Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk zewnętrzny WD 48 stopni po oglądaniu filmu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gorian

Gorian

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 14 04 2010 - 16:59

Kupiłem kilka dni temu dysk zewnętrzny WD MyBook Essential 1 TB i od samego początku mierzyłem mu temperatury (program Hard Disk Sentinel), zwłaszcza robiąc kopie danych z dysku laptopowego.
Po włączeniu ten dysk zewnętrzny miał od 26 stopni do np. 35. W czasie podłączenia (nawet gdy nic właściwie na tym dysku nie robiłem), temperatura jest od ok. 37 (rzadko) do 41 stopni. Natomiast dziś pierwszy raz odpaliłem film z tego dysku, a po obejrzeniu zobaczyłem, że temperatura wynosi 47 (sic!) stopni, by po sekundzie jeszcze skoczyć o stopień w górę.
Moje pytanie jest takie - czy ten dysk nie grzeje się za bardzo? Czytałem w Internecie różne opinie - że 48 stopni to już bardzo wysoka temperatura, ale też ktoś pisał, że jego stary dysk WD (ale nie zewnętrzny) miewał i po 60 stopni, i nic się złego nie działo.
Optymizmem nie napawa strona producenta, na której jest napisane, iż ten dysk powinien pracować w temperaturze od 5 do 35 stopni Celsjusza.
Jeszcze jedno pytanie - jak najlepiej stawiać ten dysk? Niby producent wszędzie "promuje" w pionie, ale to w końcu dysk jak każdy inny i chyba talerze oraz głowica powinny pracować raczej w poziomie, czyż nie?
Kładę go więc w poziomie w ten sposóbDołączona grafika, ale może powinien leżeć na drugim boku albo faktycznie pionowo, jak na wszystkich zdjęciach WD?

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 04 2010 - 19:11

Nie jest to jakaś bardzo wysoka temp ale niska też nie , lepiej żeby nie osiągał wiecej niz 50st.Dyski w obudowie bedą troche cieplejsze niz normalne dyski w kompie.

Użytkownik jackass edytował ten post 14 04 2010 - 19:11

  • 0

#3 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 24 04 2010 - 20:03

Co do drugiego pytania. Teraz dyskom(ą?) jest obojętne czy są w pionie czy w poziomie, ważne aby nie były pod kątem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych