Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto czekać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 konradstw

konradstw

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 20 12 2008 - 12:43

Witam! Miałem kupować komputer po nowym roku, ale rozmawiałem z wujkiem bankowcem i powiedział mi, że nie|ma sensu czekać bo dolar po nowym roku ma jeszcze w górę pójść...
I chciałem się was zapytać ile może być w tym prawdy, bo nie wiem czy czekać czy już teraz kupić?
A jakbym dziś złożył zamówienie na esc.pl to dostał bym paczkę przed nowym rokiem ?

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 20 12 2008 - 12:52

nie dostałbyś paczki przed nowym rokiem na pewno bo czeka się na złożenie ok tygodnia.

Po nowym roku powino być taniej ponieważ przed świętami zawsze jest najdrożej a po nowym roku ludzie nie mają pieniędzy i są największe obniżki wtedy tak pod koniec stycznia.

  • 0

#3 konradstw

konradstw

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 20 12 2008 - 18:50

no ale weź pod uwagę, ze dolar ma pójść w górę więc ceny jeszcze wzrosną...
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 20 12 2008 - 19:09

raczej nie pójdzie w góre.
  • 0

#5 konradstw

konradstw

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 20 12 2008 - 19:13

raczej..? jaką masz pewność ? mój wujek siedzi w tym na co dzień i mówi, że pójdzie w górę, a przynajmniej nie spadnie ;/
a co do sklepu esc.pl to czy jak złożę dziś zamówienie to czy dostanę kompa przed nowym rokiem?
  • 0

#6 Tai

Tai

    Stały użytkownik

  • 294 postów

Napisano 20 12 2008 - 21:32

to nie zależy tylko od dolara ale także od euro i teraz nikt Ci nie jest w stanie powiedzieć czy będzie drożej czy taniej
  • 0

#7 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 20 12 2008 - 21:45

raczej nie pójdzie w góre.



Jack ale mogą sobie zastrzec, że jak pójdzie dolar w górę to i sprzęt zdrożeje który kupi.Ja miałem coś takiego, ze sobie zastrzegli ale naszczęście się udało :confused:
  • 0

#8 MasterX

MasterX

    Początkujący

  • 94 postów

Napisano 21 12 2008 - 11:35

Z tego co widzę to ceny właśnie teraz są nieco lepsze niż na przełomie listopada i grudnia, dlatego jest to dobry okres na zakupy. Rzeczywiście po nowym roku waluty jeszcze się umocnią bo mówi tak wujek bankowiec :confused: Poważnie to wszystkie media trąbią, że ogólnie życie będzie droższe w nowym roku, dlatego nie liczę na nagłe obniżki w styczniu bo to najmniej zależy od samych sklepów a najwięcej jak wspomniał Tai od dolca i euro.
  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 21 12 2008 - 11:48

Ale złotówka się też umacnia.
  • 0

#10 derPole

derPole

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 12 2008 - 13:47

cena sprzetu nigdy nie pojdzie w gore, bo caly czas ukazuje sie cos nowego.
na przyklad: 3 miesiace temu, ram 2gb 800mhz kosztowal 40€, teraz kupisz (nawet w sezonie swiatecznym :D) za okolo 30€
nie nalezy liczyc na to, ze beda sprzet za za darmo rozdawac, ale drozej tez nie bedzie :P

najlepsze ceny powinny byc w styczniu / lutym, zaraz po nowym roku, poniweaz firmy chca sie wtedy jak najwiecej towaru pozbyc ze wzgledu na rozliczenie podatkowe =D


to, co ci wujek powiedzial, to tez sa tylko przypuszczenia, bo kursu walut nikt nie portafi 100%owo przewidziec :P
  • 0

#11 kamilo_mks

kamilo_mks

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 23 12 2008 - 14:19

kursów walut nigdy nie przewidzisz w 100%,ja jednak myślę że czynnik walutowy nie jest jednak naistotniejszy,najbardziej kluczową sprawą jest rozliczenie podatkowe,gdyż firmy będą musiały sie zmieścic z rozilczeniem jeszcze w roku 2008,a więc będą wysprzedawac to co nie udało im się sprzedac w czasie świąt.Jest jeszcze jeden aspekt,rozwój komputeryzacji wciąz idzie do przodu,wychodzą nowe technologie,a te już starsze technologie będą odchodziły,więc będą poprostu taniec,na tym polega żywot i biznes producentów podzespołow komputerowych.

  • 0

#12 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 23 12 2008 - 14:31

Na początku nowego roku wychodzi nowy sprzęt np: Nowe grafy nVidi oraz Phenomy II

  • 0

#13 Rankor

Rankor

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 23 12 2008 - 15:15

A kiedy będą dokładnie te Phenomy 2-rdzeniowe? I czy wiadomo jaka będzie ich cena?
  • 0

#14 derPole

derPole

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 12 2008 - 15:21

fajnie kamilo ze przepisales moj post =D...

nie kupuj phenomow...to najwieksze dziadostwo
a poza tym niejest jeszcze pewne, czy phenom x2 sie na rynku ukaze bo podobno jest strasznie wolny :/
  • 0

#15 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 23 12 2008 - 15:46

Obecne Phenomy są słąbe ale te nowe mają być nawet lepsze od Quadów , podkręcono nawet nowego Phenoma do 6GHz na jakimś portalu.

Phenomy są 4 rdzenieowe a nie 2.

Pojawiły się już za to Athlony z seri 7xxx ( 2 rdzeniowe )
http://pclab.pl/art34725.html
  • 0

#16 derPole

derPole

    Początkujący

  • 109 postów

Napisano 23 12 2008 - 15:51

ale 3rdzeniowych tez nie zabraklo =D

i faktycznie, brali sie za phenom x2...




ja tam i tak wole procesor z ps3 haha
  • 0

#17 kamilo_mks

kamilo_mks

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 23 12 2008 - 16:24

derPole ja nie przepisałem twojego postu tylko wyraziłem swoją opinie na ten temat,jeśli uważasz że bawię sie w plagiat to twoja sprawa.
  • 0

#18 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 12 2008 - 16:44

kursów walut nigdy nie przewidzisz w 100%,ja jednak myślę że czynnik walutowy nie jest jednak najistotniejszy,najbardziej kluczową sprawą jest rozliczenie podatkowe,gdyż firmy będą musiały się zmieścić z rozliczeniem jeszcze w roku 2008,a więc będą wysprzedawać to co nie udało im się sprzedać w czasie świąt.Jest jeszcze jeden aspekt,rozwój komputeryzacji wciąż idzie do przodu,wychodzą nowe technologie,a te już starsze technologie będą odchodziły,więc będą po prostu taniec,na tym polega żywot i biznes producentów podzespołów komputerowych.

Tak tu jest racja, jeśli coś zdrożeje nawet tak od razu po nowym roku to żywność, a po nowym roku zacznie się wyprzedaż wszystkiego i między innymi sprzętu elektronicznego. to co dziś jest hitem po nowym roku stanie się standardem. Z tym że nie spodziewaj się że już 01-01-2009 roku wstajesz i wszystkie elementy do komputera z taniały obniżka będzie szła powoli do marca. Z tym że nie wszystko zostanie obniżone.
Ale weź pod uwagę że w kwietniu, wyjdzie coś nowego i dalej będziesz do tyłu. :D
  • 0

#19 kamilo_mks

kamilo_mks

    Początkujący

  • 82 postów

Napisano 23 12 2008 - 17:02

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne.Z moim sprzętem to ja jestem w epoce kamiena łupanego :D
A tak na serio to masz rację,co się kupi nowego np.teraz to za pół roku czy za rok ten sprzęt będzie przestarzały.
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 12 2008 - 17:11

Nie narzekaj, dodaj 512MB RAM-u i już będzie o 10%-20% szybszy i nie będzie w niektórych momentach spowalniał się. Do tego program optymalizacji RAM-u i pamięci wirtualnej, drugi program do czyszczenia i optymalizacji dysku i wszelkich wpisów np. Odkurzacz 11.Zasilacz wymień na 400W do 100zł średniej marki i jeszcze ci pochodzi 5 lat bez awarii, jak będziesz dbał o niego. :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych