Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sadzicie o takim zestawie na i7? do malego over-clockingu na poczatek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 PcPc

PcPc

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 02 04 2015 - 00:08

Witam

Wybralem narazie taki zestaw do malego over-clockingu na poczatek (zastosowanie - grafika 2D,3D, czasami mala obrobka video, czasami gra, ogolnie ma sie nie pocic przy sporej ilosci otwartych programow (nie zawsze kolosow)

prosze o Wasze opinie co o tym sadzicie i pomoc w doborze reszty extra_redface.gif


***************

1. Procesor - intel i7- Core i7-4790K

2. Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - jeszcze mysle medzy - ASRock, ASUS np.

ASRock Z97 EXTREME4 - wolalbym ASrocka moze jakis inny model?
Asus Z97M-PLUS lub Asus MAXIMUS VII RANGER
podobno Asusy maja problemy ze sterownikami pod windows 7 prawda to??? ze slabe wsparcie

i ATX czy microATX? - kwota max 600zl

3. Karta graficzna - prezent wiec narazie odpada...

4. Zasilacz / elektrownia - firmy ktore mnie interesuja to Corsair, Chieftec, Be quiet! lub cos innego wartego polecenia, lecz nie wiem jaki model, ale minimum to 500W na linii 12V z systemem modulowym + zalezy mi tez na zabezpieceniach spadku/wzrostu napiecia ewentualnej ochronie przy problemach uszkodzenia reszty zestawu - cena max 350zl

5. Chlodzenie procesora - mysle nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 lub ewentualnie cos innego

6. Dysk - mysle ze bedzie dobry Crucial SSD MX100 256GB na SATA3 MLC 7mm

7. Ram - mysle nad G.Skill RipjawsX, Corsair albo Patriot - 2x4GB dual channel DDR3 - taktowanie 2133MHz
np. model: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 F3-17000CL9D-8GBXM.
lub
2x8GB dual channel DDR3 - taktowanie 1600MHz / 2133MHz
nie wiem czy az 16GB bede ciagnal extra_pruchno.gif

8. Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o poodobnych paramtrach do karty nie malej i sporego coolera na procek - max 300zl

***************



No i chyba narazie byloby tyle...



Użytkownik PcPc edytował ten post 02 04 2015 - 00:10

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 02 04 2015 - 07:11

mobo Asrock bardzo dobra mozna smiało brać 

 

zasilacz polecam Cooler Master G550M 550W - modularny , przetwornica DC-DC

 

chłodzenie phanteks ph-tc12dx wydajne i nie zajmuje slotów ram

 

dysk ok , pamieci proponuje 16GB HyperX 2400MHz

 

buda ok



  • 0

#3 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 02 04 2015 - 16:07

Dla pewności zapytam - procesor oczywiście zamierzasz podkręcać?

 

No i przede wszystkim jaki budżet?

 

Ta karta graficzna to jaka będzie?


  • 0

#4 PcPc

PcPc

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 03 04 2015 - 01:10

mobo Asrock bardzo dobra mozna smiało brać 

 

zasilacz polecam Cooler Master G550M 550W - modularny , przetwornica DC-DC

 

chłodzenie phanteks ph-tc12dx wydajne i nie zajmuje slotów ram

 

dysk ok , pamieci proponuje 16GB HyperX 2400MHz

 

buda ok

 

Witam

 

od siebie:

 

asrocka tez raczej kupie, sporo tych plyt od 3,4lat zaproponowalem innym i do dzis zadnych problemow po exploatacji poza kurzem jak nowki...wnetrze i daj asporo za dobra cene

phanteks ph-tc12dx - glosny jest przy poceniu sie ;/ poza tym cena spora jak za chlodzenie ;/

Cooler Master G550M 550W - wyglada fajnie ma 80 PLUS Bronze Certified - nie wiem czy nie za malo jak karte dodam lepszej jakosci i czy nie kupowac 600W-650W?

 

nad pamiecia mysle 16GB HyperX 2400MHz niezle taktowanie :P i cena spoko 550zl z radiatorkiem ciekawe czy wejda pod chlodzenie

 

Co do zasilacza mysle jeszcze nad   Supremo M1 Gold 550W - podobno bardzo dobry ale troche drogi ;/ i 550W

 

 

 

 

 

Dla pewności zapytam - procesor oczywiście zamierzasz podkręcać?

 

No i przede wszystkim jaki budżet?

 

Ta karta graficzna to jaka będzie?

 

Tak bede krecil do 4.4 na poczatek bezpiecznie

budzet okreslilem kolo wypisanych produktow, ale jak nie ma ceny to raczej porownywalny wg obecnego cennika do tych produktow co sa wymienione bez cen ;) a jesli chodzi o calosc z listy to max 4tys.

bo karta bedzie tez nie tania jeszcze nie znam modelu dokladnie, a jeszcze monitor kupuje porzadny DELLA

 

wiekszosc juz raczej z tej listy zdecydowalem sie jednak mam dylematy, a wiec na bank biore:

 

 

1. Procesor - intel i7- Core i7-4790K

2. Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - ASRock  - kwota max 600zl - Teraz jaki model z ATX mysle najlepiej

 

3. Karta graficzna - jak bede juz wiedzial dopisze

 

4. Zasilacz / elektrownia - firmy ktore mnie interesuja to Corsair, Chieftec, Supremo M1 Gold 550W, Cooler Master G550M 550W - lub wyzszy W... kable przydalyby sie dluzsze i w miare ich sporo bo chce miec minimum 5 wentylatorow

 

5. Chlodzenie procesora - mysle nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 - podobno fajnie chlodzi tez boki poza procekiem i ten ksztalt jest nie bez kozery tego radiatora ;) - ale cos innego jeszcze mysle do max 180zl

 

6. Dysk - mysle ze bedzie dobry Crucial SSD MX100 256GB na SATA3 MLC 7mm

 

7. Ram - nadal mam dylemat i mysle...a jest nad czym :P 16GB to spory zapas...a przy takiej mocy kompa wraz z SSD i ramami na karcie itd. mysle ze 8GB powinno byc sporo czy nie? i na 2133MHz

 

8. Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o poodobnych paramtrach  - mysle ze do tej ceny tak jak patrzylem ciekzo bedzie mi znalesc bude z tymi wypasami co Gladius ma...czy sie myle?

 

 

 

 

 

pozdrawiam...


Użytkownik PcPc edytował ten post 03 04 2015 - 01:14

  • 0

#5 Ationx

Ationx

    Zaawansowany użytkownik

  • 840 postów

Napisano 03 04 2015 - 09:48

To czy wykorzystasz 16GB RAM to już raczej sam powinieneś wiedzieć w zależności od tego jak skomplikowana jest ta Twoja praca? Ogólnie to w jakim sklepie będziesz kupował? Łatwiej wtedy będzie coś polecić, bo różne sklepy mają różne ceny na poszczególne podzespoły.


  • 0

#6 Bordo

Bordo

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 03 04 2015 - 13:34

Jeżeli myślisz o OC to nie oszczędzaj na zasilaniu bo zabawa się szybko może skończyć.


  • 0

#7 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 03 04 2015 - 21:38

4. Zasilacz / elektrownia - firmy ktore mnie interesuja to Corsair, Chieftec, Supremo M1 Gold 550W, Cooler Master G550M 550W - lub wyzszy W... kable przydalyby sie dluzsze i w miare ich sporo bo chce miec minimum 5 wentylatorow

 

Te zasilacze to niska półka, dorzuć do BQ Straight Power 10 500W. 


  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 04 2015 - 08:13

nie niska a raczej srednia, zasilacz 550W pociagnie Ci kazdy konfing z kazda pojedyncza karta graficzna jaka tylko wyszla na rynek wiec luz

 

jak pchac sie cos lepszego to Antec EDGE Gold 550/650W


  • 0

#9 PcPc

PcPc

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 04 04 2015 - 19:15

Witam ponownie...


Ram - 8GB - 2x4GB i powinno byc ok najwyzej sprzedam (RAM malo spada z cen wiec przejscie na 2x8GB nie powinno byc duzym obciazeniem co do ceny)

- pytanie tylko co taktowaniem kupic na 2133MHz??? czy mniejszym? - np. mysle o tych kosciach G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

Zasilacz - Antec EDGE Gold 550 o cos takiego mi chodzilo!!!, do tego 5lat gwarancji i GOLD mysle ze to dobrze swiadczy o firmie...a czy on nie ma tej przypadlosci piszczenia cewek ktos kto go ma moze sie wypowiedziec???

dzieki wielkie Staruszek Jack za propozycje! :jupi:


zostaly mi:

Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - ASRock - kwota max 600zl

Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o podobnych parametrach - ale chyba bedzie ciezko ;/ wiec zostane przy gladiusie...




 

To czy wykorzystasz 16GB RAM to już raczej sam powinieneś wiedzieć w zależności od tego jak skomplikowana jest ta Twoja praca? Ogólnie to w jakim sklepie będziesz kupował? Łatwiej wtedy będzie coś polecić, bo różne sklepy mają różne ceny na poszczególne podzespoły.



w kilku sklepach 3 minimum bo widze ze $ zrobil swoje ;/ i sporo ceny wywindowaly u innych i jedno oplaca sie tu drugie tu kupic zbiore calosc i raczej nie bede go skladal, az takiego doswiadczenia nie mam :P poza tym takie chlodzenie zalozycna procek i7 to tez sztuka...a nie chcialbym cos uwalic...


Użytkownik PcPc edytował ten post 04 04 2015 - 19:22

  • 0

#10 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 04 04 2015 - 19:43

2133 cl9 bedzie ok ram

 

ten zasilacz to wyzsza półka nie słyszałem zeby komus piszczał w sumie w kazdej marce moze sie to zdarzyc


  • 0

#11 PcPc

PcPc

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 06 04 2015 - 19:30

Witam ponownie

no to spoko bo mialem dylemat a tak sadze ze to sie zgra z caloscia zestawu - a ten zasilacz to kozak czytalem jego test rozwala system i mam nadzieje ze 550W mi wystarczy a karty nie bede mial jakiejs wypasionej

REASUMUJAC STAN NA DZISIAJ ZESTAWU WYGLADA TAK:



1. Procesor - intel i7- Core i7-4790K

2. Plyta glowna raczej na chipsecie Z97 - ASRock - kwota max 600zl - Teraz jaki model z ATX mysle najlepiej - tu dalej sprawdzam roznice miedzy modelami ASRocka

3. Karta graficzna - nie dotyczy tymczasowo...

4. Zasilacz / elektrownia - Antec EDGE Gold 550

5. Chlodzenie procesora - mysle nad SCYTHE GRAND KAMA CROSS 2 - podobno fajnie chlodzi tez boki poza procekiem i ten ksztalt jest nie bez kozery tego radiatora ;) - narazie zostaje przy nim

6. Dysk - Crucial SSD MX100 256GB na SATA3 MLC 7mm

7. Ram - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 - mysle ze sa wporzadku i nie maja czesto awarii

8. Obudowa - Gladius X60 Pure Black (GD-X60) lub cos innego o poodobnych paramtrach - szukam jeszcze inne...

poza tym o czyms waznym jeszcze zapomnialem? wyszlo cos do zestawow komputerowych ciekawego i godnego uwagi co mozna dokupuc wg was?



pozdrawiam...

Użytkownik PcPc edytował ten post 06 04 2015 - 19:32

  • 0

#12 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 06 04 2015 - 19:52

mobo z97 extreme 4

chłodzenie skoro sie napaliłes to bierz 

ramy sie nie psuja , jest ok ale wolałbym tanszy



  • 0

#13 PcPc

PcPc

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2015 - 01:18

Witam

co do chlodzenia to nie ze sie napalilem tylko czytalem sporo testow o tym chlodzeniu i o 10-15% lepiej chlodzil innym procki od kwadraciakow do tego kat pozwoli radiatora ma znaczenie na bezproblemowe wlozenie wyzszych kosci z radiatorem :P

poza tym wg ciebie nie bedzie roznicy w pracy jesli kupie RAM z taktowaniem mniejszym niz 2133MHz??? i nie ma sensu doplacac do wyzszych wartosci?
i jakie ty bys kupil kosci model/firmy?


co do plyty to mam 2 na uwadze czytalem ze ta Extreme4 lubi sie grzac :panika: ale mysle ze mozna zaryzykowac bo max 50stopni, a bede mial 5 wentylatorow i radiator na procku ktory bedzie chlodzil tez plyte wiec moze bedzie lepiej:

ASRock Z97 Extreme4 - ta plyta kiedys kosztowala 500zl :( a teraz prawie 580zl a dolar  leci w dol bez komentarza...
ASRock Z97X KILLER Fatal1ty

Ktora wg was lepsza?

patrze jeszcze sobie hehe na ASUSA :jezor: i musze przyznac ze do 600zl maja sporo modeli :P ASROCK tyle nie ma, ale moze to dobrze bo skupili sie na kilku konkretnych i moze dopracowane sa bardziej...


Takie jeszcze wazne pytanie czy w tym zasilaczu Antec EDGE Gold 550 nie wystapi ponizszy problem?

"Przez ostatnie tygodnie było głośno w serwisach branżowych o problemach z słabymi i niestabilnymi zasilaczami...
Czy nasz zasilacz będzie odpowiedni dla nowych procesorów? W większości przypadków markowe zasilacze spełniają nowe standardy. Jednak by być w 100% pewnym, należy sprawdzić czy nasz zasilacz wspiera dla szyny 12V lub 12V2 (jeśli występuje więcej niż jedna szyna 12V) obciążenie minimalne na poziomie 0,05A (Amper). Jeśli takiej informacji nie możemy znaleźć na jednostce lub stronie producenta a nasz komputer się resetuje, możemy w BIOS-ie płyty głównej wyłączyć stany C6 oraz C7 i cieszyć się z wydajności najnowszych procesorów Haswell. Dla bardziej wnikliwych czytelników zamieszczamy małe porównanie z aktualnie sprzedawanymi procesorami Intel. Stan bezczynności Ivy Bridge 12V / 0,5A = 6W, Haswell 12V / 0,05A = 0,6W."


tak poza tym to juz mnie glowa boli :P od tych wszystkich informacji osz ta technologia potrafi dac po bance :P z drugiej strony tyle dzieki niej fajnych rzeczy powstaje :P

pozdrawiam...


Użytkownik PcPc edytował ten post 07 04 2015 - 01:27

  • 0

#14 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 04 2015 - 08:35

ten Antec to sprzęt z gornej półki bedzie ok obsługuje nowe procki, extreme 4 super płyta w testach wypada dobrze 50st to jest nic..

 

ram wziałbym 2400mhz HyperX savage niskie i tanie



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych