Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukarka do domu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrixu11

andrixu11

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 09 2015 - 15:48

Witam
Muszę zakupić nową drukarkę ponieważ stary HP niestety już padł.
Staje teraz przed problemem zakupu ponieważ nie wiem czy kupić drukarkę laserową czy atramentową?
Do tej pory używałem tylko atramentu, niby było OK ale była zabawa w uzupełnianie tuszy, często cały się pobrudziłem i nie zawsze jakość druku była dobra. Drukarka laserowa to znacznie większy wydatek ale co dalej ? Jak jest z tonerami? Czy sam muszę uzupełniać proszek? Czy trzeba się trzymać oryginalnych tonerów?
 
Jak to wszystko wychodzi cenowo, ponieważ chce mieć drukarkę w, którą nie chcę za bardzo często i dużo inwestować.
 
Będzie wdzięczny za wszelką pomoc i ewentualne porównanie obu problemów zakupowych.
 


  • 0

#2 kambrz

kambrz

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 16 10 2015 - 07:55

Jesli jeszcze szukasz to jestem zdania,ze do domu najlepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Jest o wiele tańsza w użytkowaniu od drukarki atramentowej. Ważne jest również to,.ze tusz w drukarce laserowej nie zasycha i nie trzeba co jakiś czas drukować na zaś jak w przypadku drukarki atramentowej. Poza tym koszt takiej drukarki również nie jest wysoki. Możesz znaleźć porządne modele w cenie niecałych 300 zł.

Jest w bardzo korzystnej cenie i jednocześnie użytkowanie będzie bardzo tanie. Tonery kupisz za grosze na aukcjach. Samą drukarkę możesz również kupić w sklepie rtv Euro agd na raty. 



  • 0

#3 itoner.pl

itoner.pl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 11 2015 - 19:18

W pierwszej kolejności my polecamy zakup drukarki laserowej. Na pewno ma lepszą jakość wydruku i jest bardziej ekonomiczna jeśli chodzi o drukowanie. Ale zanim wybierzesz model, dobrze sprawdź jaki koszt będziesz musiał ponieść w momencie wymiany tonera. Warto też sprawdzić czy są dostępne do danego modelu zamienniki. My możemy polecić Ci urządzenie wielofunkcyjne, bo skaner też w domu może się przydać. Jeśli chodzi o markę to ciężko nam określić ile tak na prawdę drukujesz w domu i co dla Ciebie będzie bardziej wydajne. Ale możesz zajrzeć do naszego sklepu itoner.pl


  • 0

#4 Undeetia

Undeetia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 11 2015 - 14:25

Ja kupowałem drukarkę w ten sposób. Wybrałem na allegro kategorie "Drukarki laserowe", a następnie w filtrach cenę do 400zł i sortowanie od najbardziej popularnej, czyli od tej która się najlepiej sprzedaje. Kupiłem laserową czarno-białą HP P 1102W i jestem zadowolony. Drukuje szybko, ma łączność WiFi, a za tonery (nieoryginalne) płacę 70zł.


  • 0

#5 nosweratu

nosweratu

    Początkujący

  • 53 postów

Napisano 15 11 2015 - 14:35

1. kupujesz toner zamiennik nic nie musisz sypać

2. ile drukujesz? - toner startowy styknie ci na kilkaset stron - tak więc jeśli drukujesz poniżej 200 rocznie to masz z 2-3 lata z głowy - ja mówiąc szczerze patrzyłem na zamienniki i tego typu bzdury - a ogólnym rozliczeniu kupowałem 2 razy coś taniego i coś dobrego - kupiłem najpierw używanego HP no i się przejechałem -- tak wiec lepiej pewną nówkę niż używkę...


  • 0

#6 Mobivoice_pl

Mobivoice_pl

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 21 11 2015 - 12:27

Jaki budżet generalnie możesz przeznaczyć na ten cel? Bo o tym nic nie wspomiansz,a przecież jest to bardzo istotne kryterium podczas wyboru. Polecam urządzenia Epsona gdzie nie ma żadnych problemów z zamiennikami,są tez tańsze niżw przypadku drukarek HP.


  • 0

#7 Zadowolenie.pl

Zadowolenie.pl

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 27 11 2015 - 16:08

Trudno dobrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt jeśli nie podałeś budżetu. Nie wiemy także, czy chcesz drukować w kolorze, czy wystarczy Ci druk czarno-biały. Te kryteria to podstawa, abyśmy mogli zaproponować Ci odpowiednie produkty. Na upartego, za 280 zł kupisz laserową, drukarkę mono firmy Xerox: http://www.zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/drukarki-i-urzadzenia-wielofunkcyjne/drukarki-i-urzadzenia-wielofunkcyjne/xerox-drukarka-phaser-3020v-bi-mono-a4-20ppm-gdi-wifiZamienniki to koszt 25-30 zł więc myślę, że warto przy około 1000-1500 stronach wydruku.


  • 0

#8 Verfertys

Verfertys

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 04 2016 - 08:52

Ja mam hp zwykłą taką i mi starcza toner jest na 2-3 lata przy takim średnim zużyciu to luz


  • 0

#9 Kalihali

Kalihali

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 09 09 2016 - 13:19

Bo tonery do HP zazwyczaj starczają na taki okres. Jak ktoś drukuje symbolicznie rzecz jasna.

Najlepiej jest jednak wymieniać toner średnio raz na rok, to zawsze działa pozytywnie na konkretny sprzęt.


  • 0

#10 Pectu333

Pectu333

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 21 09 2016 - 13:00

To zależy też od modelu, są modele, które mają tonery o wydajności 1000 stron a i takie z wydajnością nawet kilku tysięcy stron. Ja osobiście posiadam właśnie HP i toner jest na 1200 stron, tanio kupuję z *********.pl a starsza na rok albo dłużej, w domu dużo się nie drukuje.


Użytkownik pawel315 edytował ten post 21 09 2016 - 20:13
Reklama

  • 0

#11 Kalihali

Kalihali

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 01 2017 - 09:48

Nie tylko o samego modelu, czy uściślając - toneru czy kartridża. Ja monitoruję wiele blogów w tym temacie, bo od dawna szukam informacji dotyczących np. oszczędności w użytkowaniu konkretnego sprzętu. Tutaj masz rozpisane bezpośrednie różnice odnośnie kartridża czy tonera w odniesieniu do ceny. Ten artykuł blogowy jest o tyle ciekawy, że podaje różnice na konkretnych przykładach.

Najlepiej jest w takich sprawach czytać blogi, albo tłumaczyć sobie opisy ze stron producenta.



  • 0

#12 Drejko

Drejko

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 03 02 2017 - 15:36

Ja zawsze korzystałem z drukarek Brother i nie spotkałem się nigdy z problemami. Miałem też do czynienia z HP i też dawały radę.



  • 0

#13 beny32

beny32

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 08 2017 - 11:09

Nie chce zakładać nowego tematu, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Mam drukarkę właśnie HP, która jest atramentowa i ma około 4 lata. Na stronie sklepu dobretonery znalazłem do niej zamienniki czy drukowanie na nich się opłaca? Generalnie drukuje dużo dokumentów i potrzebuje by byly zawsze w dobrej jakosci wydrukowane czy zamienniki to zapewniaja czy niekoniecznie? 


  • 0

#14 Tani-Toner

Tani-Toner

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 24 09 2017 - 09:07

Pierwsze co warto zrobić to przede wszystkim sprecyzować jaki budżet jesteś w stanie  przeznaczyć na ten cel, na zakup drukarki bo jeżeli chodzi o same tonery, to nie będzie problemu aby kupić je w niższej cenie, akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy :)


  • 0

#15 Szorstki krulik

Szorstki krulik

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 03 10 2017 - 11:38

Epson XP-332 mam ją w domu od kilku lat wszystko fajnie drukuje jest super tania w utrzymaniu

+jakość wydruków

+małe gabaryty

+szybkość wydruku

+wydajność


  • 0

#16 Info-studio_pl

Info-studio_pl

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 11 2017 - 12:21

Na plus na pewno wydajność o której mowa powyżej , aczkolwiek modele Brothera serii DPC też znakomicie się sprawdzą, w dalszym ciągu nie wiemy ile jesteś w stanie przeznaczyć na jej zakup, sprecyzuj te informacje.


  • 0

#17 Torad

Torad

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 22 01 2018 - 14:25

Witam wszystkich na forum. Na jaki model ostatecznie padł wybór? Bo Epson XP-332 to bardzo dobry wybór, tanie i powszechnie dostępne zamienniki oraz niska awaryjność.


  • 0

#18 DRT_com_pl

DRT_com_pl

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 02 2018 - 13:26

Moim zdaniem dobrym wyborem w takiej sytuacji byłaby drukarka laserowa od firmy Brother, sam taką posiadam od dawna i jestem zadowolony. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych