Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Chocco

Chocco

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 06 2010 - 18:36

Witam. Mój problem polega na tym,że mam zawalony dysk C o pojemności 12,6 GB i z tego zajęte mam 10,8 GB a wolne pozostało mi 1,88GB.
Potrzebuję wolnej pamięci by rozpakować grę.Gra ma pojemność ok6GB.
Dysk D za to wolnej pamięci ma 6,20GB a zajętej tylko 1,74 GB.
Mogę prosić o pomoc. Robiłam defragmentację dysku. Nie wiem jak mam poprzerzucać dane z jednego na drugi by tym sposobem zwolnić pamięć na systemowym i by rozpakować normalnie grę.. :48322705:
Dziękuje za uwagę.

// Popraw tytuł

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 06 2010 - 22:17

Napiszę tak, partycja systemowa jeśli ma się Windowsa XP Professional (to opcja na full), po rozpakowaniu czyli zainstalowaniu zajmuje ponad 1,5GB wolnego miejsca na dysku twardym do do tego dochodzi SWAP czyli pamięć wymiany/podręczna wielkość z reguły równa się wielkości pamięci RAM. Ogólnie możesz śmiało założyć że pod sam system potrzebujesz 3,5GB wolnego miejsca na dysku, teraz wejdź w opcję Mój komputer lub Dodaj lub usuń programy i tam jak najedziesz na ikonę danego programu masz podaną wielkość pliku pododawaj do siebie i teraz uwaga na dysku musisz pozostawić co najmniej przy 10GB miejsca 4 GB wolnego miejsca na spokojną pracę dysku inaczej będzie dysk nie będzie spowalniał ale całe operacje na dysku będą przebiegały wolniej. To spowolni ci pracę komputera a nawet jego zawieszenie i tylko reset czyli zimny start będzie cię ratował. inaczej ma się sprawa w partycji D jedyny mankament będzie taki że nie będzie można kopiować plików w obrębie danej partycji. Dlatego zalecam usunięcie zbędnych danych/plików z partycji C i przeniesienie ich na płyty CD/DVD lub pendrive. To samo wykonać z partycją D, jeśli na partycji C zostanie więcej miejsca niż 4GB to można jakiś plik dołożyć jak przekroczy 50MB lub 100MB nie szkodzi. Teraz przenieść grę na partycję D jeśli jest na tej partycji 10GB wolnej przestrzeni nie będę się rozpisywał dlaczego ale o ile mi się wydaje każda gra wymaga utworzenia wirtualnego dysku/nagrywarki i tam musi się zmieścić gra i inny program który będzie potrzebował też trochę miejsca w czasie pracy.
Sugestia dokupić następny dysk twardy z większą pojemnością.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych