Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy dobrze skonfigurowałem router?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 m!naq

m!naq

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 19 07 2007 - 11:39

[...] miałem do listy dodanego maca z laptopa, a maca ze stacjonarnego nie dodawałem, i tu i tu był net, tak chyba być nie powinno? [...]

Nie powinno. Prześledź jeszcze raz te punkty, które wypisałem wcześniej i sprawdź, czy nigdzie nie zrobiłeś błędu.
Jak odejmiesz MACa desktopa z listy to zrestartuj go i sprawdź, czy uda się mu ponownie podłączyć do routera.

[...] i na laptopie gdy przeglądam sieci bezprzewodowe (w celu gdybym chciał wyszukać inne) to jak znajdzie tą moją to jest napisane "sieć bezprzewodowa niezabezpieczona" [...]

To nie jest istotne. Informacja o tym 'niezabezpieczeniu' tyczy się tylko szyfrowania (nie filtrowania). Jeśli włączysz szyfrowanie połączenia (WPA czy WEP) i wprowadzisz klucz sesji (jak pisałem w 2 pkt mojego pierwszego postu) to tam zobaczysz informację "sieć bezprzewodowa zabezpieczona" ;)
Test z usunięciem MACa laptopa i fakt, że nie było na nim netu powinien cię przekonać o dostatecznym bezpieczeństwie twojej sieci...

[...] gdy kliknąłem kosz, o którym mówiłeś to na router musiałem wchodzić ze stacjonarnego bo z laptopa już się nie dało połączyć :/

To naturalne zachowanie. Wyrzucając MAC laptopa zabraniasz mu dostępu do sieci ;) a więc i panelu konfiguracyjnego routera. Potraktuj to jako dowód, że dostęp do twojej sieci po zastosowaniu filtrowania po MACach jest bardzo utrudniony...
Pisałem, że taka sytuacja się pojawi w ostatnim zdaniu ostatniego postu.

  • 0

#22 sel7by

sel7by

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 07 2007 - 23:45

Witam. Kupiłem laptopa Toshibe i mam liveboxa! Livebox jest podlączony do Pc, adapter jest w drugim laptopie a ja chce podlączyć neta bezprzewodowo! Jak mam to zrobic! POMOCY!Dołączona grafika! Prosze o kontakt na gadu czy meilem! Z gory dziekuje! :lol:

  • 0

#23 tomek_7

tomek_7

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 10 2007 - 15:00

"Generalnie, nikt z adresem MAC innym niż podany na liście nie wejdzie do sieci."

Z tym że nie wiem czy niektóre routery nie mogą emulować dowolnego adresu MAC np routery LINKSYS ?
  • 0

#24 BlackPig

BlackPig

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 12 11 2007 - 20:33

Witam ;)
Mam właśnie problem z dobrym zabezpieczeniem dostępu do internetu...
Chodzi o sieć w bloku, która powstawała przez lata, najpierw żeby grać w starcrafta, potem żeby się wymieniać filmami od niedawna pojawił się problem internetu.
Sieć ma idiotyczną architekturę, bo po prostu każdy kto się podłączał ciągnął kabel do najbliższego switcha/huba...
Jest w niej kilkanaście komputerów (może troszkę więcej już dawno się pogoobiłem)...

Przez LAN udostępniam neta jednemu kumplowi... Kiedyś robiłem to po IP:) i nie było problemu... potem jednak coraz częściej pojawiały się konflikty IP (hmmm ciekawe czemu :lol:??)... Odkąd bardzo wszechstronny (ale za to głośny i prądożerny) serverek linuxowy zastąpiłem routerkiem (dl-604) to udostępniałem necik po MAC-u...
Był spokój przez długi czas, jednak pasożyty też się uczą...

Od jakiegoś czasu zauważyłem że niekiedy do któregoś komputerka, który powinien mieć neta część pingów nie wraca no i pojawiają się aktywne sesje z IP których ja swoim komputerkom nie ustawiałem...

Zrobiłem sobie static DHCP i przydzielam IP po MAC-u swoim komputerom... resztę IP odfiltrowuję... tak więc teraz przynajmniej jak ktoś będzie mi kradł neta a ja załączę komputer to wyskoczy konflikt IP...

ale to i tak jest marne rozwiązanie... bo mogą kraść temu kogo nie ma...

Udało mi się zlokalizować jednego pasożyta bo aqrat miał włączonego rivchata i pokazywało się jego IP z którego była aktywa sesja w routerku...
jeśli sytuacja się powtórzy to mu przytnę kabelek sieciowy B)

wszystkich kabelków jednak też nie jestem w stanie poucinać... tym bardziej że niektórzy użytkownicy sieci, u których w domku jest kabelek od dużej sieci osiedlowej postanawiają ją radośnie spinać z naszą w celu ściągnięcia stamtąd różnych dziwnych rzeczy...

Jako że nie znam się dobrze na sieciach to zanim pójdę na 4 piętro z żyletką postanowiłem napisać na forum :)macie jakieś rady :>???

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych