Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deinstalacja windows Vista i Przejscie na Xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 MitchBicz

MitchBicz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 03 2008 - 10:07

Witam!

Problem miałem podobny: czyli nie możliwość zainstalowania XP na laptopie z Vistą. Nie wykrywanie dysków (napisałem nawet do pomocy technicznej Fujitsu-Siemens i dostałem odp. że ich laptopy nie obsługują tego systemu). Ktoś tutaj bardzo mądrze powiedział by wyłączyć w biosie pewną opcje, ale niestety jej nie miałem! Poszperałem, poszukałem i zamiast tego wyłączyłem opcje co nazywa się AHCI CONFIGURATION. Pomogło i teraz siedzę na starym dobrym XPku. :ninja:

Mam nadzieje, że komuś to pomoże (zważcie na to, że są różne biosy i różnie opcje się nazywają, ale może chodzić o to samo)

Pozdrawiam

  • 0

#22 Jabakaszi

Jabakaszi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 03 2008 - 19:05

Witam wszystkich.
Ja tez chce zabrac sie za zmiane systemu z visty na xp.Z instalacja xp zapenie sobie poradze tylko chcialbym sie poradzic jakie tak naprawde bede potrzebowal sterowniki oprocz karty graficznej czy dzwiekowej.Na stronie producenta sterowniki sa dostepne ale tylko pod viste :rolleyes: Grafika nVidia wiec z tym najmniejszy problem.Sterowniki pod xp sa dostepne.Dzwiek tez.Teraz mam pytanie czy do procesor tez musze szukac sterownikow ? Mam intela core 2 quad 2,4 GHz.Nastepnie dysk twardy czy pamiec RAM ? Troszke jestem w tym zielony wiec prosze sie nie smiac ze mnie :) :) Chcialbym zeby po instalacji xp komputer chodzil nalezycie :) Oczywiscie nie chce startowac ze zmiana systemu zanim nie zdobede potrzebnych mi sterownikow.Moj komputer to Fujitsu Siemens Scaleo P
Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2,40 GHz-nVidia GeForce 8600GS 512 Mb .W razie potrzeby wiecej danych to prosze pisc ale tez mozna zobaczyc na stronie producenta co tak dokladnie ten komputer posiada.Prosze o porade jakie sterowniki musze zdobyc zebym mogl spokojnie cieszyc sie windowsem xp a nie targal sobie nerwow na viscie :)

  • 0

#23 MitchBicz

MitchBicz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 03 2008 - 12:15

Witam wszystkich.
Ja tez chce zabrac sie za zmiane systemu z visty na xp.Z instalacja xp zapenie sobie poradze tylko chcialbym sie poradzic jakie tak naprawde bede potrzebowal sterowniki oprocz karty graficznej czy dzwiekowej.Na stronie producenta sterowniki sa dostepne ale tylko pod viste :rolleyes: Grafika nVidia wiec z tym najmniejszy problem.Sterowniki pod xp sa dostepne.Dzwiek tez.Teraz mam pytanie czy do procesor tez musze szukac sterownikow ? Mam intela core 2 quad 2,4 GHz.Nastepnie dysk twardy czy pamiec RAM ? Troszke jestem w tym zielony wiec prosze sie nie smiac ze mnie :) :) Chcialbym zeby po instalacji xp komputer chodzil nalezycie :) Oczywiscie nie chce startowac ze zmiana systemu zanim nie zdobede potrzebnych mi sterownikow.Moj komputer to Fujitsu Siemens Scaleo P
Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2,40 GHz-nVidia GeForce 8600GS 512 Mb .W razie potrzeby wiecej danych to prosze pisc ale tez mozna zobaczyc na stronie producenta co tak dokladnie ten komputer posiada.Prosze o porade jakie sterowniki musze zdobyc zebym mogl spokojnie cieszyc sie windowsem xp a nie targal sobie nerwow na viscie :)



Oprócz tych co podałeś (grafika, dźwiękowa) to chipsetu (np. Intel), do karty sieciowej (Realtek), resztę windows ma w standardzie, chyba, że masz jakieś wyimaginowane myszki bądź inne niestandardowe urządzenia, to już szukaj na stronach producenta.
  • 0

#24 Jabakaszi

Jabakaszi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 04 03 2008 - 17:10

Oprócz tych co podałeś (grafika, dźwiękowa) to chipsetu (np. Intel), do karty sieciowej (Realtek), resztę windows ma w standardzie, chyba, że masz jakieś wyimaginowane myszki bądź inne niestandardowe urządzenia, to już szukaj na stronach producenta.

Wlasnie czlowiek uczy sie na bledach i postanowilem sobie wgrac drugi system (xp).Ciekawosc byla wieksza niz czekanie na odpowiedz :) Zastanawialem sie wlasnie nad chipsetem.Dziekuje MitchBicz :rolleyes: Teraz kompletuje juz sterowniki i zegnam sie z vista :)
  • 0

#25 hermiona_88

hermiona_88

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 03 2008 - 15:42

vista sie nadaje niepowiem do czego... ona tylko robi pozory ze jest dobra...

http://www.iq-test.pl/?d=4473 :rolleyes:
  • 0

#26 Jabakaszi

Jabakaszi

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 05 03 2008 - 20:21

vista sie nadaje niepowiem do czego... ona tylko robi pozory ze jest dobra...

http://www.iq-test.pl/?d=4473 :(

Wiem dlatego chce przejsc na xp tylko ze nie chce mi plyty bootowac :rolleyes: Jakas rada ? Ustawilem w biosie zeby bootowalo z plyty ale nie ruszy :(
  • 0

#27 mateuszostr

mateuszostr

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 03 2008 - 17:07

no i mamy problem, chce sformatowac partycje z Windowsem "piprzonym" Vista. Kiedy wkladam plytke z Xp SP2 wszystko idzie elegancko do czasu kiedy pjawia sie komunikat o tym iz nie wykryto zadnych dyskow. Musze to przzeinstalowac ale nie mam pojecia jak. Prosze wytlumaczcie mi jak to zrobic.postaram sie jakos odwdzieczyc:) Blagam
  • 0

#28 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 03 2008 - 17:50

Witam; Oto nie zawodny sposób, na pozbycie sie Visty i możliwość instalacji XP w różnych wersjach.
Ściągamy sobie program do kasowania i formatowania dysku, GParted lub Linux-a Ubuntu, chodzi o program do kasowania i tworzenia partycji, który obejmie swym zasięgiem całą dostępna pamięć dysku. Łącznie z niedostępną partycją 8MB jaki wyznacza windows. Jeśli tej partycji nie wykasujemy i usuniemy, to wszelkie próby pozbycia się kłopotu spełznie na niczym.
Więcej informacji macie pod tym linkiem: Bezpieczeństwo komputera..
Powodzenia
  • 0

#29 mrówa

mrówa

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 13 03 2008 - 15:42

witam
czy wie ktos moze dlaczego po wypaleniu win xp + sp2 komputrt startuje w dosie i nie działa zaden setup???
  • 0

#30 kurnikoff

kurnikoff

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 27 04 2008 - 15:19

Witam; Oto nie zawodny sposób, na pozbycie sie Visty i możliwość instalacji XP w różnych wersjach.
Ściągamy sobie program do kasowania i formatowania dysku, GParted lub Linux-a Ubuntu, chodzi o program do kasowania i tworzenia partycji, który obejmie swym zasięgiem całą dostępna pamięć dysku. Łącznie z niedostępną partycją 8MB jaki wyznacza windows. Jeśli tej partycji nie wykasujemy i usuniemy, to wszelkie próby pozbycia się kłopotu spełznie na niczym.
Więcej informacji macie pod tym linkiem: Bezpieczeństwo komputera..
Powodzenia

moze zabrzmi to smiesznie ale jak odpalic ten Gparted? sciagnelem go z neta i nie idzie go odpalic. plikow nie moge uruchomic zadnym programem itd (mam viste ...) pozdrawiam :P
  • 0

#31 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 27 04 2008 - 15:26

A jaki format ma plik ściągnięty z netu? ISO może? Z tego co się orientuje to musisz obraz nagrać na CD i z niego zbootować kompa.W ogóle to nie wiem czy ten program nie jest przypadkiem pod Linuxa.

  • 0

#32 kurnikoff

kurnikoff

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 27 04 2008 - 22:58

nagralem go na plytke :turned: ale tak mi sie wydaje ze est pod linuxa tylko tam tez pisalo ze i pod windoze bedzie dzialac xD ale sprobuje go zbootwac i zobacze co z tego wyjdzie xD

  • 0

#33 gudig9

gudig9

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 08 08 2008 - 11:05

Ja powiem tak, programem gparted usunąłem viste, ale nie mogę znaleść sterowników do mojego dysku sata w laptopie ( hp pavilion dv6000 ), po prostu nie wiem jak i co zainstalować, żeby były te sterowniki. Pomożecie? Po prostu chce zainstalować xp

Zatem już wiem, sterowniki należy pobrać stąd sterowniki SATA, następnie program nLite i za jego pomocą scalić sterowniki z instalatorem xp. Jak to zrobić, znajdziecie m.in. tutaj. Jeżeli ktoś ma konkretnie HP dv6615ew to tutaj jest instalacja wraz ze sterownikami tutaj. Kosztowało mnie to wiele stresów, setki postów i przejrzanych stron... ale warto było, udało się, i ta satysfakcja :)
  • 0

#34 Magister

Magister

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 11 08 2008 - 15:18

Ja mam problem jakie wielu z tego tematu... Mam Laptopa Dell Inspiron 1525 i też mi nie czyta dysku w momencie instalacji. Mój dysk to SATA Hard Drive (Western Digital WDC WD2500BEVS-75UST0) 250GB. Tylko to udało mi się znaleźć... Nie wiem gdzie i jak znaleźć sterowniki na xp (tak jak wszyscy radzili) i co potem z nimi zrobić, jak je zainstalowac itp. Prosze o pomoc, z góry dzięki.


Edit:
Już sobie poradziłem z problemem... Dla każdego kto pisiada taki sprzęt rozwiązanie jest następujące: w boot-cie wystarczy poszukać opcji z SATA i wybrać ATI... :-)
  • 0

#35 Kamil_ek

Kamil_ek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 10 2008 - 16:16

Mam taki problem, kupilem kopma w hiszpanii niestety z vista :P czy móglby mi ktos napisac krok po kroku jak sie wywala gdzies vista i install XP ??
Prosze, z góry dziekuje za pomoc ... :P
  • 0

#36 ixi24

ixi24

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 10 2008 - 18:06

Witam!
Mam podobny problem co wszscy. Mam Viste i gdy chce instalowac XP to przy wyborze dysku na który ma być zainstalowany XP pijawia cię niebieska strona z jakimiś literami, błedami i trzeba zresetować kompa. Proszę o pomoc.
  • 0

#37 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 21 10 2008 - 18:11

@ixi24 : Jeśli blue screen to pokaż treść komunikatu...
@Kamil_ek : Vistę wywalisz normalnie instalując system - ewentualnie można dokonać downgrade'u na podstawie odpowiednich wersji Visty
W razie klopotów piszcie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych