Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dell OptiPlex gx280, problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Arek1992

Arek1992

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 09 2012 - 17:03

Witam, jakiś rok temu kupiłem komputer, który miał mi służyć głównie do prowadzenia strony, przeglądania internetu, itp. dałem za niego zaledwiie 350 zł, oczywiście troszke go podrasowałem dla wygodniejszej pracy. Dokupiłem kartę graficzną, wymieniłem wszystkie zintegrowane podzespoły jak karta dzwiękowa, sieciowa oraz zmieniłem zasilacz. łacznie wydałem jakieś 600 zł wraz z ceną samego komputera, gdyż większość podzespołów poprostu miałem, płaciłem tylko za grafikę i zasilacz. Dobra do rzeczy, problem w tym, że płyta główna to tak jak w tytule Dell OptiPlex gx280, z tego co wiem nie obsługuje ona procesorów dwurdzeniowych, powiem krótko postanowiłem troche umilić sobie pracę z tym komputerem i chciałem czasem się zrelaksować przy nowszych grach, takich jak Arma II, która bardzo mi się spodobała głównie z tego względu, że uwielbiam symulatory. Tu pytanie, chciałbym podrasować ten komputer tak aby pograć w Arme chociażby na średnich ustawieniach. Wiem, że jest to możliwe bo już ją uruchamiałem na nim tyle że troche przycina.

Szersze informacje o komputerze:

Płyta główna: Dell OptiPlex gx280
Procesor: Pentium 4, 3.0 GHZ
Karta graficzna: Nvidia Geforce g100, 512 MB
Pamięć RAM: 2 GB
Zasilacz: Ten co kupowałem się spalił, teraz mam słabszą 300, którą w razie co wymienie.

Co dokupić aby ten komputer jeszcze mi posłużył również w grach, nie mówiąc o tych oczywiście, które mają kosmiczne wymagania. Jeszcze raz powtarzam, z tego co się orientuję ta płyta nie obsługuje dwurdzeniowych procesorów tylko maksymalnie pentium 4, 3.8 GHZ, czy zrobi to jakąś znaczącą różnicę ? Dodam, że teraz jest to procek z 1 mb cache, a gdybym wstawił z 2 mb, ma to jakiś większy wpływ ?

Proszę o radę i podkreślę, że narazie nowy komputer nie wchodzi w gre, ponieważ mam ważniejsze wydatki.

  • 0

#2 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 01 11 2012 - 23:55

Karta graficzna, którą posiadasz, tj. GeForce G100 nie nadaje się w ogóle do grania, jedynie co to możesz na niej filmy oglądać. Zatem jest do wymiany na coś wydajniejszego, przykładowo HD5670, którą możesz dostac jako low-profile (o ile masz taką obudowę).
A co do procesora to popatrz dokładnie czy obsługuje dwurdzeniowe. Jesli nie to ta HD5670 będzie tu za mocna i wystarczy HD4650 ale na tym już sobie komfortowo nie pograsz.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych