Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcesz się włamać do komputera? Nic prostszego!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 11 03 2008 - 17:33

Siedzę sobie właśnie u kuzynki, a jej teraz nie ma, więc wpadłem na pomysł włamania jej się do kompa. Niestety miała ustawione hasło przy logowaniu do XP, więc uruchomiłem tryb awaryjny z obsługą sieci i wbiłem do panelu sterowania i zmieniłem jej profilowi hasło na swoje. Zresetowałem komputer i uruchomiłem z normalnego trybu XP. Oczywiście wcześniej wpisałem swoje hasło. Proste? Myślę, że tak. Oczywiście nie jest to z mojej strony wielkie odkrycie, ale założę się, że nie jedna osoba nie wiedziała o takiej możliwości <_< Pozdrawiam.

  • 0

#2 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 11 03 2008 - 19:27

Do każdego? Tylko do tego, u kogo jesteś się włamiesz w ten sposób.

  • 0

#3 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 11 03 2008 - 19:41

To chyba logiczne, można to wywnioskować, że mowa o PC'tach, przy których w danej chwili się jest. Oczywiście nazwa tematu to tylko taki bajer, zmieniam jak się nie podoba <_<
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 12 03 2008 - 10:41

Poza tym z tego co się orientuję to przy logowaniu w awaryjnym tez trzena podac hasło, jak je ominąłeś?
  • 0

#5 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 13 03 2008 - 20:28

Nie trzeba, ja wybrałem z obsługą sieci i nic takiego nie było :)
  • 0

#6 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 14 03 2008 - 10:42

Pewnie ma puste hasło administratora, dlatego. Równie dobrze dałoby się to zrobić bez odpalania awaryjnego
  • 0

#7 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 14 03 2008 - 15:34

No co Ty? Miała ustawione hasło przy logowaniu, wbiłem z awaryjnego i zmieniłem na inne, potem je wklepałem przy logowaniu. Więc bez awaryjnego ani rusz.
  • 0

#8 Szarry

Szarry

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 15 03 2008 - 20:58

Możliwe (a nawet bardzo prawdopodobne), że hasło na konto "Administrator" było puste i dlatego w awaryjnym mogło wejść bez hasła. Ten sam efekt można uzyskać dwókrotną kombinacją klawiszy ctrl+alt+del w oknie powitalnym. Login: Administrator, a hasło [puste]. 68% Polaków można tak "załatwić". Metoda leprza, bo nie zmieniasz hasła, a więc mniej "śladów". Jak Ci uprawnienia admina nie starczają, to zostaje jeszcze konto SYSTEM, ale to już inna bajka.
  • 0

#9 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 15 03 2008 - 21:05

Teraz sobie przypomniałem. Ona używała kompa z konta o nazwie "XP", a nie "Administrator" i pewnie dlatego tak to mi wszystko wyszło. A to co pisze Szarry, to prawda :(

Pozdrawiam.
  • 0

#10 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 03 2008 - 11:08

Możliwe (a nawet bardzo prawdopodobne), że hasło na konto "Administrator" było puste i dlatego w awaryjnym mogło wejść bez hasła. Ten sam efekt można uzyskać dwókrotną kombinacją klawiszy ctrl+alt+del w oknie powitalnym. Login: Administrator, a hasło [puste]. 68% Polaków można tak "załatwić". Metoda leprza, bo nie zmieniasz hasła, a więc mniej "śladów". Jak Ci uprawnienia admina nie starczają, to zostaje jeszcze konto SYSTEM, ale to już inna bajka.

Dokładnie o ten sposób mi chodziło
  • 0

#11 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 19 03 2008 - 15:20

Jest też inny sposób. Istnieje pewien program oparty na jądrze linuxa który mieści się na zaledwie jednej dyskietce. Służy on do kasacji bądź zmiany hasła dowolnego konta użytkownika w XP/XP pro. Po prostu wrzucamy dyskietkę do napędy w czasie startu kompa i program sam się bootuje, zanim Win wystartuje (pod warunkiem że FDD jest ustawione jako pierwsze w kolejce do bootowania w BIOSie). Potem tylko wybieramy konto i kasujemy hasło...

  • 0

#12 Sosna91

Sosna91

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 03 2008 - 19:04

Jak masz taki program to moze byś sie nim pochwalił;)

  • 0

#13 Pavilion84

Pavilion84

    Początkujący

  • 39 postów

Napisano 19 03 2008 - 19:39

A czy istnieje jakas inna moz;iwosc zalogowania sie do czyjegos kompa bez uzycia programow??
  • 0

#14 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 19 03 2008 - 19:42

Tak, można wysłać tej osobie trojana i przejąć "władzę" nad jego sprzętem.
Oczywiście osoba może mieć antyvir'a i koniec zabawy ;)
  • 0

#15 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 26 03 2008 - 16:53

No chyba że trojan zaopatrzony jest w odpowiednio dobrego rootkita i mechanizmy przywracania, a user jest na tyle zielony że przy instalacji zignoruje antywirusa :sciana: Wtedy to już pies pogrzebany...
  • 0

#16 viperlodz

viperlodz

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 26 03 2008 - 22:11

No hasło admina było wyłączone. Jest kilka możliwości włamania się na konto w XP. Jeśli masz dostęp to jedna z możliwości to dyskietka o której już była mowa. Niestety większość komputerów już nie posiada dyskietek.
Innym sposobem jest windows PE:) Ciekawa sprawa:) Jak poszukacie to dowiecie się co to jest, bo zapewne większość nie wie o czym piszę.
  • 0

#17 sajmonides

sajmonides

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 03 2008 - 00:03

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/


dzieki tej stronie mozna wejsc na kazdy komputer z winxp nawet jesli konto administratora jest na haslo.


Użytkownik bipiw edytował ten post 01 07 2013 - 22:17

  • 0

#18 BB1910

BB1910

    Początkujący

  • 62 postów

Napisano 29 03 2008 - 21:53

dzieki tej stronie mozna wejsc na kazdy komputer z winxp


Tak. Tylko, że nie za dużo ludzi zna angielski na poziomie dobrym.
  • 0

#19 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 08 08 2008 - 19:46

Jak Ci uprawnienia admina nie starczają, to zostaje jeszcze konto SYSTEM, ale to już inna bajka.


Możesz napisać jak się wchodzi na to konto???Bo to dosyć ciekawe:D
  • 0

#20 Piotrek20

Piotrek20

    Zaawansowany użytkownik

  • 556 postów

Napisano 08 08 2008 - 20:12

ja to się raz na pół roku włamuje na kompa. umiejętnie odkręcam poszczególne części i je sprzedaje. staram się nie pozostawiać śladów. nie dość, że się "włamuje" to czerpie z tego korzyści nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. :banana:
to mi wystarcza :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych