Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brakujące Gigabajty na dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaglos

jaglos

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 26 05 2007 - 10:10

Witam.Mam małego problema :).Otóż jest tak.Mam dysk samsunga 160gb(wszedzdzie to pisze : na kartce dolaczonej do kompa,w everescie,doslownie wszedzie).Ale System pokazuje mi 2 dyski o wielkości 88gb i 40 gb,wiec 88+40=128gb czyli nie pasuje.Przy instalowaniu Windowsa było tak samo.Bo jak kupiłem komputer miałem linuxa.Ma ktoś jakiś sposób jak odblokować te 30gb?

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 26 05 2007 - 10:19

Zaraz, zaraz, nie rozumiem? Masz dwa dyski czy jeden 160 GB podzielony na dwie partycje? Być może, że nie widzi partycji z Linuksem.

  • 0

#3 jaglos

jaglos

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 26 05 2007 - 11:41

jeden dysk podzielony na 2 partycje
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 26 05 2007 - 12:44

Witam.

Otwórz Panel Sterowania / Narzędzia Administracyjne / Zarządzenie komputerem / Zarządzanie dyskami i wrzuć tu screen'a. Najbardziej interesuje nas prawa strona gdzie widnieje rozkład partycji.



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 jaglos

jaglos

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 26 05 2007 - 12:50

daje tu screena :] jesli dobrze widze to jest jakis 21 gb nie przydzielone

Dołączona grafika

Edit. A tu macie w wiekszym formacie jesli ktos dobrze nie widzi:
http://img99.imageshack.us/my.php?image=ro...partycjiqg4.png
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 26 05 2007 - 13:10

Zakładam, że to partycja po linuxie lub recovery. Czy dostałeś do komputera system operacyjny na płycie, czy zostałeś poinformowany że jest na dysku?

Obszar widoczny na screenie jest nie przydzielony. Wypadało by użyć np. aplikacji "Partition Magic", która działa pod systemem Windows. Po jej uruchomieniu, należało by sformatować nieprzydzielone miejsce systemem NTFS, a następnie użyć opcji połącz - i wybrać partycję, która ma być powiększona o te 20Gb. Aplikacja wykona restart, następnie przekonwertuje partycje i w następnym kroku połączy ją z inna, przez Ciebie wybraną. Dane nie zostaną usunięte.

Inne wyjście, to użycie darmowej wersji aplikacji gParted, która należy wypalić na płycie i z niej odpalić system. Nie ukrywam, że jest to opcja trudniejsza.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 wilkolaczeq

wilkolaczeq

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 28 05 2007 - 16:16

Zainstaluj XPeka z SP2 i wszystko bedzie git - zobaczysz:)
  • 0

#8 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 28 05 2007 - 18:44

iwlkolaczeq, przecież ma (widać to z zrzutu ekranu)!

Jeżeli nie masz żadnych danych na tym dysku i nie zależy Ci na połączeniu z inną to po prostu w menadżerze kliknij PPM i sformatuj.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych