Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy pada mi dysk?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 luckyboy

luckyboy

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 14 08 2008 - 11:38

Witam!

Co jakis czas sprawdzam sobie wydajnosc dysku w HDtune i widze ze wykres predkosci jest coraz bardziej poszarpany z wiekszymi odchyleniami, zamieszczam tez scan dysku, czy te wyniki nie swiadcza ze jest w slabej kondycji??

Dołączona grafika

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 14 08 2008 - 12:02

A defragmentujesz ty czasami dysk? Jeśli nie to wiadomo, że wydajność będzie spadała..

  • 0

#3 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 14 08 2008 - 17:47

Dołączę się do dyskusjii. Czy defragmentacja dysku wpływa na pliki się na nim znajdujące? TJ. Czy działa tak samo jak format?
  • 0

#4 luckyboy

luckyboy

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 14 08 2008 - 21:15

A defragmentujesz ty czasami dysk? Jeśli nie to wiadomo, że wydajność będzie spadała..


Nie wiem co ma miec wspolnego defragmentacja z szybkoscia odczytu danego miejsca na dysku?? Nie zadalem pytania dlaczego coraz wolniej czyta mi jakis plik, tylko dany block dysku, w danym blocku moze byc jeden plik lub kilka blockow i nie ma to wplywu:)

Dołączę się do dyskusjii. Czy defragmentacja dysku wpływa na pliki się na nim znajdujące? TJ. Czy działa tak samo jak format?


Załozmy ze dysk jest ksiazka: defragmentacja to ulozenie stron po sobie kolejno abys nie tracil czasu na szukanie kolejnych nastepujacych po sobie stron. Natomiast format to albo usuniecie spisu tresci (abys nie dotarl do stron), albo calkowite usuniecie starych stron i zamiana na nowe czyste:)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych