak jakby sie jeszcze nie władował) i komputer wraca do Biosa. Co dziwne tego samego dnia komputer był użytkowany., a prowadzone na nim operacje nie były związane z systemem było to: sprawdzenie poczty i wiadomości na onet.pl. Kilka dni wcześniej komputer był oczyszczany ze wszelkich niepotrzebnych plikow i wirusów ale wraz z książką PCkomputerświat: przyśpiesz swój komputer. Wiec to raczej nie od tego. Proszę o pomoc.

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 01 08 2007 - 13:08

Spróbuj na początek zrobić reset BIOS'u.

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 08 2007 - 13:18

Sprawdź czy komputer uruchamia się w trybie awaryjnym (f8 przy starcie windows)
  • 0

#4 problemowiec

problemowiec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 08 2007 - 13:44

próbowałem z trybem awaryjnym a co do resetu biosu to nie wychodzi mi. Wiem ze trzeba jakiś tam program dać na dyskietkę i włożyć ją przed starem ale komputer mi jej nie czyta wiem ze trzeba nacisnąć F2 aby przejść do ustawień aby czytał dyskietkę przy starcie kompa ale nawet jak wciskam to to nic nie daje bo nie przechodzi do trybu ustawień. :banana:
Jeśli możesz mi napisać Aman jak zrobić ten reset biosa krok po kroku to byłbym wdzięczny.
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 01 08 2007 - 14:10

Reset biosu możesz wykonać na kilka sposobów:

- zmienić zworkę CCMOS na płycie głównej;
- wyciągnąć na kilka minut baterie z płyty głównej;
- albo uruchomić komputer z wciśniętym klawiszem "Insret" (spowoduje to jednorazowe uruchomienie komputera z domyślnymi ustawieniami w biosie )
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 08 2007 - 15:21

próbowałem z trybem awaryjnym


I co uruchamia się czy nie?
  • 0

#7 problemowiec

problemowiec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 08 2007 - 20:33

Dziękuje bardzo! Zresetowanie Biosa pomogło! :P :banana: :P :P :) :) :) Dziękuje za pomoc! polecam tych dwóch użytkowników!!

PS: przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale byłem w pracy ;)
  • 0

#8 problemowiec

problemowiec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 08 2007 - 11:35

Hmmm.... bardzo mi przykro ale znowu pisze: po zresetowaniu biosa wszystko pieknie chodziło, jednak gdy następnego dnia włączyłem znów komputer stało sie to samo... nie wiele myśląc zresetowałem znów biosa ale to nie podziałało, próbowałem tak z 3 razy i nic dzwoniłem również do Windowsa i kazali się spytać na forum ^^ co robić??
  • 0

#9 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 03 08 2007 - 11:46

Tryb awaryjny uruchamiasz wciskając f8 zaraz na początku startu windowsa (a nie zadna dyskietka) - po wykryciu dysków przez bios. Spróbuj, jeśli się uruchomi to oznacza problem ze sterownikami.
  • 0

#10 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 04 08 2007 - 12:45

Sprawdź pamięci RAM programem Memtest

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych