Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobór nowej płyty i grafiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 01 2011 - 02:48

Witam serdecznie ;)
Jestem nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłem temat dlatego proszę o wyrozumiałość.

Zepsuł się mój stary komputer.
W serwisie powiedzieli że naprawa może kosztować 350 zł !
Ponieważ to stary typ płyty głównej. Dodatkowo stwierdzili że ram już też jest na śmietnik.
Padł jakiś "kondesator" na płycie (ponoć bardzo częsta awaria przy tych płytach) możliwe bo już dwa razy wymieniałem :/
Ponieważ to stary typ płyty głównej. Dodatkowo stwierdzili że ram już też jest na śmietnik.(ponoć nie działa jak powinien)
Tak strasznie tą wiadomością się nie przejąłem ponieważ miał tylko 256RAM i już dawno miałem go wymienić.
Komputer ma ok 8lat... dlatego to stanowczo za dużo
Chciałbym go naprawić najtańszym kosztem.
Mam laptopa ale zabieram go do akademika i dom zostaje bez komputera.
Pc ma służyć do przeglądania stron itd, raczej nikt nie bd grał w Mafie 2...;)
Przy okazji chciałbym dokupić jakąś w miarę tanią dobrą grafikę do tego zestawu ponieważ moja co chwile szwankuje tzn sterowniki i jest jednym słowem do kitu.
Nie znam się zbytnio na komputerach ale bd próbował to wszystko poskładać z waszą pomocą ;)
Nie znam dokładnych informacji na temat komputera, dlatego porobiłem zdjęcia.
http://img9.imagesha...dsc00726nw.jpg/

Resztę (co wiem wypiszę ):
Procesor: chyba Amd duron coś 2000+
Grafika : jakiś Winfast 170d leadtek
Płyta (wyczytałem coś na niej, tzn: AGP8X, 7VT600P-RZ )

Proszę o jakieś pomocne informacje odnośnie tego jaką płytę mam kupić, grafike i ram.
Najlepiej jakieś linki, mogą być nawet z allegro.
Budżet na to wszystko to max 200zł

W razie niejasności, śmiało pytać ;)

Pozdrawiam Artur

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 30 01 2011 - 13:15

najlepszym wyborem bedzie płta z zintegrowaną grafika. Procesor zostaje, czy też do wymiany?

Użytkownik sw29l edytował ten post 30 01 2011 - 13:18

  • 0

#3 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 01 2011 - 15:19

Procesor jest ok.
Możesz poddać jakieś modele najlepiej linki jaką mam kupić ?
Bd bardzo wdzięczny ;)
  • 0

#4 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 30 01 2011 - 15:39

Np. te modele będą bob : http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-athlon-duron-s462-grafika-i1436746450.html lub http://allegro.pl/asrock-k7s41gx-athlon-sempron-ddr-agpx8-do-3200-fv-i1432665142.html
  • 0

#5 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 30 01 2011 - 16:08

Czyli mówisz że te płyty bd raczej ok ?
Możesz poddać jeszcze jakieś w miarę dobre i tanie karty graficzne i ram do tego zestawu ?
Jeśli się da.. to może jeszcze jakąś inna tańsze płyty ?
Jestem studentem i trochę teraz krucho z kasą ;x
  • 0

#6 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 30 01 2011 - 16:34

Te płyty maja zintegrowana grafikę i nie trzeba kupować k.graficznej - do internetu, skype i filmów w zupełności wystarczy. Jeżeli chodzi o pamięć to ta bedzie ok: http://allegro.pl/kingston-1gb-2x512mb-pc-3200-400mhz-okazja-i1430216808.html
  • 0

#7 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 01 2011 - 03:03

A czy bd mógł przełożyć swoją stara kartę graficzną ?
Te kości na pewno bd ok ?
Dzięki z góry ;)
  • 0

#8 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 31 01 2011 - 11:30

tak, bedziesz mogl wsadzic swoja stara karte graficzna

pamieci sa w porzadku pod te plyty glowne

masz jakies watpliwosci??
  • 0

#9 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 02 2011 - 15:04

Tak ;)

Jak płytę wybrać ?
Msi czy AsRock ?
Na pewno podejdzie moje chłodzenia do tej płyty ?
Czy będę musiał kupować tą pastę przewodząca (czy coś takiego) jak bd przekładał procesor ?

Dzięki za odp,




[uwaga=cabana]Kolego, proszę nie używać skrótów w stylu "bd", "wgl", ponieważ niektórzy użytkownicy forum ich nie rozumieją[/uwaga]

Użytkownik cabana edytował ten post 01 02 2011 - 18:21

  • 0

#10 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 01 02 2011 - 15:51

ja jestem akurat za MSI, ale to bez roznicy co wybierzesz z tych dwoch

chlodzenie musi wejsc, bo masz plyte glowna z tym samym socketem, a one musza byc takie same
tylko uwaga przy zdejmowaniu i zakladaniu, bo mozesz ukruszyc rdzen i bedzie po procku!

paste lepiej kupic
ale jak bardzo nie chcesz, to mozesz sprobowac zebrac z radiatora resztaki pasty i to wykorzystac do nasmarowania rdzenia - kiedys tak zrobilem z Duronem 1000MHz i bylo to wystarczajace
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 02 2011 - 17:38

Kolego pohamuj się nie tak szybko i wy doradcy człowiek ma 200zł do dyspozycji widać z postu że nie bardzo się na sprzęcie orientuje.
Radzę ci kolego wpierw poznaj jakiegoś kolegę co się w mirę dobrze zna sprzęcie i wie co to znaczy napięcia powierzchowne czyli elektrostatyczne. Wie co gdzie podłączyć i nie na każdej płycie AMD będzie dobrze chodził to samo z pamięciami.
Płyta nowa na gwarancji kosztuje 200zł. Kupisz na allegro używaną powiedzmy za 50 zł bez gwarancji ja sugeruję uskładaj więcej grosza ciekawe ile masz lat i gdzie mieszkasz, tak pytam (nie oczekuję odpowiedzi), bo jeśli masz lat 17 i są u was agencje pracy tymczasowej idź tam popracuj trochę uzbierasz grosz one zatrudniają młodzież uczącą się do wykładania towarów na sklepach ale nie tylko. Bo z tą sumą pieniędzy kupisz płytę główną a gdzie pamięć o reszcie nie wspomnę. Bo może jeszcze nie wiesz ale potrzebujesz w miarę dobry zasilacz.
Płyta od tak sama z siebie nie uległa uszkodzeniu a powiedzieli ci że pamięci to na szrot się nadają.
Przemyśl to i sam podejmij decyzję wiem chciało by mieć już sprawny komputer ale nie zawsze jest to możliwe.

  • 0

#12 ATI_

ATI_

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 02 2011 - 13:49

Mam 20 lat, student

brutus3 wszystko fajnie ale nie zamierzam kupować płyty do starego komputera za 200zł (ponieważ jest na gwarancji) lub kości za ponad 100.
To się mija z celem jak już zaznaczyłem komputer jest stary i chodzi mi o to by go reanimować najtańszym kosztem z drugiej strony fajnie by było,
jakby to pochodziło jeszcze trochę. Do momentu jak nie uzbieram jakiejś sumy na nowego pc'ta.
Mam znajomego który to powinien to mi poskładać. Często jest zajęty dlatego prosiłem o poradę was.

Czyli ta płyta MSI + kości powinna wsytarczyć ?
Chcę mieć już wszystko gotowe do składania.

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 02 2011 - 15:45

Jeśli tak to popieram dobrze myślisz.
Powodzenia

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: komputer dla grafika komputer do obróbki grafiki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych