Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny sposób na zwiększenie płynności w grach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 11 02 2016 - 21:47

Witam, ostatnio grając w Dying Light przez przypadek odkryłem dość dziwny moim zdaniem sposób na znaczące poprawienie płynności w grach, mianowicie w ustawieniach gry włączam tryb w oknie i potem z powrotem na pełny ekran, można to też zrobić za pomocą alt+tab wtedy gra się minimalizuje do paska zadań a potem z powrotem ją maksymalizujemy, tym oto sposobem zwiększa się płynność w grze (przynajmniej u mnie tak jest) bo przykładowo bez tej minimalizacji gry przy wysokich ustawieniach mam od czasu do czasu ścinki, przy wybuchu dwóch dużych gaśnic fps'y spadają nawet o 30 i czuć lagi, natomiast kiedy wykonam ten manewr z minimalizacją gry do okna i potem z powrotem pełny ekran to płynność automatycznie wzrasta, nie ma lagów a przy wybuchu dwóch dużych gaśnic przy tych samych ustawieniach graficznych spadek jest tylko o jakieś 5 fps'ów a więc lagów nie ma. Teraz przypomniałem sobie że kiedyś przy grze w Sniper ghost warrior 2 po uruchomieniu gry miałem ciągle 22 fps'y i nie dało się grać natomiast po użyciu tego sposobu co pisałem wyżej gra od razu miała stałe 60 fps'ów. Jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie? biggrin.png Pozdrawiam.



  • 0

#2 Sokhzyf

Sokhzyf

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 08 03 2016 - 16:19

Heheh ciekawy patent, ale u mnie na przykład jest wręcz odwrotnie. Jak minimalizuje gierki to u mnie spada płynność na chwilę kiedy komp przestawia się na okno i z powrotem. No ale jeśli tobie coś takiego pomaga to tylko możesz się cieszyć ;)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych