Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canon MG5150 a Canon MG5250


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Zamir

Zamir

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 27 01 2013 - 13:42

Witam.

Zastanawiam się między tymi dwoma drukarkami. Wcześniej korzystałem z Canona MP550 ale przez swoją głupotę i nieudolność przy instalacji CiSS uszkodziłem głowicę :( Z drukarki byłem naprawdę BARDZO zadowolony, drukowałem na najtańszych zamiennikach z allegro za 3,5 zł sztuka a drukowała jak najęta :P

Nie zależy mi na WiFi, mam 2 komputery w domu podpięte do tego samego routera więc drukarkę mogę udostępnić po sieci lokalnej.

Drukowanie na płytach CD też jakoś mnie nie zachęca ;P

I zastanawiam się czy jest sens dopłacania do MG5250 te 70zł (za to mam z 20 sztuk tuszy). Z tego co czytałem różni się tylko tym, że 5150 to uboższa jej wersja, z gorszym skanerem (1200 zamiast 2400), bez WiFi, bez nadruku na płytach i cytat który wychaczyłen na internecie

"W MG5150 jest oszczędnościowa wersja tego systemu. Mamy 320 dysz wobec 512 w części monochromatycznej i dwa zamiast czterech tysięcy w części fotograficznej. W konsekwencji tempo druku spadło dość wyraźnie, podobnie jak cena."


I pytanie mam do kogoś kto ma któryś z modeli. Dlaczego (jak czytam po forach) drukarka z opcją "duplex" drukuje z tuszu czarnego barwnikowego przeznaczonego do zdjeć? Nie da się tego zmienić na pigmentowy? Troche dziwne to jest i mniej ekonomiczne.

Możecie podzielić sie opinią na ten temat? Bo już naprawdę nie wiem co wybrać :P I nie polecajcie mi brothera, mam ten cały CISS wiec wykorzystam go do nowej drukarki Canona bo z tego co wiem tusze pasują, PGI 520 a PGI 525 to niby to samo :)

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi z góry

Użytkownik Zamir edytował ten post 27 01 2013 - 13:47

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych