Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częste zawieszanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 05 2014 - 17:34

Witam, mam problem z zawieszającym się komputerem, ma to miejsce zarówno podczas grania, nawet w stare produkcje, jak i przeglądania internetu. Nic nie reaguje, nie mogę zrestartować maszyny, jedyna opcja to wyłączenie poprzez przytrzymanie włącznika. Jeżeli przed "ścięciem" słucham muzyki, lub gram, to dźwięki zamieniają się w jednostajne brzęczenie? Chyba tak można to określić. Ten problem miałem już kilka miesięcy temu, po przeanalizowaniu go użytkownicy innego forum stwierdzili, że to wina wadliwego zasilacza i polecili mi go wymienić, podając kilka przykładów dobrej jakości zasilaczy. Niestety pomogło to tylko na jakiś czas, "ściny" zdarzały się rzadziej lub częściej, przez jakiś miesiąc komputer zawieszał mi się kilka razy w każdy piątek wieczorem :D Teraz problem mam od jakiegoś tygodnia, przez pierwsze 3-4 dni zawieszał mi się ze 3 razy dziennie, teraz już blisko 10. 

 

Specyfikacja:

-Windows XP SP3

-Płyta główna ASUS P7H55-M PRO

-4GB RAM

-Intel I3 3,0 Ghz

-GeForce 450GTS

-Zasilacz Deus M1 550W

 

I screeny z Crystal Disk Info: http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcNp7vSOio2DNYh4l5k2TGxc#.U2pR5oF_uWl

Oraz HVMonitor: http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcOxiUtjRZkNxoh4l5k2TGxc#.U2pSEoF_uWl

 

Może się na coś przydadzą. Gdzie może tkwić problem? To raczej system czy raczej sprzęt? Przed zamontowaniem nowego zasilacza formatowałem Windows'a. Dzisiaj po włączeniu kompa po kolejnym "ścięciu" dostałem komunikat "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie", ale niestety nie odzyskał.



Użytkownik Hellvard edytował ten post 07 05 2014 - 17:43

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 05 2014 - 18:27

Proponuje zamienic zasilacz na cos markowego typu chieftec. Nie kupuj takiego zasilacza tylko pozycz od jakiegos znajomego zeby nie potrzebnie pchać się w koszta. Dodatkowo wrzuć SMART dysku z HDTUNE

  • 0

#3 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 05 2014 - 18:55

Ech, znowu zamieniać? Ten Deus został mi właśnie polecony jako sprzęt dobrej jakości. Nie mam za bardzo skąd wziąć innego zasilacza na przetestowanie. Mam ten program, ale gdzie mogę znaleźć ten smart?


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 07 05 2014 - 22:33

Deus to chińczyk... Pamięci testowałeś Memtestem ? Widnows oryginalny ?


  • 0

#5 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 05 2014 - 23:18

No to ładnie mi gość polecił... Na innym forum poradzono mi m.in wyjęcie jednej kości RAM, jak się okazało, mam tylko jedną. Była mocno zakurzona, wyjąłem ją, delikatnie oczyściłem i włożyłem z powrotem, teraz nie mogę uruchomić komputera. Włącza się, wszystko niby chodzi, ale na monitorze nic się nie wyświetla, dioda pozostaje żółta. Próbowałem włożyć kość do innego slotu, ale to nic nie dało.

 

Ok, fałszywy alarm ;) Wyciągałem RAM pierwszy raz i byłem chyba zbyt ostrożny, po prostu nie docisnąłem kości do końca. Ok to sprawdzę memtestem, dam jutro znać co i jak.


Użytkownik Hellvard edytował ten post 07 05 2014 - 23:37

  • 0

#6 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 08 05 2014 - 08:09

Już nie gadajcie, Deus nie jest taki zły. Ma 80 bronze, nie uważam, żeby w tym wypadku była to wina PSU - raczej system albo mobo.

 

Sprawdź na jakimś innym systemie livecd czy masz takie problemy.

 

BTW: Dlaczego używasz xp'ka na i3 i 4GB ram? Ten system już nawet nie ma wsparcia...


Użytkownik Weksel edytował ten post 08 05 2014 - 08:14

  • 0

#7 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 05 2014 - 09:23

Systemie livecd? W sensie jakiś Linux? XP mam od lat, a jakoś zawsze brakowało funduszy, by np. siódemkę kupić :)


  • 0

#8 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 08 05 2014 - 09:42

Tak odpal jakiegoś linuxa i popracuj trochę (posłuchaj muzyki, net, itd.).

Wg mnie to jest jakiś problem z Twoim systemem. Jeżeli na linuxie nie będzie problemów to sugeruje combofixa, albo reinstalację windowsa.

 

PS: Pomyśl o przesiadce na coś lepszego jeżeli chodzi o system, XP to jest dobry do Pentiuma D, albo Athlona XP :E


  • 0

#9 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 05 2014 - 12:49

No powoli się przymierzam do nowej windy ;) A cóż to ten combofix?


  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 05 2014 - 15:25

 

Mam ten program, ale gdzie mogę znaleźć ten smart?

 

Włącz program - zakładka Health

 

 

A cóż to ten combofix?

 

http://www.combofix.pl/


  • 0

#11 Hellvard

Hellvard

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 05 2014 - 15:41

Witam ponownie, w międzyczasie "zasiedziałem się" na innym forum, ale mimo pomocy wielu osób, wciąż nie znalazłem sposobu na pozbycie się mojego problemu. Oto, czego próbowałem:

-reset biosu (w samym biosie i przez wyciągnięcie baterii)

-przełożenie ramu (4g w jednej kości) do innego slotu

-skan programem Kaspersky Rescue Disk

-format dysku i postawienie nowego systemu (problem występuje i na starym xp i na nowym, win7)

-zerowanie i remapowanie dysku w MHDD

-skanowanie programem memtest nie wykazało błędów

 

Zawieszanie występuje nieregularnie. Wczoraj grałem bez przeszkód 4 godziny, dziś miałem dwie zwiechy w ciągu pół godziny.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych