Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny rozruch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ethinkpadero

ethinkpadero

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 06 11 2014 - 20:48

Witam.

 

Dzisiejszego dnia zastała mnie dziwna okoliczność. Kiedy włączyłem laptopa, wybrałem normalny rozruch i na ekranie pustka, czarno. Dodam, że wentylator w tym czasie nie pracował co mnie bardzo zdziwiło. Po paru restartach było już ok, ale wole dmuchać na zimne i od razu działać. Sprzęt był czyszczony niecały rok temu, więc raczej to nie jest wina sterty syfu. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć czym to mogło być spowodowane?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 11 2014 - 22:54

A widzisz tu kogoś z magiczną kulą?
Rozkręć laptopa i sprawdź co tam się dzieje w środku.

  • 0

#3 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 11 2014 - 09:47

A jakieś inne oznaki były? Diody itp? Czy był normalnie zamknięty system poprzednio, bo napisałeś "wybrałem normalny rozruch" co sugeruje jakiś problem przy zamykaniu. Bateria ok?


  • 0

#4 ethinkpadero

ethinkpadero

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 07 11 2014 - 18:29

Diody normalnie się świeciły jak zawsze. Co do poprzedniego zamknięcia systemu... to dziwna sprawa, bo czasami ma fochy i sam od siebie tak reaguje - nie wiem czym to jest spowodowane. Zamykam go normalnie, a po ponownym włączeniu mam wybór normalnego rozruchu bądź trybu awaryjnego. Bateria niestety jest do wymiany, bo trzyma jakieś 15 minut, ale pracuje na kablu.


  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2014 - 19:31



Sprzęt był czyszczony niecały rok temu, więc raczej to nie jest wina sterty syfu.

Rok czasu wystarczy, rozkręć laptopa i zobacz czy jest wszystko OK.



Wysłane z mojego GT-I8190
  • 0

#6 ethinkpadero

ethinkpadero

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 07 11 2014 - 22:35

Rozkręciłem go i tak jak mówiłem nie było dużo syfu, ale wentylator chyba przeżywa ostatnie tchnienia(chyba się zaciera). Lecz zaniepokoiła mnie jedna rzecz: laptop jest wyczyszczony, pasta wymieniona, a po paru minutach działania lapka z wentylatora czuć ciepłe powietrze. Jutro pomierze temperatury i dam znać.


  • 0

#7 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 08 11 2014 - 10:56

Zamykam go normalnie,

Jaki masz system operacyjny? Bodajże w Viscie(nie pamiętam czy w 7 też) standardowo pod przyciskiem wyłączania kryje się stan odmienny(hibernacja czy uśpienie). Sprawdź to.

Panel sterowania->Wygląd i personalizacja-> Pasek zadań i menu start->Menu start->Akcja przycisku zasialania.

I kiedy laptopa tak postoi z odłączonym kablem to zjada baterię(ktora podobno ledwo jest) i w momencie braku zasilania wyłącza się 'nie normalnie', czego skutkiem jest, powiedzmy poranne pytanie o rodzaj uruchomienia.


Użytkownik bipiw edytował ten post 08 11 2014 - 10:58

  • 1

#8 ethinkpadero

ethinkpadero

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 11 2014 - 15:29

Przeczyściłem go i zobaczymy czy problem będzie się pojawiał znów.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych