Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na przyrost masy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 26 05 2007 - 21:15

Witam.
Mam 14 lat 160 cm 48kg, chcialbym przybrac troche na masie ciala, ale zebym nie obrosl tluszczem, dlatego prosze wtajemniczonych o ulozenie dla mnie stosownej diety na przyrost masy. Aha i jeszcze jedno nie pakuje bo mi sie nie chce.

  • 0

#2 ArX

ArX

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 26 05 2007 - 21:56

- Jedz 5 razy dziennie.
- Rób brzuszki/pompki i po tym dostarcz organizmowi trochę białka (jogurt,ryby, chudy twaróg, jajka).
- Śpij co najmniej 8h dziennie.

Pozdrawiam

  • 0

#3 oskar93

oskar93

    Banned

  • 678 postów

Napisano 26 05 2007 - 22:43

Dzieki za odpowiedz. Moze ktos ma jeszcze cos do dodania.
  • 0

#4 JOSI

JOSI

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 30 05 2007 - 16:42

odradzam cwiczenia.jestes jeszcze za mlody zeby obciazac organizm a w szczegolnosci kregoslup.wszystko przujdzie z czasem :) mialem taki sam problem 10 lat temu.dzis jestem na diecie bialkowej bo zrzucam sadelko.pozdrawiam
  • 0

#5 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 30 05 2007 - 20:02

odradzam cwiczenia.jestes jeszcze za mlody zeby obciazac organizm a w szczegolnosci kregoslup.wszystko przujdzie z czasem :) mialem taki sam problem 10 lat temu.dzis jestem na diecie bialkowej bo zrzucam sadelko.pozdrawiam


Bzdura, ćwiczyć możesz jednak tylko w siadzie i w leżeniu. Kości długie kończą dynamiczny przyrost około 25 roku życia jednak już w wieku 16-17 lat można ćwiczyć na stojąco. Podnoszenie ciężarów podczas gdy kości długie jeszcze rosną może doprowadzić do zaniżenia wzrostu i do wad postawy. Dlatego ćwicząc pakuj na ławeczce Larrego Scotta (tzw. modlitewnik), rób rozpiętki niewielkimi ciężarami, ćwicz na mięśnie nóg na atlasie, oraz ściągaj ramiona atlasu, mozesz takze robic przenoszenie sztangielki nad glowa lezac ale to prawdopdobnie bedzie dosc forsujace dla Ciebie. Pamietaj o umiarze w doborze ciezaru. Masa obciazenia nie powinna byc zbyt wielka. Powinienes cwiczyc na mase czyli 8 powtorzen x 8 serii na kazde cwiczenie. Ostatnia seria tzw. dopalacz to cwiczenie z wiekszym ciezarem niz pozostale (jednak bez przesady). Pamietaj o oddechu. Ruch pozytywny (np. przyciaganie hantli do siebie) to wydech, a negatywny (odpuszczanie hantli) to wdech. Przestrzegaj odpowiedniego oddychania poniewaz inaczej mozna nabawic sie nadcisnienia tetniczego. Obecnie sam cwicze wedlug systemu Weidera robiac 3 treningi na tydzien anarobowe (w silowni z obciazeniem) i 4 treningi areobowe (bieg, plywanie, rower) w przerwach miedzy treningiem anarobowym. Nie kupuj pod zadnym pozorem suplementow (inaczej gainerow) to pozywka na krotka mete.
  • 0

#6 norberto

norberto

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 31 05 2007 - 13:44

[...] Powinienes cwiczyc na mase czyli 8 powtorzen x 8 serii na kazde cwiczenie. Ostatnia seria tzw. dopalacz to cwiczenie z wiekszym ciezarem niz pozostale (jednak bez przesady). Pamietaj o oddechu. Ruch pozytywny (np. przyciaganie hantli do siebie) to wydech, a negatywny (odpuszczanie hantli) to wdech[...]

Raczej się nie zgodzę z tym... Ćwiczenia na mase to 4 serie po 8-10 powtórzeń przy maxymalnym obciążeniu.... Twój przyklad jest narzeźbę z zastrzeżeniem, że obciążenie nie jest na maxa, bo po 8 seriach już człowiek by padł chyba hehehehe a gdzie kolejne ćwiczenia na daną partię mięścni :)
Pozdrawiam.
  • 0

#7 Siwy123

Siwy123

    [S]pace[C]owboy

  • 924 postów

Napisano 31 05 2007 - 15:07

10x10 to rzezba przy jak najszybszym i najdokladniejszym wykonywaniu cwiczen. 4 serie po 8 to dopiero rozgrzewka. Co po tym ze cwiczysz skoro nie dajesz miesniom "kopa". Daltego 8 seria to dopalacz ktory pomimo ze organizm jest zmeczony jest wykonywany z zwiekszonym obciazeniem na miesniach. Moj trening wyglada tak

1. Podniedziałek
-wyciskanie sztangą w leżeniu ukośnym (4 serie szeroki chwyt, 2 na nieco węższym i 2 ostatnie na najwęższym)
-ściąganie ramion atlasu
-rozpiętki na prostych ramionach (na gęstość mięśnia)
-Przenoszenie podchwytem hantli w leżeniu
-ćwiczenia nóg

2. Środa

-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-Ściąganie drążka atlasu za plecami z podchwytem
-Wyciskanie francuskie szatngi z podchwytem w siadzie
-Nakrętki (działa na mięsnie przedramienia)
-Uginanie nadgarstków z podchwytem w siadzie

3. Piątek
-Ugnianie ramion ze sztangą łamaną podchwytem na ławeczce Larrego Scotta
-Uginanie ramion z sztangielką stojąc
-rozpiętki na prostych ramionach
-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-ćwiczenia nóg

Między kolejnymi treningami anarobowymi biegam

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są 8x8 kolejno (czyli jedna seria składa się z ośmiu powtórzeń pięciu podanych ćwiczeń), bez przerw na odpoczynek. Trening trwa 60-90 min. To bzdura że 8 serii to dużo, jeśli nie wytrzymujesz tylu to znaczy że albo dzwigasz za wiele albo jestes kiepski kondycyjnie (i wtedy areobowy trening sie klania)
  • 0

#8 norberto

norberto

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 06 2007 - 11:12

10x10 to rzezba przy jak najszybszym i najdokladniejszym wykonywaniu cwiczen. 4 serie po 8 to dopiero rozgrzewka. Co po tym ze cwiczysz skoro nie dajesz miesniom "kopa". Daltego 8 seria to dopalacz ktory pomimo ze organizm jest zmeczony jest wykonywany z zwiekszonym obciazeniem na miesniach. Moj trening wyglada tak

1. Podniedziałek
-wyciskanie sztangą w leżeniu ukośnym (4 serie szeroki chwyt, 2 na nieco węższym i 2 ostatnie na najwęższym)
-ściąganie ramion atlasu
-rozpiętki na prostych ramionach (na gęstość mięśnia)
-Przenoszenie podchwytem hantli w leżeniu
-ćwiczenia nóg

2. Środa

-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-Ściąganie drążka atlasu za plecami z podchwytem
-Wyciskanie francuskie szatngi z podchwytem w siadzie
-Nakrętki (działa na mięsnie przedramienia)
-Uginanie nadgarstków z podchwytem w siadzie

3. Piątek
-Ugnianie ramion ze sztangą łamaną podchwytem na ławeczce Larrego Scotta
-Uginanie ramion z sztangielką stojąc
-rozpiętki na prostych ramionach
-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-ćwiczenia nóg

Między kolejnymi treningami anarobowymi biegam

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są 8x8 kolejno (czyli jedna seria składa się z ośmiu powtórzeń pięciu podanych ćwiczeń), bez przerw na odpoczynek. Trening trwa 60-90 min. To bzdura że 8 serii to dużo, jeśli nie wytrzymujesz tylu to znaczy że albo dzwigasz za wiele albo jestes kiepski kondycyjnie (i wtedy areobowy trening sie klania)


Życzę powodzenia z takimi treningami.... A już ten "brak przerw między seriami" - szok Dołączona grafika! Poczytaj trochę na ten temat lub pogadaj z trenerem....

"1. Podniedziałek
-wyciskanie sztangą w leżeniu ukośnym (4 serie szeroki chwyt, 2 na nieco węższym i 2 ostatnie na najwęższym)" - ostatnie 2 powtórzenia to domyślam się że na triceps - wg mnie wykonuje sie pio 3 powtórzenia - 3 róże ćwiczenia :D

Pozdrawiam
  • 0

#9 sTmN

sTmN

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 01 06 2007 - 14:18

Witam.
Mam 14 lat 160 cm 48kg, chcialbym przybrac troche na masie ciala, ale zebym nie obrosl tluszczem, dlatego prosze wtajemniczonych o ulozenie dla mnie stosownej diety na przyrost masy.


Ja mam 18 lat, 185cm i waże 60kg... :D

aha i jeszcze jedno nie pakuje bo mi sie nie chce.


To jest najlepsze. :D Ale żeby coś osiągnąć czasem trzeba się pomęczyć... :D
  • 0

#10 RaMzEsiOr

RaMzEsiOr

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 13 10 2007 - 00:34

Czesc wam :))) mam kilka pytanek i prozbe he.... mam 17 lat waze 62 kg wzrost to ok 176 chce przybrac na masie oczywiscie juz cwiczylem i wogole bralem odrzywki trecka bialko i cm3(jabczan kreatyny) chcial bym o jaka diete bo nie umiem sobioe sam zrobic :D(( mysle ze mi pomozecie ;)) Cwiczelym niespaelna 2 miesiace biorac odrzywki treck i cm3 i pryzroslo mi 4 cm :) mialem 30 cm a teraz 34 hehe chce ustalic slay plan dieta itp bo niechce niczego mieszac i co proponujecie brac :) prosze o jakie kolwiek informacje z gory dzieki jak cos to 2813310 :))
  • 0

#11 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 13 10 2007 - 01:16

Ja moge troche masy oddać:D

  • 0

#12 Yankesik

Yankesik

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 05 12 2007 - 19:41

;) Witam ..
Mam wielki problem bo nie moge przytyc wrecz przeciwnie chudne.. wazylem 65 a waze 62 kg.. Mam 19 lat i pracuje na budowie a pisze na tym forum bo mam nadzieje ze ktos mi odpisze ktos kto zna sie na rzeczy .. Czy ktos mogl by mi napisac jakas dietke ktorej moge uzywac takze pracujac .. Prosze i dziekuje z gory..

  • 0

#13 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 05 12 2007 - 20:56

Obejrzyj sobie film Super Size Me
  • 0

#14 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 05 12 2007 - 20:58

Chciałbym mieć Twój problem.Jedz po prostu dużo białka( jajka, ryby).Jeśli chcesz przytyć to jedz rzeczy które maja duża liczbę węglowodanów( minimum w 100 g produktu 10g węglowodanów).np.ziemniaki,słodycze itp.Możesz też zainwestować w jakieś Top mass z olimpu.
  • 0

#15 el_yakky

el_yakky

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 05 12 2007 - 21:29

siema mam 16 lat a184 cm i 67kg macie jakieś konkretne propozycję jak przybrać masę ??
  • 0

#16 HeavyGunner

HeavyGunner

    Newsman Tweaks.pl

  • 47 postów

Napisano 05 12 2007 - 23:15

siema mam 16 lat a184 cm i 67kg macie jakieś konkretne propozycję jak przybrać masę ??


Mi się wydaje, że tak jak wyżej koledzy pisali, jeść zdrowo i ćwiczyć, ale proponuje zacząć od małego wysiłku i stopniowo go zwiększać z upływem dni.
  • 0

#17 LukaS_bn

LukaS_bn

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 06 12 2007 - 11:21

Siwy123 napisał:

1. Podniedziałek
-wyciskanie sztangą w leżeniu ukośnym (4 serie szeroki chwyt, 2 na nieco węższym i 2 ostatnie na najwęższym)
-ściąganie ramion atlasu
-rozpiętki na prostych ramionach (na gęstość mięśnia)
-Przenoszenie podchwytem hantli w leżeniu
-ćwiczenia nóg

2. Środa

-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-Ściąganie drążka atlasu za plecami z podchwytem
-Wyciskanie francuskie szatngi z podchwytem w siadzie
-Nakrętki (działa na mięsnie przedramienia)
-Uginanie nadgarstków z podchwytem w siadzie

3. Piątek
-Ugnianie ramion ze sztangą łamaną podchwytem na ławeczce Larrego Scotta
-Uginanie ramion z sztangielką stojąc
-rozpiętki na prostych ramionach
-Ściąganie drążka atlasu do klatki z nadchwytem
-ćwiczenia nóg



super masz rozpiskę,gratuluje.Kto ci taką dał?
Z tego co wywnioskowałem to w poniedziałek masz klate i nogi,środa-plecy,tric,przedramiona,piątek-bic,barki(-rozpiętki na prostych ramionach),plecy,nogi.
...no nieźle.Gratuluje jeszcze raz
  • 0

#18 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 06 12 2007 - 22:19

6 posiłków dziennie tak jak napisali koledzy dużo węglowodanów powinno w nich być. Jedz jak najwięcej mięsa i sera to bardzo pomaga (szkoda tylko, ze tanie nie jest)
Jak najwięcej snu i najlepiej drzemka po każdym posiłku.. Po jakimś czasie widać efekty
  • 0

#19 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 12 2007 - 14:23

Właśnie pracując fizycznie masz szanse sporo utyć, głownie na mięśniach odłoży się co nie co xD Generalnie jest tak, że tracisz masę na skutek usuwania się tkanki tłuszczowej wymaganej przez pracę mięśni, ale za to rośnie ci masa mięśniowa o którą musisz dbać. W tym wypadku potrzebna jest dieta, która na bieżąco będzie uzupełniała niedobory minerałów, witamin, białka itp. czyli suplementy. W nich znajdziesz też tłuszcze, które są szybko spalane i wykorzystywane poprzez pracy fizycznej. Takie produkty je się przed intensywnym wysiłkiem i po nim. Generalnie sportowcy unikają węglowodanów, dlaczego to już trudno mi stwierdzić xD, ja polecam ci dietę tłuszczową+białka w oparciu o suplementy. Dużo daje spożywanie posiłków bogatych w tłuszcze, ale unikaj ich jedzenie przed "sportem", bo są one dość długo wchłaniane przez organizm.
  • 0

#20 Yankesik

Yankesik

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 15 12 2007 - 14:50

Właśnie pracując fizycznie masz szanse sporo utyć, głownie na mięśniach odłoży się co nie co :) Generalnie jest tak, że tracisz masę na skutek usuwania się tkanki tłuszczowej wymaganej przez pracę mięśni, ale za to rośnie ci masa mięśniowa o którą musisz dbać. W tym wypadku potrzebna jest dieta, która na bieżąco będzie uzupełniała niedobory minerałów, witamin, białka itp. czyli suplementy. W nich znajdziesz też tłuszcze, które są szybko spalane i wykorzystywane poprzez pracy fizycznej. Takie produkty je się przed intensywnym wysiłkiem i po nim. Generalnie sportowcy unikają węglowodanów, dlaczego to już trudno mi stwierdzić :rolleyes:, ja polecam ci dietę tłuszczową+białka w oparciu o suplementy. Dużo daje spożywanie posiłków bogatych w tłuszcze, ale unikaj ich jedzenie przed "sportem", bo są one dość długo wchłaniane przez organizm.



Dziekuje bardzo napewno skorzystam .. tylko bede mial problem z czestym jedzeniem mam tylko jedna przerwe na 10 h pracy a nie moege sobie jesc kiedy chce .. ale przynajmniej juz cos wiadmo .. jeszcze raz dz. :) :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych