Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry router potrzebny na gwalt!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 rumburak77

rumburak77

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 06 2007 - 00:44

Witam!
Posiadam czteromegowe łacze kablowe w angielskiej sieci Virgin. Potrzebuje naprawde dobry router uniwersalny (wireless i kabel) do rozdzielenia sygnału między komputer stacjonarny i laptopa. W sklepie zaoferowali mi juz trzy -peak, cnet i asus. Dwa pierwsze nie dzialaly, asus okazał sie strasznym syfem -rwal sygnal wireless co chwile, przy zabespieczeniu wpa laptop sie nie laczyl, dc++ nie dziala chociaz odblokowywalem port wedlug strony port forward itd. Potrzebuje czegos naprawde niezawodnego i stabilnego. Slyszalem ze linksysy sa dobre. Pomocy! Prosze!

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 06 2007 - 11:14

Witam.

Z produktów firmy Linksys warte polecenia są modele WRT54GX v1.0 i WRT54GS v4.0 SB. Różnica między nimi jest taka, że pierwszy wspomaga już technologię 'n' co jest inwestycją na przyszłość, a także standardowo trzy anteny i system MIMO. Natomiast model WRT54GS v4.0 posiada system SpeedBooster zwiększający wydajność sieci b/g o 35%. Drugi z przedstawionych modeli ma również odkręcane anteny co umożliwia w razie potrzeby podpięcie innej, 'silniejszej'. Co do zabezpieczeń to raz spotkałem się z tym, że notebook nie chciał 'podłączyć się' do sieci kodowanej WPA albo WPA PSK - a winą była karta wLan w owym komputerze, która po prostu tego protokołu nie obsługiwała. Wyjściem była zmiana sposobu kodowania a jako dodatkowe zabezpieczenie filtracja adresów MAC - chociaż nie wszędzie możliwe jest zastosowanie tego.
A odnośnie Direct Connect, to sugeruje przekierowywać porty powyżej 1024.

Proszę się także zapoznać ze specyfikacją routera NetGear WGT624. Używam go u siebie i zapomniałem co to problemy z routerem.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 rumburak77

rumburak77

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 10 06 2007 - 16:54

Dzięki ! Tak myślałem, że netger to też dobre rozwiązanie. Pracuję w sklepie internetowym i dużo tego u nas schodzi. Tu w Anglii jest bardzo popularny, podobnie jak belkin.
Mam jeszce jedno pytanko - jak to jest w chwili obecnej z Vistą? Ze dwa miesiące temu miałem ją zainstalowaną na laptopie Hp pavilion dv9000. Laptop w ogóle nie widział sygnału z routera, co dziwne widział sieci sąsiadów. Zaintalowałem xp i zaczął wykrywać. Czy coś się zmieniło od tamtej pory i czy opłaca się instalować Vistę?
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 10 06 2007 - 18:53

Witam.

NetGear jest firmą solidną, chociaż jeszcze nie tak znaną. Co do problemów z Vistą to już nie raz słyszałem o tym, że nie wykrywa sieci albo nie łączy się czy też zrywa połączenia chociaż XP'ek działa prawidłowo. Niestety nie używam tego systemu i nie jestem w stanie stwierdzić sedna problemu. Chociaż podczas testowania wersji rc2 moją sieć bezprzewodową system wykrywał i łączył się bezproblemowo, natomiast kilka dni temu wpadł znajomy z nowym lapciem i już wgraną Vistą i nie mógł się podłączyć. Myślę, że jest to kwestia konfiguracji ale jak wspomniałem nigdy się w to nie zagłębiałem - ale chyba będę musiał. Z drugiej strony, jeśli Twój notebook wykrywał sieci inne to wina może leżeć w ustawieniach router'a - np. brak rozsyłania SSID.

Co do tego 'czy warto'. Ja osobiście wstrzymuje się na razie z przejściem na Vistę. Na przełomie września/października ma pojawić się pierwszy SP i mam nadzieję, że większość producentów do tego czasu wypuści sterowniki i wtedy się zastanowię. Przechodzić teraz na nowszy system ze względu na 'bajery wizualne' to dla mnie lekka przesada.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 rumburak77

rumburak77

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 06 2007 - 03:37

No fakt, lepiej poczekać na stery. Zamówiłem netgeara, jutro być może już dostanę. W razie kłopotów z konfiguracją sią zgłoszę.

Jeszcze raz dzięki za fachowe porady!

Pozdrawiam

Artur.
  • 0

#6 deep

deep

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 06 2007 - 21:02

Witam. Też planuję kupić router do Net24 w neti, ale jestem zupełnie zielony w tym temacie. Myślałem nad modelem D-Link DI-624, jeśli dobrze zrozumiałem to może służyć do stworzenia sieci i przewodowej, i bezprzewodowej, ale nie wiem czy ma wbudowany modem. A jak się ma sprawa z tym Netgear WGT624? Wydaje sie, że mają podobne parametry. Nie wiem też jaką kartę wi-fi(najlepiej usb) kupić. Z góry dziękuję za pomoc
  • 0

#7 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 13 06 2007 - 21:26

Witam.

Jeśli chodzi o Netie to tak jak Neostrada działa ona na Anex'ie A - dlatego zainteresuj się tym modelem - miałem przyjemność go użytkować i tak jak mój (z tą różnicą że nie pod Netie/Neo) spisuje się rewelacyjnie.

Ten router może rozdzielić sygnał na 4 komputery 'po kablu' i podłączyć ponad 200 urządzeń na WiFi. Jeśli chcesz podpiąć komputer bezprzewodowo - i mowa o stacjonarnym to najlepiej wybrać kartę pod pci, lub też skoro wolisz pod USB. Netgear ma w swojej ofercie takie kart wifi, chociaż z drugiej strony jeśli dużo grywasz w gry sieciowe to proponuje jednak zostać 'na kablu'.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#8 deep

deep

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 06 2007 - 17:13

Dzięki. Chyba kupie właśnie tego Netgear'a, ale co z kartą siciową które są zgodne a które nie, np. czy 802.3 jest kompatybilne z 802.11??
  • 0

#9 rumburak77

rumburak77

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 20 06 2007 - 04:32

Wreszcie mam netgeara - wgt624 v3. Na początku miłe zaskoczenie - malutki i bardzo ładnie wygląda, kolejne - sam sobie znajduje adres mac czego nie robiły 3 poprzednie, instalacja banalna - wystarczy zaintalować z płyty i postępować krok po kroku według poleceń. Laptop pomimo zabezpieczenia wpa-psk, czyli bardziej zaawansowanego niż wpa, łączy się bezproblemowo po wpisaniu klucza, internet na obydwu maszynach śmiga pięknie. Przekierowałem porty na utorrenta - chodzi trochę lepiej niż wcześniej (na samym broadbandzie, kiedy ściągałem coś torrentem, strony nie otwierały się prtawie w ogóle). Jednak wystąpił problem przy przekierowaniu portów dc++. Robię wszystko zgodnie z instrukcjami z portforward i po wciśnięciu apply wyskakuje mi komunikat Character is not allowed in Service Name - czyli użyłem niedozwolonych znaków w nazwie serwisu, sądzę, że chodzi o te plusy. Co robić?! Pomocy Hugster!
  • 0

#10 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 24 06 2007 - 11:56

Witam.

W zakładce przekierowania portów w routerze, wybierz TCP/UDP (lub BOTH) i przekieruj port 1413 - zarówno dla połączeń przychodzących jak i wychodzących. Nazwa dowolna - np. DC. W ustawieniach dc++ wybierz opcje 'forwarding' w zakładce połączeń i podaj swoje ip widziane po za routerem i po prawej w dwóch polach wpisz port 1413 - musi zadziałać :D


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#11 rumburak77

rumburak77

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 06 2007 - 15:29

Działa! Wielkie dzięki za pomoc! Ten router to naprawdę świetnie działające i świetnie wyglądające urządzenie! Polecam wszystkim!

  • 0

#12 nowy159

nowy159

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 07 2007 - 14:15

Ja chce sie przyłączyć do tematu. Niestety nie jestem znawcą więc proszę o poradę.

Mam 1mb neostrade, i dość słabe parametry, można powiedzieć jedne z niższych jakie mogą być niestety. Używam Sagema fast800 i chce podzielić net na dwa komputery, + możliwość w przyszłości dołączenia laptopa do sieci, więc szukam modemu adsl,switcha i acess point w jednym.


Chciałbym mieć możliwość resetowania routera z konsoli, oraz przez net moc takie zadania planować, chodzi mi o to, aby się łączyć przez zdalny pulpit, albo jakiś inny program i zlecać resetowanie. Też chciałbym mieć możliwość ustawienia priorytetów, chodzi generalnie, że na jednym komputerze co najwyżej sie będzie przeglądało strony, może coś ściągało sie ze strony, a na drugim kompie będę robił wszystko i nic, czyli ściągał , przeglądał ww itp itd, ale też czasami coś zagrałbym online i nie chciałbym aby coś lagowało.


Szukam jakiegoś modelu do 250zł, mam dość słaba jakość linii i najważniejsze dla mnie to aby net mi działał bez zarzutów, a także żebym nie musiał ręcznie resetować modemu, bo często miałem tak, ze zielona dioda z sagemu znikała i pomagał tylko ręczny reset, czyli fizyczne wyjecie kabla i włożenie go ponownie.

Zastanawiam sie nad kilkoma modelami, poradźcie mi jaki mam wybrać, te rzeczy nie są aż tak ważne, chciałbym mieć bezawaryjny sprzęt i żebym po jednym skonfigurowaniu zostawił go w spokoju, a nie zaglądał do niego co jakiś czas i sprawdzał co jest nie tak i bawił sie w wgrywanie coraz to nowszych łatek.


Modele jakie mam na oku:

http://www.allegro.pl/item199112380_pentag...fi_gw_5lat.html

Linksys WAG200G http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&...amp;x=0&y=0 Nie mam zielonego pojęcia czym sie one różnią, ale coś ostatnio wyczytałem, ze jak jest słaba jakość linii to te routery nie dają sobie rady.

http://www.allegro.pl/item207860097_router...4_fv_gw_2l.html

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/TP_Link/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe_ADSL_/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_54Mb/s_TD_W8910G/pelny,id,36572/

Jeszcze wyczytałem, ze nie śa złe US Robotics http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&...amp;x=0&y=0

A może porostu jakiegoś zwykłego kupić mam, jak na moje potrzeby. Wifi to jest raczej na przyszłość.

Naprzykład takie zwykłe:

http://www.allegro.pl/item207598733_neostr...ifi_gw24fv.html

http://www.allegro.pl/item210872405_kombaj..._wifi_lite.html

http://www.allegro.pl/item209850794_us_rob..._net24_itp.html


Jeszcze w sumie mnie zainteresował ten http://allegro.pl/item203468216_router_net...trady_wawa.html podany, aczkolwiek pierwszy raz o nim coś usłyszałem.


Chciałbym jakis bezawaryjny, a takze wolałbym kupic w sklepie w wawie i nie tracic czasu i zachodu na przesyłki, ani takze czasu na wymiane. Mozecie polecic mi jakis dobry model, a jak znacie jakis dobry podajcie i w skrocie opiszcie zalety.


Jeszcze jedno pytanie bo jestem zielony. Mam kupic do niego karte sieciowa jest róznia jaka?? Jak jest to któras wybrac, albo jakis link.

Dziękuje wszystkim za pomoc

  • 0

#13 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 07 07 2007 - 15:03

Witam.

Tylu linków to chyba jeszcze nikt nie powrzucał :(

A tak poważnie, to jeśli chcesz mieć spokój ze sprzętem to nie szukaj jakiś plastikowych pudełek z diodami po 40zł, bo o ile zakup przebiegnie łatwo, tak potem stracisz przy tym tylko mnóstwo nerwów. Jak już nie raz mówiłem, mam pełne zaufanie dla produktów firmy NetGear i kilka osób za moją radą poszło i są zadowoleni - przykład wyżej. Z innych producentów jeśli chodzi o neostradę to Pentagram Cerberus. W dyskusji powyżej został podany dokładny model routera NetGear DG834G. Posiada on wszystkie funkcje, o których mówisz i nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym musiał go resetować. Okno konfiguracji jest bardzo czytelne, istnieje nawet możliwość zarządzania ustawieniami tylko z jednego, wcześniej zdefiniowanego adresu ip, ograniczenie komputerów poprzez zdefiniowanie dopuszczonych adresów mac i wiele innych opcji. Natomiast pulpit zdalny to już nie kwestia router'a, a bardziej konfiguracji sieci na komputerach.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#14 nowy159

nowy159

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 25 08 2007 - 06:43

MIneło troche czasu, a moje zdecydowanie zostało, a wiedzy raczej nie przybyło :PZaczałem sie tylko zastanawiać nad mozliwością podłączenia dysku, po co cały komputer ma chodzić przy ściąganiu, jak może tylko router i dysk ^^.Zastanawiam się nad dwiema opcjami.

http://www.airlive.com/WMU-6500FS.htm

aczkolwiek trzeba będzie dokupic jeszcze zwykły modem adsl z opcją access pointu, więc troche sie mija z celem, kupowanie dwóch routerów dlatego bo on nie obsługuje adsl :/ a niestety mam neostrade. Jeszcze nie wiadomo jak będzie sobie radził z przymusowymi 24/h resetami.

Inna opcja:
http://www.asus.pl/products.aspx?l1=12&...amp;modelmenu=2
plus
http://allegro.pl/item225417522_aluminiowa...e_ata_sata.html
lub
http://allegro.pl/item225209424_trekstor_u...5_ide_alu_.html

to tylko dla przykładu, wsumie jak ktoś korzysta z podobnej obudowy, może napisać z checią przeczytam sugestie innych uzytkowników.ALe nie widze opcji QoS, pierwsza opcja ma i by nie było problemu, aby 2 osoby naprzykład użytkowały i jeszcze aby w tle się sciągało, mija sie troche z celem aby trzeba było wybierać opcje, używanie z internetu, albo download, najlepiej abym mógł z góry przydzielic naprzykład odpowiednią przepustoość na sciąganie tyle, a na użytkowanie tyle.


Pozdrawiam, i dziękuje za wszystkie kreatywne wypowiedzi.


edit:


ehhhh widze, że ten model co podałem sprowadza się do opcji pierwszej. Nie ma opcji routera adsl :/// ehhh a ja właśnie takiego szukam. Ktoś zna jakiś model??

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych