Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dysk twardy zadziała na innej płycie głównej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andreal

Andreal

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 11 08 2014 - 14:42

Witam. Dysk twardy pod IDE - Seagate ST320410A przeniosłem do innego PC'ta, lecz po podłączeniu wszystkiego komputer uruchamia się, widać kolejno ekran startowy płyty głównej Fujitsu Siemens W26361 W62-X-04, a następnie jedynie czarny ekran i migający kursor spacji. Bardzo zależy mi na danych, które są na dysku twardym, więc żaden format nie wchodzi w role. Na starym komputerze padła płyta główna, lecz właśnie ten dysk twardy jest sprawny (informację jakie dostałem w serwisie). Sprawdzałem i dysk twardy jest wykrywany w BIOSie. Zworka ustawiona na Master i dysk podłączony na master. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję.

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 08 2014 - 23:42

Nie dziwię się ze masz taki problem, ogólnie system na tym dysku nie uruchomi się ze względu na licencję która tylko raz zapisuje się pod daną płytą główną. Drugi dysk możesz podpiąć jako zewnętrzny poprzez adapter.

  • 0

#3 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 12 08 2014 - 15:37

Stary dysk bez ponownej instalacji systemu nie zadziała na nowej konfiguracji bo nie ma wgranych odpowiednich sterowników, poza tym instalator musi też zainstalować sterowniki SATA do danego dysku żeby ten był poprawnie rozpoznany przez płytę. Zgraj dane na inny nośnik na innym PC albo nagraj na pendrive jakiś LiveOS np Ubuntu czy WinXP Live CD i wtedy sobie przekopiujesz dane.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych