Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne kształty w trakcie grania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2011 - 00:29

Witam, posiadam nowy komputer od miesiąca. Od niedawna zacząłem pogrywać w grę pt. "Mafia2". Wszystko było dobrze do momentu gdy w trakcie gry obraz się zawiesił, zmieniły się kontury i inne elementy graficzne( zwiecha aplikacji) oraz pojawił się komunikat " PROGRAM xxxxxxx PRZESTAŁ DZIAŁAĆ. PROGRAM PRZESTAŁ DZIAŁAĆ POPRAWNIE Z POWODU WYSTĄPIENIA PROBLEMU. SYSTEM WINDOWS ZAMKNIE PROGRAM I POWIADOMI CIĘ, JEŚLI ISTNIEJE DOSTĘPNE ROZWIĄZANIE. "- oczywiście rozwiązania nie było :]. Po ponownym uruchomieniu gry od momentu uruchomienia aplikacji (napisy,loga twórców itp.) grafika jest zniekształcona od początku(Wizualne oraz dźwiękowe-piski ). Gdy komputer zresetuję wtedy gra się włącza normalnie do trybu gameplay a następnie po kilku minutach aktywnej gry występuje w/w problem. Sprawdziłem również dwie inne gry - Sniper Ghost Warrior oraz Battlefield bad company 2 z takim samym skutkiem jak przy Mafii 2.

Instalowałem nowe wersje directx, openGL, driver GPU, kilkukrotnie , zmieniałem ustawienia karty w systemie oraz ustawienia w grze (rozdzielczość, jakoś tekstur itp.) lecz to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu jakim była by normalna gra bez błędu. Natomiast takie gry jak Cities XL oraz City In Motion działają bez większych problemów i nic się nie zacina. Dodam iż w momencie wystąpienia błędu podczas gry i zamknięciu gry , środowisko WIN7 działa poprawnie lecz przeglądarka Google Chrome wyświetla błąd i zamyka aplikację , tu również występują błędy w elementach graficznych i nie jest możliwe poprawne włączenie przeglądarki oraz innych gier po uprzednim dokonaniu zresetowania komputera.
Dodam, że komputer nie został zalany, karta nie została uszkodzona, i nic nie jest zakurzone ani inne możliwe przypadkowe działania osób trzecich oraz inne przypadkowe zdarzenia.


Konfiguracja:
Athlon II x3 455 OC 3,8
GoodRam 2GB 12800 DDR3
AsRock AM3 770 Extreme3
GeForce GTS 450 GIGABYTE 512MB
FSP GROUP 500W
SAMSUNG HD502HJ 500GB SATA

Oprogramowanie:
Windows 7 Ultimate
OpenGL v 4.1.0
DirectX v 11


W czym tkwi problem, oraz jak go rozwiązać . ?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 30 08 2011 - 07:24

Sprawdź lepiej temperaturę podzespołów programem na przykład: Speedfan.Do testowania temperatury karty graficznej posłuż się programem na przykład Riva Tuner.

Opisane przez Ciebie gry korzystają z OpenGL, a nie DirectX i może dlatego działają..

  • 0

#3 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 30 08 2011 - 11:13

Z opisu widać że 2D w karcie graficznej moze działać poprawnie,
natomiast 3D może już być uszkodzone. Zobacz czy komputer prawidłowo wykonuje klasyfikację
systemu w Win 7.
  • 0

#4 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2011 - 11:49

Więc tak zmierzyłem :

Temperatury :

GPU Poza grą :38st. W grze:54st.
CPU Poza grą :46st. W grze:53st.
CORE Poza grą :31st. W grze: 38st.
AUX 110st. w grze.


Klasyfikacja systemu Windows 7 :

Procesor 7,1
RAM 5,5
Grafika 7,2
Grafika w grach 7,2
Dysk 5,9


  • 0

#5 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 30 08 2011 - 12:01

Temperatury są w porządku.
Gra kupna czy ściągnięta?
Sterowniki masz najnowsze do ATI?

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 30 08 2011 - 12:03

  • 0

#6 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2011 - 12:15

Gry oryginalne wszystkie. Sterowniki zainstalowałem najnowsze. Cały czas to samo.

Gdy błąd wystąpi , i przeloguję się na inne konto problem nie ustaje.

Nie mam pomysłu co może być przyczyną.

Użytkownik InzaghiX edytował ten post 30 08 2011 - 12:16

  • 0

#7 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 30 08 2011 - 12:18

Jesteś w stanie pożyczyć może od kogoś inną kartę i zrobić test?
  • 0

#8 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2011 - 12:22

Niestety nie mam możliwości zamiany karty w celu weryfikacji sprawności sprzętu. Mam w drugim komputerze Readon 9900 ale ten motyw odpada bo to agp. A jeszcze dodam moze to jest wżzne - przy włączaniu systemu wyskakuje mi komunikat - załączony plik.

Załączone miniatury

  • blad_start_sys.jpg

  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 30 08 2011 - 12:42

Wiesz, że w Windows masz wbudowany system raportów o błędach. Aby go przejrzeć:

  • Kliknij prawym klawiszem myszki na ikonce Mój Komputer na pulpicie i wybierz z menu: Zarządzaj
  • Wybierz: podgląd zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> Aplikacja
  • Filtruj po błędach i ostrzeżeniach
Podeślij nam wyniki swoich poszukiwań :kufel:

Co do problemów z TAGES Protection to jest odpowiedź na osobny temat, jednak jeśli to może Ci pomóc to zapraszam do aktualizacji tego oprogramowania.
  • 0

#10 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 30 08 2011 - 15:25

Zapis z dziennika ostrzeżenia i błędy.
Zaraz spróbuje naprawić sterownik Tages , może będą jakieś rezultaty.

W pliku .txt załączam events z dziennika.

Zapis z dziennika ostrzeżenia i błędy.
Zaraz spróbuje naprawić sterownik Tages , może będą jakieś rezultaty.

W pliku .txt załączam events z dziennika.


Naprawa sterownika Tages Procetion nic nie pomogła w dalszym ciągu jest ten sam błąd.

Załączone pliki


Użytkownik InzaghiX edytował ten post 30 08 2011 - 13:40

  • 0

#11 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 31 08 2011 - 17:06

Nikt nie zna rozwiązania problemu ? :kufel:

  • 0

#12 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 31 08 2011 - 23:07

Mówisz że instalowałeś nowe sterowniki, a próbowałeś najpierw usunąć stare sterowniki dopiero potem zainstalować nowe?

A Windows oryginał? Próbowałeś przywracanie systemu do daty kiedy wszytko było okej? Czy przed zdarzeniem się błędów instalowałeś jakieś programy?

  • 0

#13 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 03 09 2011 - 21:19

Mówisz że instalowałeś nowe sterowniki, a próbowałeś najpierw usunąć stare sterowniki dopiero potem zainstalować nowe?

A Windows oryginał? Próbowałeś przywracanie systemu do daty kiedy wszytko było okej? Czy przed zdarzeniem się błędów instalowałeś jakieś programy?



wszystko zostało odinstalowane i zainstalowane od nowa ! Widnows Jest oryginalny! co tu w ogole ma do tego oryginalnosc windowsa :]? Raczej sugierowac by się mozna awaria jakiegos z podzespołów. ale widzę że nikt nie zna rozwiązania.
  • 0

#14 Ataken

Ataken

    Masz gume?! o.O

  • 443 postów

Napisano 03 09 2011 - 22:31

Bo Windows piracki może być wadliwy...

Może to monitor? Jak zaczniesz grać, sprawdź (ręką) czy monitor może nie jest strasznie gorący.
A próbowałeś obniżyć detale w lepszych grach? :)
  • 0

#15 InzaghiX

InzaghiX

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 04 09 2011 - 20:12

Z zawodu jestem informatykiem. Więc nie jestem takim ciemnotą by nie obniżać detali,rozdzielczości itp. sprawdziłem wszytko co trzeba by być pewnym że to co może powodować tą usterkę zostanie wykluczone. Więc chyba karta jest padnięta. :/
  • 0

#16 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 09 2011 - 05:09

Nie wiem czy to pomoże, ale: Błędy 2011-05-27 15:05:21 .NET Runtime Optimization Service 1101 Brak
Wyłącz usługę w Start->Uruchom->services.msc ponadto spróbuj zainstalować ponownie .NET framework.
Masz też sporo błędów z ApplicationExperienceInfrastructure, ale tu nijak wiadomo co powoduje ten stan rzeczy. Najprościej zacznij diagnozę wyjmując wyłączając poszczególne komponenty komputera i testując zachowanie komputera, ponadto konieczny skan dysku/pamięci RAM.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych