Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cichy komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtaszek_1

wojtaszek_1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 26 02 2007 - 21:23

Witam wszystkich
Zamierzam kupić komputer i chyba brakuje mi do szczescia jakaś dobra i w rozsądnej cenie obudowa. Nie chce kupować dużych wieżowców ani wąskich. Chciałbym aby było jednak trochę miejsca tam w środku, żeby nie upychać a co najważniejsze żeby wszystko działało sprawnie i CICHO. Oto mój zestaw:
Western Digital Caviar RE 160GB 1600YS SATA-II 16MB Cache
Intel Core 2 DUO E6300 "LGA775 Allendale" 1.86GHz (1066FSB)
Tagan TG480-U01 480W ATX2.0 SLi Compliant Silent PSU
Gainward BLISS GeForce 7900 GS "Golden Sample" SILENT 256MB GDDR3 HDTV/Dual DVI
Asus P5N-E SLi nForce 650 (Socket 775) PCI-Express DDR2
OCZ 1GB (2 x 512MB) PC2-6400 Dual Channel Special Ops XTC Series DDR

Zależy mi na wyciszeniu. Dziekuję za sugestie

  • 0

#2 _vip_

_vip_

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 27 02 2007 - 21:07

Witam

Okresl prosze przedzial cenowy jaki Cie interesuje...bedzie znacznie prosciej doradzic sensowne rozwiazanie

  • 0

#3 wojtaszek_1

wojtaszek_1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 02 2007 - 19:23

Myslę ze mogę przeznaczyć 200-300zł. Chodzi mi najbardziej żeby jednak wyciszała i miala normalny wygląd, bo nie zalezy mi na tym zeby sie na nią patrzeć bo będą sie swieciły jakieś diody itp, a co sie z tym wiąze to wieksze koszty. Nie wiem również jak to jest z wentylatorami. Czy wszystkie obudowy mają czy trzeba dokupować. Wolałbym taką do której już nic nie będę dokładać tylko włożę w/w elementy i ma wszystko działać.
  • 0

#4 _vip_

_vip_

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 02 03 2007 - 13:50

ciezko do 3setek wytlumiona bude z wentylami ...takie budki to raczej kolo 500-600zl (np. Antec P180)

do 300zl polecic Ci moge budy Chieftec'a

http://silent-pc.pl/pid/298/Chieftec_BH-02B-B-SL
http://silent-pc.pl/pid/263/Chieftec_DX-01B-D-U
http://silent-pc.pl/pid/287/Chieftec_CH-01SL-SL-B

+ komplet mat wygluszajacych

http://silent-pc.pl/pid/3/Akasa_Pax_Mate_2_Big_Tower (potniesz sobie do wymiarow jakie beda Ci potrzebne)
  • 0

#5 Romanito

Romanito

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 03 02 2008 - 17:54

Maty wygłuszające na wiele się nie zdadzą jeśli będą zamontowane głośne wentylatory np wentyle chiefteca.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zamontowanie chłodzenia wodnego, na ale nie każdy sie na tym zna i ma pieniądze na potrzebne komponenty do WC

Alternatywnym rozwiązaniem jest regulator obrotów.

Najnowszy na rynku i jeden z lepszych jest w tej chwili Scythe Kaze Master 5,25" i jego mniejszy brat Scythe Kaze Master 3,5"

Oczywiście jest pełno innych kontrolerów innych wiodących marek jak Zalman, czy AeroCool
  • 0

#6 kovalsoon

kovalsoon

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 19 02 2008 - 18:06

ja na serwisie składam kompy na obudowach ModeCom np "Harry" z dobrymi zasilaczami Feel III. Obudowa z solidnej blachy wygląda ona tak:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_13407.html
  • 0

#7 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 21 02 2008 - 14:52

Do modecoma nie wejdzie większe chłodzenie procesora (np. Mugen) a to podstawa przy wyciszaniu. Poza tym robione są z cienkiej blachy (0,6 mm) i czesto wpadają w wibracje. Sa to całkiem niezłe obudowy, ale nie do wyciszania

Poleciłbym ci antec NSK-6000EU który posiadam, ale juz go nie produkują - jest tylko wersja z zasilaczem -NSK6580 za ok 380zł, chyba że kupisz i sprzedasz komuś zasilacz. Tu masz recenzję http://silentworks.pl/ArtID10,1,antec,nsk4...vs,nsk6580.html
Za 300 zł z hakiem można dostać Antec Solo - doskonała obudowa do wyciszania, dyski podwieszane na gumkach, zamontowane maty, gruba 1mm blacha
  • 0

#8 Romanito

Romanito

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 23 02 2008 - 21:35

Dobrym rozwiązaniem może być zakupienie obudowy ze średniej pułki w dobrej cenie, moją propozycją jest NZXT Alpha w cenie 249zł
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 03 2008 - 20:31

Witam; wojtaszek_1 dam ci poradę ogólną bo to co dobre dla mnie nie musi być dla ciebie. Potraktuj allegro jako zbiór części/podzespołów i informacji o nich, lecz nie musisz tam nic kupować. Po pierwsze, najgłośniejszym elementem jest wentylator na CPU i ma wyższe obroty tym jest głośniejszy więc jak kupujesz CPU to kup osobno radiator z wentylatorem o jak najmniejszych obrotach, lub sam radiator do pasywnego chłodzenia, jeśli nie będziesz podkręcał CPU. Tu masz przykład chłodzenia:Chłodzenie pasywne/aktywne.
Druga sprawa to karta graficzna, jeśli zainstalujesz na obudowie wentylator, choćby z tyłu obudowy któryś z tych trzech przykładowych wentylatorów:Wentlator 80mm,Wentylator 92mm,lub Wentylator 120mm.. To możesz zastosować na kartę graficzną chłodzenie pasywne o to przykład:Chłodzenie pasywne do karty graficznej.
W ten sposób masz w znacznym stopniu wyciszony komputer, przy optymalnym chłodzeniu. Co do obudowy to nie liczy się grubość materiału z jakiego jest wykonana obudowa, ale jakość jej wykonania. Wystarczy że wybierzesz sobie obudowę z otworami wentylacyjnymi z przodu obudowy i z tyłu, nie muszą być dodatkowe otwory wentylacyjne z boku obudowy masz tu przykład lekkiej obudowy z wentylatorami:Obudowa .
  • 0

#10 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 03 2008 - 10:35

Co do obudowy to nie liczy się grubość materiału z jakiego jest wykonana obudowa, ale jakość jej wykonania. Wystarczy że wybierzesz sobie obudowę z otworami wentylacyjnymi z przodu obudowy i z tyłu, nie muszą być dodatkowe otwory wentylacyjne z boku obudowy masz tu przykład lekkiej obudowy z wentylatorami:Obudowa .

Mylisz się, liczy się i to bardzo - obudowa z cienką blachą będzie wpadać w wibrację i buczeć, ponadto gorzej tłumi dźwięki.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 03 2008 - 07:26

Obudowa z cienkiej blachy nie będzie wpadała w wibracje jeśli jest odpowiednio z konstruowana, i przyznam ci rację że większość ma wady w konstrukcji. Jeśli chodzi o przenikalność dźwięku to prawda, ale wyciszając układy chłodzące po przez zmniejszanie obrotów wentylatorów, stosowanie chłodzenia pasywnego uzyskujemy dość dobre wyciszenie komputera.
I wtedy obudowa może mieć grubość kartki papieru.
Zastanów się czy w samolotach, by wyciszyć kabinę pilota czy pasażerów, zwiększa się grubość blachy, użytej na poszycie samolotu?, czy raczej na wyciszeniu poprzez inne dostępne środki?.
Żeby blacha nawet ta wpadająca w wibrację nie wydawała dźwięków, uciążliwych dla ucha ludzkiego, wystarczy nakleić paski zwykłego plastra, stosowanego do opatrunków. W samochodach są cienkie blachy i one dopiero wpadają w wibracje a mimo to nie hałasują (nie mam na myśli już starego rzęcha :( ), dlaczego bo stosowane są specjalne pasty wygłuszające. Pasty te są nakładane na blachy jak lepik na dachu domu, po wyschnięciu przyjmuje konsystencje elastyczną pochłaniającą drgania i dźwięki.
To chyba wyjaśnia, dlaczego cienkie, nie oznacza głośne?.

  • 0

#12 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 15 03 2008 - 09:42

No nie do końca - samochód i samolot to zupełnie inna bajka.
W samolotach oczywistym jest ze blacha musi być jak najcieńsza ze względu na masę - ale to nie oznacza że jest cienka. Ma na pewno kilka mm grubości a nie 0,6 mm jak obudowa. Podobnie w samochodach - tam blacha nie jest zamocowana na 2 śrubki jak w obudowach, tylko stanowi część konstrukcji nadwozia, posiada odpowiednią sztywność i jest mocowana w kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu miejscach. Obudowy komputera nie wysmarujesz pastą wygłuszającą. Cieńsze blachy to mniejsza sztywność całej konstrukcji, z reguły takie obudowy mają też mało stabilną konstrukcję nośną, bo jak się oszczędza na blachach, to na tym też. I taka obudowa, prędzej czy później będzie wpadać w wibrację. Oczywiście można usztywnić, dać maty wygłuszające, podkładki pod dyski, wentylatory na kołkach - tylko po co jak za parę groszy więcej są budowy które tych wszystkich zabiegów nie potrzebują

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 03 2008 - 01:06

Nie w każdych obudowach jest konstrukcja (ożebrowanie ) wykonane z profili, bo one zapewniają sztywność i stabilność konstrukcji. Napisałem że wystarczy nakleić na krzyż dwa odcinki plastra do opatrunków (taśmę) od końca do końca, to już częściowo wygłuszy wibracje. To tego na styku blach/pokryw które się zdejmuje, nakleić też krótkie odcinki plastra, bo przeważnie w tych miejscach blachy/pokrywy są luźne i tam blacha o blachę uderza pod wpływem wibracji. Co do tego że wcześniej czy później blacha w samochodach też "chromocze" jakby kto wiadrem gwoździ potrząsał, lecz to wynika z przemęczenia materiału :banana: . To zamiast stosować maty wygłuszające.
Wybacz ale na ten temat można dużo pisać, ale te wyjaśnienie ci chyba wystarczy, ale pytaj spróbuję to wyjaśnić.
Na przykład dlaczego autorowi wątku, zasugerowałem zwrócenie uwagi wpierw na wentylatory a nie na obudowę. W czasie przemieszczania się cząsteczek powietrza/mieszaniny gazów, następuje tarcie między cząsteczkowe, które przy nabraniu odpowiedniej prędkości, wytwarza falę o rożnej częstotliwości. Między innymi popularnie nazywając hałas uciążliwy dla ucha ludzkiego. Zwłaszcza dźwięki o niskiej częstotliwości i dużej mocy.
Więc nie słuchaj za głośno disc mena, innego urządzenia multimedialnego, bo za parę lat wzmacniacz słuchu będziesz nosił :( .
  • 0

#14 iskierek

iskierek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 03 2008 - 12:46

z tego co słyszałem cicha i dobrze usztywniona jest Obudowa NZXT Hush - czarna wyciszona 329 zł na allegro pewnie taniej się znajdzie.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych