Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne działanie komputera po gruntownym czyszczeniu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Numlocker

Numlocker

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 10 2014 - 06:12

Cześć,

 

Do napisania w zasadzie miałbym cholernie dużo jeśli chodzi o te sprawe, ale postaram się streścić. Tak w skrócie, rano postanowiłem dokładnie wyczyścić mój komputer, wyjąć wszystkie podzespoły i tak dalej.. Gdy to zrobiłem i włączyłem komputer, od razu zauważyłem, że coś jest nie tak z kolorami na monitorze, były momentami strasznie nasycone i miały fioletowy odcień, zdarza się nawet że wyskoczą mi jakieś artefakty. To jest główny mój problem, zaraz do niego wróce, ale najpierw napiszę też jakie problemy miałem pozatym. Po jakimś czasie zacząłem mieć problemy z kartą dźwiekową, nie wykrywało jej, a jak wykrywało, to albo nie było dźwięku, albo był szum. Sam komputer ogólnie zwolnił. No ale z tymi dwoma problemami i resztą, bo były jeszcze inne, myśle że sobie poradziłem. Został ten pierwszy - monitor, kolory i tak dalej.. Kablem ruszałem wielokrotnie, zmieniałem końce, przedmuchiwałem w razie gdyby był tam jakiś kurz, samą graficzną wyjmowałem kilka razy, ogólnie grzebałem coś tam w komputerze, ale do teraz nic mi nie pomogło. Kabel i monitor sprawdzałem później na laptopie i wszystko działa tak jak powinno. Dodam że monitor podłączam do karty graficznej przez przejściówkę, ponieważ na mojej karcie nie ma wejścia VGA, a właśnie takie ma mój monitor. I sam nie wiem co by tu jeszcze dodać.. Nie mam pojęcia co się ogólnie stało, że po wyczyszczeniu komputera nagle mam takie problemy. Wiecie może o co może chodzić? 

 

AMD FX 6300 3,5 GHz

RAM 8GB

GeForce 6500 GTX Ti Boost

Acer v223w

XFX Pro 450W

MSI 970A-G46

 

A specyfikacje mojego komputera. 

 

EDIT: Dodam że zacięło mi komputer, a po uruchomieniu przestał działać dźwięk, znowu.. 

 

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 10 2014 - 15:26

Opisz czynności które wykonywałeś podczas czyszczenia. Myłeś to szmatką z wodą czy jak? Przedmuchaj kompresorem slot PCI-E i przemyj styki w karcie izopropanolem. Wykonaj Reset Biosu (CLR_CMOS) to na początek. Podaj temperatury podzespołów.



  • 0

#3 Numlocker

Numlocker

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 10 2014 - 05:23

Na początek zdjąłem pokrywe z góry i z przodu komputera ( obudowa Zalman Z3 ) i przeczyściłem z kurzu powierzchnie i wentylatory, pacynką lub szmatką, suchą ( taką specjalną do monitorów, jeśli to ma znaczenie ). W środku komputera w zasadzie tylko przetarłem tą szmatką ściany, bo nie był za mocno zakurzony. Odkręciłem karte graficzną, chciałem zdjąć te czarną obudowe ( karta jest od Palita, więc jak sprawdzicie to będziecie wiedzieć o co mi chodzi ) by dokładniej wyczyścić wentylator i ogólnie od środka, ale że nie miałem za bardzo odpowiedniego sprzętu to odkręcanie tych małych śrubek było katorgą, po odkręceniu trzech przy czwartej miałem dość, więc ostatecznie obudowy nie zdjąłem, a kartę jako tako wyczyściłem od zewnątrz, pacynką i przedmuchiwaniem. Na koniec pacynką czyściłem wentylator od procesora i to co jest pod nim, radiator to się bodajże zwie.. I to w zasadzie wszystko, potem komputer podłączyłem i problemy już były. Wczoraj wieczorem postanowiłem jeszcze raz go otworzyć, odłączyć wszystko co jako tako mogę, graficzną, dźwiękową, ram, przedmuchać wejścia i podłączyć, w zasadzie nic to nie zmieniło. Na te chwilę komputer chodzi w sumie stabilnie, z normalną prędkością, nic się nie dzieje, jedyny widoczny problem to te zmienione kolory na monitorze. Gdy ostatnio zacięło mi komputer, musiałem go ponownie włączyć i po tym przestała działać karta dźwiękowa, to działo się to gdy grałem w grę, teraz jeszcze tego nie sprawdzałem czy po dłuższym graniu znowu by tak było, ale podejrzewam że tak, bo nie wiem czy ma to związek, ale gdy uruchamiam CLICKBIOSII, to przy jego ładowaniu komputer freezuje się na około 2 sekundy ( ale nie wyłącza ) wraz z dźwiękiem, który wiecie, tak burzy, zapętla się. I tak za każdym razem gdy to uruchamiam.  Jeśli chodzi o reset biosu, to CLR_CMOS, to nie wiem do końca co możesz mieć przez to na myśli, ale biosa resetowałem wyjmując baterie z płyty głównej już jakiś czas temu, więc to na pewno nie pomogło. I to chyba wszystko na te chwilę, nie wiem czy mogę jeszcze coś napisać by pomóc Wam jakoś w zdiagnozowaniu problemu. A, jeszcze temperatury.. Tak wyglądają one gdy mam włączonego tylko Chroma, a na nim YouTube. >> http://zapodaj.net/40e924f9599e8.png.html



Użytkownik Numlocker edytował ten post 03 10 2014 - 05:24

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych