Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak napędu CD/DVD(także w Menadżerze)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 skrzacik0

skrzacik0

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 29 11 2010 - 20:27

Wiem że tematów na tego typu jest dużo ale od godziny szukam po różnych forach rozwiązania mojego problemu i nigdzie go znaleźć nie mogę.

Skopałem coś z nagrywarką DVD mam NEC ND-4570A bo nie chciała się zamykać, tak więc odłączyłem ją i rozebrałem, udało mi się dojść jak działają zębatki i wszystko pięknie zamyka się teraz.

Problem w tym że podłączyłem ją znowu do komputera(oczywiście robione wszystko na zamkniętym komputerze, resetowałem system kilka razy itd. ;)) i komputer jej nie widzi, nie tyle co w systemie Windows co w ogóle w Menadżerze Zadań. Przy odpaleniu komputera po ekranie z biosu powinien czytać wpierw CD-ROM (tak mam ustawione w biosie) i przy włożeniu płyty z Windows'em powinno być "dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty" a tej części odpalenia systemu w ogóle nie ma. CD-ROM można otworzyć włożyć płytę, ale nic więcej. Kable wszystkie sprawdzałem kilka razy. Gdzieś przeczytałem że mam sobie ten problem w Bios'ie rozwiązać ale nie wiem gdzie?

  • 0

#2 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 29 11 2010 - 20:46

Dokładnie trzeba ustawić bootowanie w biosie,każdy bios jest inny więc trudno powiedzieć dokładnie w jakiej sekcji trzeba to ustawić u Ciebie.

  • 0

#3 skrzacik0

skrzacik0

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 29 11 2010 - 20:56

Ale mogę się tego skądś dowiedzieć?
  • 0

#4 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 29 11 2010 - 21:05

Ale mogę się tego skądś dowiedzieć?

Ja mam swój bios opisany w książeczce dołączonej do płyty głównej,jest tam opisane co dokładnie można zrobić w każdej sekcji bios'u.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 11 2010 - 21:25

Sprawdź taśmę bo o ile wiem to jest to pod interfejs IDE/ATAPI/Ultra DMA33. Zasilanie i danych.
  • 0

#6 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 29 11 2010 - 21:31

Najpierw to sprawdź, czy w BIOS-ie w ogóle Ci wykrywa ten napęd, bo jeśli nie to uwaliłeś.

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 11 2010 - 21:37

W BIOS-ie właśnie mu nie wykrywa nagrywarki, podejrzewam że jeśli nie grzebałeś wcześniej w BIOS-ie to znaczy się taśmy albo zasilanie albo dane. Któraś ma przerwania, ale jak grzebałeś w BIOS-ie to sprawdź go jeszcze raz może coś skopałeś. Jaka to płyta główna jest u ciebie?.
  • 0

#8 skrzacik0

skrzacik0

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 29 11 2010 - 22:00

Styka i gra :E Zrestartowałem BIOS'a, odłączyłem wszystkie kable, walnąłem jak przystało na dobry stary sprawdzony sposób i zaskoczyło ;) Nie wiem co było przyczyną, może faktycznie te kable, za dużo kurzu się tam chyba osadziło, no nie istotne, dzięki za pomoc :)
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 11 2010 - 22:02

Na 100% kable, następnym razem opisuj obszerniej miał byś odpowiedź szybciej.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych