Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ten zasilacz bedzie dobry do 9600GT


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtas_Ziom

Wojtas_Ziom

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 07 08 2009 - 13:38

Witam
Zamierzam zmienić sobie kartę graficzną na nVidia GeForce 9600 GT 1GB ale mam zasilacz "no-name" i jeszcze zasłaby
Napisałem tam gdzie kupowałem komputer,podałem im moje parametry i mi doradzili http://www.komputronik.pl/index.php/product/69730/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Modecom_Premium_400_ATX.html
Jak myślicie czy to będzie dobry wybór ?

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 08 2009 - 16:36

modecomy za dobre nie są . Kup chifteca albo Pentagrama 450W.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2689


Nie kupuj 9600GT ponieważ jest droga a do tego wersja 1GB jest kompletnie nie opłacalna , w tej grafie 1GB to bezsens bo różnicy żadnej nie bedzie miedzy 512MB a 1GB.

Za 380zł kupisz dużo wydajniejszego Radeona 4850 512MB.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=14658

  • 0

#3 Wojtas_Ziom

Wojtas_Ziom

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 07 08 2009 - 18:56

A wiec tak:
Czemu złym wyborem są modecomy ?
Miałem kilka kart z hipsetu ATi i z każdej karty nie byłem w 100% zadowolonych
Z nVidia jest zadowolony i nie mam zamiary wybrać innej
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 08 2009 - 20:23

Kup sobie ten :Link[Ciach!] , masz spory zapas mocy nie będzie ci się grzał, i masz gwarancję na co najmniej 5 lat że ci nie nawali przy maksymalnej pracy komputera. Cena jest nie wiele większa od Modecoma ale możesz być pewny że lini 12V wytrzyma takie obciążenie.
Nie modecom ale Tracer ten co podałem:Z wiadomych przyczyn link edytowano.


//Pierwsze ostrzeżenie słowne ! Nie polecaj zasilaczy z czarnej listy ! /macsch
//Ostatnie ostrzeżenie słowne! Powód ten sam. /eun

Są sprawy które pisze się na PW /brutus





  • 0

#5 Wojtas_Ziom

Wojtas_Ziom

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 08 08 2009 - 11:00

A co myślicie o http://www.komputronik.pl/index.php/product/60906/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/SilverPower_SP-SS400_Kong_Series_400W.html
  • 0

#6 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 08 08 2009 - 15:56

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11605 tu masz Pentagram'a 430W w całkiem przyjaznej cenie i bierz tego radeona, bo jest lepszy od GF 9800 GTX
  • 0

#7 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 08 08 2009 - 16:26

pentagramy robi fortron , jakość podobna do amacrox warior
http://allegro.pl/item701622004_zasilacz_f...12cm_a_pfc.html kup ten :mad: 80+ sprawności
http://allegro.pl/item707928780_delta_dps_...stabilnosc.html chyba że potrzebujesz więcej mocy i wtyków , za wyżśzą cenę

unikaj zasilaczy z czarnych list - chcesz wydać pieniądze , wydaj je mądrze http://www.google.pl/search?hl=pl&safe...=Szukaj&lr=

żeby nie było : temat z elektrody - forum elektroniczne http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html nazwy niepolecanych zasilaczy się powtarzają , zbieg okolicznosci ? nie sądze
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 08 2009 - 20:48

Uni częściowo oni i ty masz rację z powtarzaniem się że dane zasilacze z danych firm i o danej mocy siadają. Tylko że to patrzenie wynika z wpływu sugestii opinii innych na nas, do tego dochodzi że ktoś podłącza nie odpowiedni zasilacz do nie odpowiedniej konfiguracji sprzętu. Potem zdziwiony że sasilacz nie wydala i że albo on uległ uszkodzeniu albo cały komputer poszedł z dymem.
Pierwsze przy dobieraniu zasilacza patrz to co pisze producent i to jest twoją miarą wyboru nawet jeśli producent napisał nie prawdę. Dlaczego ja tak sugeruję po mimo że na forach są ogólno dostępne testy zasilaczy i jest reguła że nie poleca zię zasilaczy z czarnej listy. Pierwsze skąd dany zasilacz znalazł się na czarnej liście zobacz sobie, porównaj dane techniczne podane z testami jakie zostały przeprowadzone. Testujący wymaga aby zasilacz który ma podane parametry podane np. 12V/17A żeby uciągną płytę główną np. Link jak właściwie on się nadaje do płyty głównej np. tej Link .
Zobacz co można przypiąć do jednej płyty i do drugiej, i właśnie o to chodzi że do pierwszej można więcej dodać mało tego gniazda USB i o co taki zasilacz ma uciągnąć jeden i drugi zestaw na różnych płytach jak już same płyty ciągną jedna 30W druga 50W w pracy jałowej bez obciążania a co będzie jak zacznie komputer pracować na full swych możliwości. I co jeden zasilacz z linią 12V/17A wytrzymał a drugi majac te same parametry nie wytrzymuje i co to oznacza że pierwszy jest zły?. Nie to jest nie prawda bo producent zakłada że dany zasilacz podając napięcie 12V o natężeniu 17A powinien wytrzymać obciążenie mocy max 204W czyli powinien dostarczyć mocy przykładowo dla płyty głównej do 80W mocy maksymalnej pozostała moc powinna zapewnić zasilanie nagrywarki od 10 do 20W dysku twardego od 10 do 20W, wentylatorów od 2-10W, karta rożna może być TV lub graficzna średniej wydajności oraz innych dodatków korzystających z napięcia 12V. Do tego też dochodzi napięcie 3,3V zasilanie pamięci RAM, 5V zasilanie CPU i GPU. A należy pamiętać że w zasilaczach następuje poprzez odpowiednią konstrukcję rozdział zasilania poprzez ustalenie jego wartości czyli stabilizacji napięcia na 3,3V;5V,12V i reszta i zobaczcie że uszkodzenie zasilacza nastepuje nie na jednej z lini ale zwykle na lini głownej zasilania a więc przed jego rozdzieleniem tam jest umiejscowione główne zabezpieczenie w postaci bezpiecznika. Więc nie zawsze jest wiadome włąsciwie na jakiej lini nastąpiło przeciążenie zasilacza i ustalenie co było przyczyną.
poczytajcie wszystkie testy i opisy czy podają przyczynę nie tylko ogólnie że taki to ataki zasilacz przy danym zestawie padł a drugi miał o jeden amper mniej a wytrzymał. Bo po pierwsze producent jeden podał na danym napięciu maksymalne natężenie i tym samym maks moc a drugi asekurując się zaniżył dane aby się zabezpieczyć na wszelki wypadek gdyby była reklamacja zasilaczy.
Bo po pierwsze jak pada zasilacz producent żąda jaką miało się konfigurację i to dokłądną i wylicza na tej podstawie czy wartości nie zostały przekroczone dla danego zasilacza jeśli tak gwarancja zostaje nie uznana.
Daltego nie ważne test to tylko można takim testem zasugerować się że jak już to kupujemy tej samej marki/firmy zasilacz ale o conajmniej 50W mocniejaszy według danych podanych przez producenta.
O tym wąłśnie wiedzą wszyscy co skałdają kompletne komputery lub skałdaki, na podstawie waszych danych podanych jakie dodatkowe urządzenia chcecie żeby wasz komputer posiadał oni wiedzą co i jak należy liczyć i dają odpowiedni zasilacz a że dany zasilacz na forach uważany jest jako badziew to oni tym się nie przejmują. Bo żadne forum komputerowe i ich testy nie są tak do końca brane pod uwagę, takimi sprawami zajmują się odpowiednie laboratoria odpowiednio wyposażone i one są miarodajnym źródłem dla danej firmy oczywiście jeśli dana firma uzna ich badania za badaniami przeprowadzonymi z godnie i w oparciu o naukowe zasady.
A nie jakiś xlatek robi test podłącza pod kopmuter nie odpowiedni zasilacz i potem krzyczy że ten zasilacz jest be, bo jemu się wydaje że każdy o tych samych parametrach powinien pracować tak samo jak pozostałe nie bierze pod uwagę że masz 10 zasilaczy każdy ma podane 5V/24A czyli ma 120W mocy awięc prawie każde CPU i GPU powinien zasilić. Tylko że jeden ma 120W inny ma 125W i tak do 20% może być róznica. I tak zaczyna uważwć że ten co ma o 20% wiecej(144W) jest prawidłowym reszta to szmelc a to nie prawda bo zasilacz mający tylko 120W mocy włąśnie mieści się w założeniu producenta i to się liczy.
Owszem ktoś powie że taki xmałolat podnosi poprzeczkę fla firm produkujących zasilacze aby robili zasilacze o te 20% wydajniejsze. Na to firma odpowiada po co przecież jeśli nie pasuje wam ten to mamy zasilacz o 50W mocniejszy a wiec zamiast zasilacza 350W zaproponuje 400W. Bo to jest ten sam zasilacz tylko o wiekszej mocy/wydajności.
Obecnie jest stosowana pewna forma na frach internetowych, forma narzucania zależnym userom swych pogładów, myśli, sposobu myślenia jednym słowem na oczach wszystkich dochodzi do przymusu i sterowania userami. Jest to wykożystywana bardzo skwapliwie przez właścicieli, adminstratorów i moderatorów wszystkich for. A to doprowadza do wielu wypaczeń i właśnie tu macie przykład z zasilaczem. Opieracie się na czarnej liśćie a powiedzcie w jakim laboratorum odpowiednio do tego przygotowanym były wykonywane testy i kto jacy inżynierowie przeprowadazali te testy i jeszcze jedno na jakiej zasadzie były one wykonywane. Czy na zlecenie danych firm, czy w ramach badań ogólnych a sponsorem tych badań były ośrodki nie zależne od danych firm.
Takie badania-testy jestem uznać za miarodajne i tych testów-badań będę sie trzymał.
I bez obrazy proszę o nie obrażanie się kieruję to do wszystkich userów a wszczególnośći tych xlatków, nie macie pojęcia o elektronice czyli o zasilaniu komputera, nie wiecie jakimi prawami się żądzi(jakie są wymagane) zasilanie a więc , moc, amper, volt, itp. Co będę dalej się rozpisywał dziedzina elektroniki to dział gdzie ludzie uczą sie latami a i jeszcze wszystkiego w temacie nie wiedzą a taki 14-18 latek w warunkach domowych testuje zasilacz organ najważniejszy w komputerze i w wszystkich urządeniach elektronicznych i uważa że jego opinia w temacie jest autorytatywna nie podlegająca podważeniu.
NIE dość tego nim się ktoś wczymś wypowiada proszę aby poparł to dowodami nie z inych for cyba że będą to dowody poparte poprzez naukę ale nie psełdo.
  • 0

#9 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:11

A wiec tak:

Miałem kilka kart z hipsetu ATi i z każdej karty nie byłem w 100% zadowolonych
Z nVidia jest zadowolony i nie mam zamiary wybrać innej


Kiedy miałeś ATI ile lat temu ?? Jak chcesz zmarnować kase to kupuj. Obenie ATI robie świetne karty bijące nVidie ceną i wydajnością. Może z 2 lata temu za dobre nie były ale to się zmieniło.


oj brutus...
  • 0

#10 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:19

ATI miało nie udane seria jak 9550 i 9600 (przegrzewanie się i spalanie) oraz HD2XXX ale nie znaczy to, że trzeba przekreślać HD4850, które sam mam i polecam, albowiem świetną kartą jest.
  • 0

#11 Wojtas_Ziom

Wojtas_Ziom

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:25

No to podejdźmy od innej strony
Jakiej firmy byście mi polecili zasilacz bo takto się nie dogadamy.
W role wchodzą:
# Antec
# Be-quiet
# Chieftec
# Cooler Master
# Corsair
# Logic
# Modecom
# NOX
# OCZ
# Seasonic
# SilverPower
# SilverStone
# Tagan
# Take.Me
# Thermaltake
# Tracer
# Topower
#PENTAGRAM Silent Force 430W PSF-430-P12S

  • 0

#12 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:33

Chieftec 450W sam mam i bardzo dobry i cichy jest: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2689

  • 0

#13 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:41

Kup tego szefa tania i BDB zasiłka.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2689
  • 0

#14 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 08 08 2009 - 21:44

odp :
# Antec
# Be-quiet
# Chieftec
# Cooler Master
# Corsair
# Logic concept - nie
# Modecom - feel - nie MC- tak volcano - tak
# NOX
# OCZ
# Seasonic
# SilverPower
# SilverStone
# Tagan
# Take.Me -nie
# Thermaltake
# Tracer -nie
# Topower

Masz tutaj to co w tym twoim komputerniku wyszukałem :
- http://www.komputronik.pl/index.php/product/60909/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Topower_SilentEZ_400W.html - tego bym wybrał :mad:
- http://www.komputronik.pl/index.php/product/18979/Podzespoly-PC/Zasilacze-do-obudow/Chieftec_(GPS-400AA-101A)_400W_bulk.html

Użytkownik unitraxxx edytował ten post 08 08 2009 - 21:45

  • 0

#15 Gość_Vojt007_*

Gość_Vojt007_*

Napisano 08 08 2009 - 21:44

Wojtek bierz tego szefa i nie kombinuj. :mad: (chociaz wiem - to ja ci zamotalem;/)
  • 0

#16 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:47

Zobacz który z tych zasilaczy ma podane dane techniczne wyrobu, i tak 3,3V zasilanie pamięci RAM i niektórych kości na płycie oraz CPU i drugie zasilanie 5V zasilanie CPU, GPU dlatego maja takie wysokie natężenia w (A), i co ważne linia 12V/ tu natężenie (A) powinno być jak największe ale nie do przesady. minimum 18A najlepiej jeśli było by 20-22A.
  • 0

#17 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 08 2009 - 21:48

Nox też bym odrzucił a o SilverPower nie słyszałem.

Nie warto się sugerować danymi producenta bo zasilacze no-name i tak nie spełniają tych norm.
  • 0

#18 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 08 08 2009 - 22:03

nox ? a był tescik na in4.pl, silver powera robi andyson (kiedyś) nowe serie to dzieło topowera bodajże , mam w szafie schowany silver power sp400p1b jak ktoś chce moge porobić fotki wnętrza , cudeńko - czarne pcb, żółte kondensatory itp. :mad:

brutus - napięcia 3 i 5v były ważne ... za czasów socket 370 i socket a , one brały z tej linii :D
teraz większość sprzętu ciągnie z 12V
  • 0

#19 Wojtas_Ziom

Wojtas_Ziom

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 08 08 2009 - 22:35

Większości jest za Chieftec
A wie czy brać 400V czy 450V ?
Dokładny opis z czym bedzie bracował:
-Płyta:Gigabyte GA-P35-DS3L
-Procesor:Intel Core 2 Duo E8200 2.66
-Karta graficzna:GeForce 9600GT 1GB DDR3
-Ram:4GB 800Mhz DDR2
-Dysk twardy:320GB
-Nagrywarka DVD LG
-Czytnik kart pamięci
  • 0

#20 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 08 2009 - 22:49

Zamiast Chiefteca kup ten : Amacrox Warrior AX450-PNF 400W » Sklep Zenfist.pl

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych