Skocz do zawartości


Zdjęcie

DELL D620 - paski na matrycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lehane

Lehane

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 10 2014 - 17:34

Witajcie!

Niedawno uszkodzeniu (spalenie płyty głównej, procesora) uległ mój DELL D620. W związku z tym, że uważam, że to dobry model, postanowiłem nabyć kolejny. Dodam, że laptop służy mi do pracy w ciężkich warunkach, więc nie zamierzałem wydawać dużo pieniędzy, toteż nabyłem sprzęt z wadą w postaci dwóch pionowych pasków. Zdjęcia:

http://s3.galerieallegro.pl/zdjecia/z411/4115908/big/2.jpg?screen
http://s3.galerieallegro.pl/zdjecia/z411/4115908/big/3.jpg?screen

Wiadomo, skusiła mnie niska cena. Teraz jednak pojawiła się wątpliwość - jak to jest z tego typu uszkodzeniami? Jest duża szansa, że w najbliższym czasie się "posypie" się cała matryca, czy też zdarza się, że sprzęt z tego typu uszkodzeniami pracuje jeszcze długo? Dodam, że mam sprawną matrycę do tego modelu z poprzedniego laptopa, ale wiadomo, póki co chciałbym unikać zabawy z przekładaniem, bo te dwa paski w ogóle nie przeszkadzają mi w pracy.

Pozdrawiam,
Karol

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 10 2014 - 17:40

Dwa powody:
1. Martyca
2. Taśma sygnałowa
A jak to wygląda po podłączeniu zewnętrznego monitora?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

  • 0

#3 Lehane

Lehane

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 10 2014 - 17:47

Nie mam jeszcze sprzętu u siebie, to zdjęcia z aukcji. Jest w trakcie wysyłki. To znaczy ja znam powody, stąd też wspomniałem, że mam nawet części potrzebne do naprawy, ale chciałbym tego uniknąć, bo to ma potrzymać tylko kilka miesięcy. W związku z tym najbardziej interesująca mnie kwestia jest następująca: czy zdarza się, że sprzęt w takiej formie chodzi jeszcze długo? Czy zwykle po tych dwóch paskach pojawiają się kolejne i trzeba naprawiać.


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 10 2014 - 18:07



W związku z tym najbardziej interesująca mnie kwestia jest następująca: czy zdarza się, że sprzęt w takiej formie chodzi jeszcze długo?.


W szklanej kuli nic nie widzę, może wróżka pomoże?


Czy zwykle po tych dwóch paskach pojawiają się kolejne i trzeba naprawiać


Zdarza się.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#5 Lehane

Lehane

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 10 2014 - 18:12

Naturalnie nie oczekiwałem diagnostyki dotyczącej konkretnego przypadku, po prostu chciałem poznać tendencję : )



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych