Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak sygnału do monitora +samoczynny restart. Radeon 7850


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lesiu0

lesiu0

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 04 2013 - 11:36

Witam jakieś 9 miesięcy temu dokonałem wymiany podzespołów komputera, zostawiłem

Zasilacz Corsair 650 W
Obudowę Antec Gamer Three Hundred

a dokupiłem


Intel CORE I5 2500K 3.3GHz
ASRock P67 PRO3 (B3)
Sapphire HD7850 2G GDDR5
Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP BOX



Już na początku wystąpił problem braku sygnału do monitora (pierwszy raz składałem komputer) który udało mi się rozwiązać stosując przejściówke z DVI na D-SUB i z pomocą tego złącza podłączenie do monitora. Wszystko działało w porządku aż jakiś miesiąc temu komputer zaciął się kilka razy, (obraz zamarł) po czym po kolejnym restarcie nie było już sygnału dochodzącego do monitora. Wymieniłem kartę graficzną na starego Radeona 4870 i wszystko działało w porządku przez 2 tygodnie. Teraz komputer nieregularnie restartuje się ( potrafi to zrobić kilka razy pod rząd.) Najczęściej chyba po dłuższym okresie pracy.
Dołączona grafika
Nie miałem możliwości sprawdzić karty na innym komputerze niestety.
Myślałem że obydwa problemy mogą być skutkiem starego psującego się zasilacza? Jakieś pomysły ?

Dzięki za pomoc.

  • 0

#2 kbkm

kbkm

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 17 04 2013 - 05:04

Teraz komputer nieregularnie restartuje się ( potrafi to zrobić kilka razy pod rząd.)


Mogę się mylić, jednak często usterkę jaką opisujesz powoduje płyta główna. Piszesz też o zasilaczu, podałeś screena - proponuję jeszcze fizyczne zmierzenie napięcia które podaje zasilacz. Wartości jakie powinien wykazać znajdziesz gdzieś na internecie w kilka minut.

  • 1

#3 lesiu0

lesiu0

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 25 04 2013 - 18:54

Mogę się mylić, jednak często usterkę jaką opisujesz powoduje płyta główna. Piszesz też o zasilaczu, podałeś screena - proponuję jeszcze fizyczne zmierzenie napięcia które podaje zasilacz. Wartości jakie powinien wykazać znajdziesz gdzieś na internecie w kilka minut.



Dzięki za pomoc. Rozwiązałem problem somoistnego wyłaczania się. Najwidoczniej gdy próbowałem naprawić kartę graficzną zapomniałem o wciśnięciu do końca kabla zasilającego płytę główną. Naprawiłem to i komputer chodzi bez problemu kilka dni.

Radeon 7850 niestety jak nie działał tak nie działa.. Podłączyłem go do innego komputera i też nie było sygnału. Niestety komputer ten miał zasilacz tylko 300 W więc nie wiem czy był to miarodajny test na tę kartę.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: brak sygnału monitor reset komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych