Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwa systemy - dwie różne prędkości internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maly_pirat

maly_pirat

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 05 10 2014 - 17:53

Hej,

 

Posiadam dwa zainstalowane systemy:

 

- Windows 7 Home Premium (przed chwilą sformatowane)

- Ubuntu 14

 

Na drugim systemie (tj: na linuxie) intenet (100mb) działa pełną prędkością - serwis YT w ogóle się nie buferuje - przeglądanie stron www idzie płynnie. Żadnego oczekiwania. Problem pojawia się w momencie, gdy chce przeglądać internet na Windows7 - film na YT po 5-10 sekundach już się buferuje - przeglądanie stron także długo trwa. Nie mam pojęcia, gdzie mogę szukać przyczny.

 

Oto FAQu - rad, które mogę od Was usłyszeć:

a) Na drugim laptopie mam zainstalowany system Windows 8 - żadnych problemów z internetem, działanie podobne jak na linuxie - żadnych przycięć

B) tak wiem, linux != windows - jednak nie mogę tak do tematu podchodzić - nie szkodzi, że to są dwa różne systemy (inna infrastruktura), ale ja odczuwam niesamowicie tą różnice. Jak przy łączu 100MB filmik YT (nie w FULL HD, zwykła jakość) może mi się buferować po 5-10 sekundach?

c) Windows 7 - jest świeżo po formacie, nie posiadam ŻADNEGO antywirusa, praktycznie czysty system.

d) cmd.exe -> ping -google.pl => czas chodzi w takich granicach: 45-60-950-72-80-50-90-111

 

Co mogę zweryfikować jeszcze? Nie obwiniałbym dostawcy internetu, ponieważ na innych systemach działa prawidłowo. Na jakimś forum (zagranicznym) ktoś napisał, że Windows 7 ma słabą "przepływalność" stąd problemy - ok, ale jakie jest wówczas rozwiązanie?

 

Może ktoś coś doradzić?

 



  • 0

#2 kambrz

kambrz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 05 10 2014 - 19:16

Może problem jest w wydajności obu modeli?



  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 10 2014 - 19:49

A może bardziej chodzi o same wymagania sprzętowe, aby odpalić Yt na starszej jednostce to graniczy z cudem.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: windows 7 router konfiguracja sieci system



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych