Skocz do zawartości


Zdjęcie

D-Link DSL-2640R - brak internetu po WiFi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 understeand

understeand

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 12 2011 - 21:58

witam, mam problem z routerem jak w temacie, a wiec, po raz pierwszy zainstalowalam go na komputerze, dzialal poprawnie, rowniez wi-fi na laptopie dobrze dzialalo. Lecz po jakims czasie uzytkowania lapka 'internet' zaczela swiecic na czerwono i oczywiscie nie mozna bylo sie polaczyc. oddalam go do serwisu, oneiwaz myslalam ze cos jest nie tak, i uzywalam starego modemu. teraz kiedy oddali mi router, po podpieciu lampka dalej swici na czerwono, nie wiem kompletnie co zrobic zeby uzyskac polaczenie z internetem, mam windowsa 7, bardzo prosze o pomoc

  • 0

#2 czekson

czekson

    Początkujący

  • 42 postów

Napisano 09 12 2011 - 23:01

Jaki dostawca internetu? Konfigurowałeś pod dostawce czy na 'domyślnych' routera używałeś?

  • 0

#3 understeand

understeand

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 12 2011 - 10:48

neostrada, na domyslne bylo ustawione
  • 0

#4 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 10 12 2011 - 10:53

Usługa neostrady wymaga ustawienia:
Encapsulation: PPPoA (RFC 2364) lub PPPoE
Multiplex: VC multiplexing (VCmux) lub LLC (w niektórych regionach kraju)
Virtual Path ID (VPI): 0
Virtual Circuit ID (VCI): 35
DSL Modulation: G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

Na dodatek podejrzewam że miałeś otwartą sieć i router bez hasła, ktoś ci grzebnął i internet przestał chodzić.
  • 0

#5 czekson

czekson

    Początkujący

  • 42 postów

Napisano 11 12 2011 - 19:50

Usługa neostrady wymaga ustawienia:
Encapsulation: PPPoA (RFC 2364) lub PPPoE
Multiplex: VC multiplexing (VCmux) lub LLC (w niektórych regionach kraju)
Virtual Path ID (VPI): 0
Virtual Circuit ID (VCI): 35
DSL Modulation: G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

Na dodatek podejrzewam że miałeś otwartą sieć i router bez hasła, ktoś ci grzebnął i internet przestał chodzić.


Jeśli będziesz miał problemy z wpisaniem w/w ustawień podaj model a krok po kroku postaram Ci wytłumaczyć co należy zrobić.
  • 0

#6 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 11 12 2011 - 20:25

Jeśli będziesz miał problemy z wpisaniem w/w ustawień podaj model a krok po kroku postaram Ci wytłumaczyć co należy zrobić.

Muszę cię kolego ochrzanić!
Rusz przeglądarką/d*** i zobacz chociaż czy przypadkiem producent nie przewidział gotowej konfiguracji pod tą usługę... bo jak się okazuje na stronie d-linka masz właśnie krop po kroku w jednym kroku napisane:
http://www.dlink.pl/...-PL%2FDLWrapper

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 11 12 2011 - 20:52

  • 0

#7 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 12 12 2011 - 21:25

Jeśli będziesz miał problemy z wpisaniem w/w ustawień podaj model a krok po kroku postaram Ci wytłumaczyć co należy zrobić.

Model podał w tytule D-Link DSL-2640R
  • 0

#8 czekson

czekson

    Początkujący

  • 42 postów

Napisano 14 12 2011 - 00:37

Model podał w tytule D-Link DSL-2640R


Zacznijmy od tego, że jeśli zwracasz się do mnie to miej trochę szacunku i napisz "Cię" zamiast "cię",
dodatkowo zamiast pisać mi że mam ruszyć [beeep] polecam Ci ruszyć mózgiem, bo nie wiesz o co mi dokładnie chodziło.
Nie mowię już o doublepoście jako moderator i brakiem przecinków.

Nie chodziło mi o podyktowanie mu ustawień (w twoim przypadku) co było kilka postów wyżej również wypisane, lecz pokierowanie go w menu routera, bo może nie wie gdzie się włącza modulację (wnioskuję to po tym, że dziwi się że mu internet nie działa na domyślnych ustawieniach routera) jak jest napisane na stronie którą podałeś.
  • 0

#9 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 14 12 2011 - 02:18

Oj nie kolego, to co autor tematu prezentuje to brak szacunku dla innych, a także poszanowania ich czasu.
Producent za napisanie instrukcji po polsku dostaje pieniążki, my na forum nie.

Na dodatek odszukanie tych opcji jest wyjątkowo trudne bo jest to pierwsza strona zaraz po stronie powitalnej router-a na http://192.168.1.1/

Setup -> aDSL setup

Usługa neostrady wymaga ustawienia:
Encapsulation: PPPoA (RFC 2364) lub PPPoE
Multiplex: VC multiplexing (VCmux) lub LLC (w niektórych regionach kraju)
Virtual Path ID (VPI): 0
Virtual Circuit ID (VCI): 35
DSL Modulation: G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

Instrukcja w kilkunastu jeżykach, także po polsku: ftp://ftp.dlink.co.uk/dsl_products/dsl-2640r/DSL-2640R_QIG_v1.0.pdf

"Cię" w środku zdania piszemy małymi literami, ponieważ taka jest poprawna pisownia w języku polskim.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych