Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk zewnętrzny 2,5" do 300zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 29 11 2010 - 20:31

Widziałem te XT ale za drogie a poza tym niepotrzebny mi aż taki szybki bo będzie działał on jado "dodatkowy".

Jednak może być problem z tym WD 500 Black bo niewiadomo czy dadzą rade go ściągnąć do sklepu i nie wiem jak to już będzie.. z koleii seria blue też nie jest taka zła:
http://pclab.pl/art35444-7.html -taki test, słabo wypada w testach syntetycznych, ale w praktyce (kopiowanie plików it) jest lepszy od Momentus'a 7200.4 gdzie w HD Tune seagate był o ~20Mb/s szybszy
Jak nie wypali ten Black to chyba się zdecyduję na Blue..

Chyba że na allegro bym zamówił tylko jak to wtedy jest z gwarancją ? Trzeba odsyłać do "siedziby" WD czy jak ?

  • 0

#22 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 11 2010 - 22:07

Jeśli chcesz go przenosić od czasu do czasu to kup sobie ten dysk w komplecie BOX : Samsung 1TB cena 299zł. Lub taki zasilanie przez USB : Samsung 640 GB , cena 269zł.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 29 11 2010 - 22:12

  • 0

#23 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 29 11 2010 - 22:18

Ale oby dwa dyski mają tylko złącze USB czyli max prędkość ~35Mb/s, a poza tym nie chce zewnętrznego bo kto wie może za rok będę chciał go schować do kompa. I z tego co czytałem oryginalne obbudowy dysków zewnętrznych są kiepskiej jakości..

Ale teraz najbardziej mnie interesuje jak bym zamówił dysk na allegro to jak by mi padł do jak to jest ? Bo normalnie to zanosze do sklepu i nie ma problemów, a przy zamawianiu na allegro to nie wiem
  • 0

#24 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 11 2010 - 22:41

No to w takim bądź razie ja polecam jednak dysk 3,5" nie 2,5" i ten co wcześniej podałem 1,5TB dlaczego bo podejrzewam że chcesz aby służył jako magazyn plików, takie archiwum więc dziś wystarczy ci 300GB a jutro o wiele więcej. A tu masz obudowę do 3,5" dysku HDD czyli zwykłego twardego dysku : Obudowa do HDD IDE/SATA cena 77zł.
A kupić ja polecam sklep komputerowy i najlepiej w miejscu zamieszkania, ale wybór należy do ciebie, co do Allegro to większość jest zadowolona, lecz bywają oszuści ale to sporadycznie.
  • 0

#25 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 01 12 2010 - 00:29

Jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego obecnego dysku, właśnie robiłem testy HD Tune i oto wyniki:

Może w teście szybkością nie powala, ale jak kopiuje plik 7,16MB z partycji na partycje to zajmuje to niecałe 4 min co chyba jest dobrym wynikiem, Ale martwi mnie ta zakładka ''Health'' bo coś tam jest nie tak.. ale pytanie czy to nic wielkiego czy wręcz przeciwnie ? (dysk jeszcze na gwarancju więc jak coś to moge zareklamować)

Załączone miniatury

  • be.jpg
  • he.jpg

  • 0

#26 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 12 2010 - 21:34

Jak dysk jest na gwarancji to nie powinno być żadnych usterek, zrób wydruk tego co pokazałeś jednej i drugiej fotki, weź dysk i udaj się do sklepu i pokaż wynik i że chcesz ten dysk wymienić. Możesz mieć problemy ale niech sami sprawdzą dysk na swoim sprzęcie.
  • 0

#27 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 02 12 2010 - 11:20

I tak zrobie, dzisiaj zamawiam dysk najprawdopodobniej tego WD Scorpio Blue 500GB, skopiuje dane i oddaje tamtego.
  • 0

#28 eNeR!

eNeR!

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 12 2010 - 02:57

Witam :D

Chciałbym kupić dysk zewnętrzny o pojemności 1TB do 300zł. Znalazłem trzy, może któryś z nich by się nadał, poproszę o poradę który najlepszy.

http://www.euro.com.pl/dyski-twarde/opis-apollo-pro-ux-1-tb.bhtml
http://www.euro.com.pl/dyski-twarde/opis-iomega-prestige-1hdx1tb-1tb.bhtml
http://www.euro.com.pl/dyski-twarde/opis-samsung-hx-du010ec-ab2.bhtml

Dysk posłuży do archiwizacji cennych filmów na DVD, więc byłoby miło, gdyby dysk był jak najbardziej pewny (czyt. bez skłonności do awarii) i był w stanie w miarę sprawnie przyjąć takie duże pliki (mam na myśli zarówno czas przenoszenia pliku jak i sposób, w jaki przenosi się pliki - wyczytałem, że niekóre dyski nie działają tak jak te wewnętrzne, tylko trzeba przenosić pliki przez oprogramowanie, co nie jest zbyt wygodne..chyba). Takie opcje jak wygląd czy głośność podczas pracy są dla mnie nieistotne, byle dobrze służył jako archiwum filmowe.

Przypominam - muszę się zmieścić w 300zł.. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

#29 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 05 12 2010 - 11:35

Z tych trzech ja wybrałbym ten z linku nr 3 - Samsung HX.
Dlaczego: Najbardziej znana mi marka,prędkość obrotowa 7200 obr./min i 32MB pamięci cache.

Innym rozwiązaniem jest też zakup dysku 2,5" lub 3,5" i do tego dokupienie obudowy aby można było taki HDD użyć jako dysk zewnętrzny.
Do 300,00zł polecam też taki dysk => http://www.proline.pl/?p=WDBAAF0010HBK-EESN
  • 0

#30 eNeR!

eNeR!

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 12 2010 - 14:33

Dziękuję za radę, zdecyduję się na któryś z tych dwóch :D
  • 0

#31 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 12 2010 - 15:44

Z tych trzech ja wybrałbym ten z linku nr 3 - Samsung HX.
Dlaczego: Najbardziej znana mi marka,prędkość obrotowa 7200 obr./min i 32MB pamięci cache.

Innym rozwiązaniem jest też zakup dysku 2,5" lub 3,5" i do tego dokupienie obudowy aby można było taki HDD użyć jako dysk zewnętrzny.
Do 300,00zł polecam też taki dysk => http://www.proline.p...AAF0010HBK-EESN


Panowie to jest wypowiedź w moim poście ktoś sobie podmienił mój post jako swój przykład : Innym rozwiązaniem jest też zakup dysku 2,5" lub 3,5" i do tego dokupienie obudowy aby można było taki HDD użyć jako dysk zewnętrzny.
Ktoś usuną moje posty a wziął z mego postu mą wypowiedź.
Ktoś tu powinien po łapach dostać.

Przepraszam cholera dwa identyczne tematy o dysk 2.5" zmyłka jak ktoś się poczuł dotknięty to przepraszam. :D





Użytkownik brutus3 edytował ten post 05 12 2010 - 15:50

  • 0

#32 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 05 12 2010 - 21:58

Brutusiku drogi ja naprawdę nie miałem pojęcia,że tak gdzieś kiedyś napisałeś.
Naprawdę pisałem ten post od siebie,może tak samo pomyśleliśmy po prostu :D

Użytkownik Drognan edytował ten post 05 12 2010 - 21:58

  • 0

#33 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 05 12 2010 - 22:01

Ok sie zagalopowałem przepraszam, bo ja bym tak i tak temu koledze to doradzał bo i ekonomicznie warto, i przyszłościowo na dodatek dyski Samsunga nie są takie złe owszem niektóre dyski WD czy Segate w niektórych opcjach pojemnościowych wyprzedzają Samsungi ale jak na warunki domowe są super.
  • 0

#34 eNeR!

eNeR!

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 12 2010 - 00:25

Jeszcze raz dzięki za pomoc! Wybiorę zapewne Samsunga, ale czy zewnętrzny, czy wewnętrzny+obudowa, to jeszcze pomyślę (faktycznie może niegłupi pomysł) :-) Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych