Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jest sens kupować pakiet portali? Proszę o opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 zegarek00

zegarek00

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 12 2011 - 12:48

Witam

Planuję kupić portale zarobkowe i znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/5-popularnych-stron-internetowych-ggopisy-pl-i1996814701.html

Jestem nią poważnie zainteresowany i proszę mi powiedzieć, ile mogą wynieść koszty utrzymywania 5 domen i hostingu? Czy mogę wszystkie 5 serwisów trzymać na jednym hostingu?

Czy zwróciłby mi się ten koszt zarabiając na reklamach itd.? A może na AdSense można by tam zarabiać?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 21 12 2011 - 20:03

Zależy też jakie masz doświadczenie i jak będziesz prowadził te strony. To czy Ci się zwróci zależy wyłącznie od Twojej wytrwałości i poświęceniu w reklamowanie i administracje stron.

  • 0

#3 zegarek00

zegarek00

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 12 2011 - 21:53

Nie no doświadczenie mam jakieś tam :D

Czyli mogę to wszystko wrzucić na jeden serwer? Uciągnąłby te 5 serwisów z ruchem podanym na aukcji?
  • 0

#4 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 21 12 2011 - 21:58

Zależy na jaki serwer.
  • 0

#5 zegarek00

zegarek00

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 23 12 2011 - 01:07

Taki mniejwięcej: http://www.w8w.pl/ Bez limitu transferu itd.
  • 0

#6 uzytkownik3

uzytkownik3

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 23 12 2011 - 19:42

Witam

Planuję kupić portale zarobkowe i znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/5-popularnych-stron-internetowych-ggopisy-pl-i1996814701.html

Jestem nią poważnie zainteresowany i proszę mi powiedzieć, ile mogą wynieść koszty utrzymywania 5 domen i hostingu? Czy mogę wszystkie 5 serwisów trzymać na jednym hostingu?

Czy zwróciłby mi się ten koszt zarabiając na reklamach itd.? A może na AdSense można by tam zarabiać?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź


Właściciel dość wysoko wycenił te serwisy, według mnie zbyt wysoko, chociaż nie znam się szczególnie na serwisach o tego typu profilu. Zwróć uwagę, że sprzedawca posługuje się lekką manipulacją - wytłuszczone są fragmenty mówiące o statystykach, które można osiągnąć albo które były wysokie kiedyś. Sumując przedstawione na aukcji ostatnie statystyki wychodzi nam kilka tysięcy wejść dziennie. Opierając się wyłącznie na AdSense zarobisz na tym najwyżej kilka euro dziennie. Czas potrzebny na zwrot zainwestowanej sumy wydaje się przez to bardzo długi.
Opłaca się zalicytować, ale tylko jeśli JUŻ masz pomysł na podbicie statystyk (promocję, pieniądze na SEM) lub możliwość spieniężenia tych serwisów (np. dodatkowe płatne usługi, sklep internetowy pod którąś z domen).
Co do wymagań technicznych to myślę, że serwer wirtualny z dobrą opcją na bazy danych - i koniecznie multidomenami! - spokojnie uciągnie nawet kilkukrotnie większe od obiecywanych statystyki.
Pozdrawiam. Koniecznie daj znać, co postanowiłeś - aukcja kończy się za parę godzin!
  • 0

#7 zegarek00

zegarek00

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 23 12 2011 - 23:42

Podbiłem, lecz jednak moja oferta nie przekroczyła minimalnej... więcej niż 10k nie dam.

Najbardziej interesuje mnie najlepszy kąsek - ggopisy.pl :P Wysooko w Google, dużo osób online, no ale cóż.

Pomysł na biznes i promocję mam, szkoda, że cena minimalna wygórowana.

Użytkownik zegarek00 edytował ten post 23 12 2011 - 23:42

  • 0

#8 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 24 12 2011 - 10:28

Na darmowym hostingu chcesz coś poważnego hostowac?
Nie no, zainteresuj się ofertą ionic.pl na razie chwalę i polecam :P
  • 0

#9 Pomocnik24

Pomocnik24

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 11 01 2012 - 15:45

A jak ludzie hurtowo rejestrują domeny? Na 90% stracą ale jak jedną dobrze sprzedadzą to mogą sporo zarobić.
To ruletka, ale jednak trzeba mieć doświadczenie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych