Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak karty graficznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 stiepan144

stiepan144

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 02 04 2013 - 10:19

Witam. Ostatnio dostalem od szwagra starego kompa, zrobilem mu formata, bo sie zawieszal. Po formacie na poczatku wszystko wydawalo sie byc dobrze, lecz problem pojawil sie gdy chcialem ogladnac jakis film na yt. Filmiki sie zawieszają, nie idzie rowno dzwiek z obrazem, do tego film zamiast odtwarzac sie plynnie to idzie jakby klatka po klatce.
SPrawdzilem w menadzerze urzadzen i tam sie w ogole nie pojawia karta graficzna. Postanowilem otworzyc komputer i rzeczywiscie tu nie ma zadnej karty graficznej. Ale dziwi mnie jak to mozliwe ze komputer w ogole chodzi bez karty graficznej. Pomyslalem ze moze byc karta zintegrowana, ale na tym sie nie znam. Moze mi ktos pomoc co mam zrobic?
1) Jak sprawdzic czy mam zintegorwana karte?
2) Jezeli nie mam to jaka mi podejdzie?
A moze to ze sie zawieszaja filmiki to czegos innego wina?

Plyta glowna to Msi ms7173

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 04 2013 - 10:46

Pełna konfiguracja komputera ? Jaki windows zainstalowany ?Jaka wersja Flashplayera ?
Te oznaczenia płyty wskazują na to iż jest to MSI RC410M-F czyli już dość zabytkowa płyta LGA775. Procesor jaki tam siedzi to albo Celeron albo Pentium4 więc bardzo słabe na dzisiejsze czasy i YT na nich już będzie przycinać - wiem bo mam jeszcze w domu taki stary PC i zwyczajnie procesor nie daje rady przerobić Flasha na stronie.
Na płycie jest zintegrowany układ graficzny radeon X200 więc jak zainstalowałeś sterowniki do chipsetu AMD to tym samym do układu grafiki więc musi działać.

  • 0

#3 stiepan144

stiepan144

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 02 04 2013 - 12:11

Windows XP SP3.
Flash: 11.6.602, Java: 1.7.0.15
Procesor Pentium 4 2.80 GHz 960MB

WIem że to zabytek, ale sądzisz że nie da sie już nic wskurać? Wczesniej ten komputer normalnie chodzil, filmiki dzialaly. Po formacie się tak popsulo..
Sterowniki instalowalem pod plyte ms7173
  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 02 04 2013 - 14:40

No mi kiedyś też YT działał spokojnie na Athlonie XP 2.2GHz a dziś już klatkuje w 480p. Spróbuj starszego flashplayera bo ten nowszy mocno obciąża stare 1 rdzeniowe CPU. Zauważyłem to na drugim komputerze, wróciłem do starszego i było lepiej.
Czy w menadzerze urządzeń masz jakieś znaki zapytania ? Może czegoś nie doinstalowałeś. Można dorzucić pamięci ram.
Z jakiej przeglądarki korzystasz ? Jaki antywirus ?
  • 0

#5 stiepan144

stiepan144

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 02 04 2013 - 23:01

W menadżerze urządzeń jest znak zapytania: Inne urządzenia-> kontroler video(zgodny z VGA) oraz PCI Device. Włączam, chce zainstalować sterowniki kreatorem i konczy sie na tym ze nie mozna zainstalować sterownikow. Co moge z tym zrobic?
  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 02 04 2013 - 23:09

Pobierałeś stąd sterownik do chipsetu(o ile płyta się nazywa tak jak viris napisał->sprawdź to jakimś cpu-z)? http://pl.msi.com/product/mb/RC410M-F--L--FI--LA.html#/?div=Driver&os=XP%2032
  • 0

#7 stiepan144

stiepan144

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 03 04 2013 - 20:46

Sprawdzilem, mam chipset ATI RS400/RC400/RC410. Posciagalem te stery, rozpakowalem i nie moge ich zainstalowac. Wyskoczyl mi blad "Setup cannot poceed because the lenght of the specified directory path plus the installation ffolder name exxceeds 95 characters. Please shorten one or both below the specified limit and try again"

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: karta graficzna ms 7173



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych