Skocz do zawartości


Zdjęcie

COM Surrogate, lecz nie zżerający CPU ani RAM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielonyremik

zielonyremik

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 18 01 2016 - 21:14

Witam, nieszczęśliwie zainstalowałem sobie kilka robaków na komputerze, uzyłem chyba wszystkich dostępnych antywirusów i malware cleanerów.

Udało mi się usunąć wszystkie lecz niepokoi mnie proces COM Surrogate, który pojawia się i znika co jakis czas, nie obciążając w żaden sposób cpu czy ramu.

 

Zrobiłem low level format i od nowa system, dalej sie pojawia. Pomyślalem że mógł sie przenieść na inny dysk, więc zrobilem jeszcze raz, tym razem zwykły format, i nowy system bez podlaczenie do internetu 

i bez dysków dodatkowych. Na czyściutkim systemie pojawia się dalej ten proces. Za pomocą magicznych sztuczek z internetu udało mi się usunąc dlhost.dll (plik COM Surogate'a) i za pomocą komendy sfc/ scannow w CMD przywróciłem jego czystą wersję.

 

Teraz pytanie, czy to może być wirus skoro wykluczyłem wszelkie zewnętrzne ingerencje w czyściutki system, czy mógł się on dostać do pamięci ram ?
Czy to jest rzeczywiscie wirus skoro nie zuzywa nic poza 0.8mb pamięci i pojawia się w tak "czystych" warunkach ?

Wszystko na WIN 10 64 bit.

 

 

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.



  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 18 01 2016 - 22:14

To jest systemowy proces i zostaw go w spokoju. Windows 10 to jeden wielki wirus - spyware



  • 0

#3 zielonyremik

zielonyremik

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 18 01 2016 - 23:34

Dziękuje, chciałem się upewnić.

Pozdrawiam



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych