Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyfrowy polsat w laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pezet87

pezet87

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 12 2009 - 13:21

Witam chciałbym móc oglądać cyfrowy polsat na ekranie laptopa (rozwiązanie tymczasowe).

Mam dekoder polsatu(http://www.cyfrowypolsat.com.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_dekoder_mini_parametry_techniczne.cp) i normalnie opłacony abonament , jednak narazie nie mam telewizora - planuje jego kupno ale to juz w przyszłości.

Narazie chciałbym oglądać cyfrowy polsat na laptopie. I tu moje pytanie co muszę do mojego laptopa dokupić? jaki tuner i czy wogóle tuner a nie jakis zwykły przechwytywacz sygnału. Interesują mnie przedewszystkim urządzenia na usb ( nie typowo karta do laptopa ) bo w momencie gdy kupie juz telewizor tą karte bede chciał przełożyć do komputera stacjonarnego.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc i polecenie jakichś konkretnych urządzeń - dodam jescze ze zależy mi żeby jakość obrazu była na odpowiednim poziomie

  • 0

#2 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 15 12 2009 - 17:48

Witam
Ciężki problem. Ja na allegro znalazlem coś takiego http://allegro.pl/item840117521_karta_dvb_s_technisat_skystar_usb_2_hd_ci_pilot.html niestety cena nie jest zbyt atrakcyjna. Nie widze innej możliwości podłączenia.

  • 0

#3 pezet87

pezet87

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 12 2009 - 18:23

a nie jest przypadkiem taki ze taki tuner to jest potrzbny przy bezpośrednim podłączeniu do talerza. Mając dekoder on mi to juz wszystko zamienia na sygnał analogowy - w koncu do takiego dekodera moge podłaczyć każy zwykły telewizor z eurozłonczem (albo chinche). NIe wiem czy dobrze to rozumiem..
  • 0

#4 arian

arian

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 15 12 2009 - 19:21

Rozumiesz to dobrze ale twój dekoder nie jest bogaty w złącza. Po drógie nie znam sposobu aby w laptopie np. poprzez wejscie vga odbierać sygnał a nie nadawać. Najlepiej jeśli spytasz sie kogoś kompetentnego w salonie polsatu lub w jakimś serwisie komputerowym.
  • 0

#5 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 15 12 2009 - 22:33

osobiście pierwszy raz spotykam się z taka "kombinacją alpejska" i sam jestem ciekawy czy mozna cos takiego " zakombinować". Jeżeli nie masz w laptopie HDMI to nie widze szans na to aby cokolwiek wymyśleć. Sam w domu sprzwdzę taki myk z cyfrowej vectry na Toshiba T130 przez HDMI i zobzcze czy da się cokolwiek przechwycić
  • 0

#6 pezet87

pezet87

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 12 2009 - 23:30

to ze przez hdmi albo vga nie pójdzie to raczej oczywiste bo to są wyjscia z komputera a potrzebne było by wejscie. no ale nie wime jak to jest z tymi tunerami bo niektóre podłanczane pod usb maja własnie wejscia chinche a to mozna bez problemu do euro podłczyć...
tak mi sie zdaje
  • 0

#7 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 16 12 2009 - 08:48

tutaj masz opisane co musisz kupić i jak zrobić aby wszystko zadzialało : http://forum.pclab.pl/t388013.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych