Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak jakielkolwiek kontroli w systemie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fasomen

fasomen

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 03 2008 - 16:41

Witam, proszę o pomoc w problemie który wygląda następująco.
Mam laptopa Acer Aspire 3690 i zainstalowaną na nim Vistę 32-bitową.
Użyłem poradnika, aby powyłączać niepotrzebne "pierdoły". Poradnik wyglądał tak:
"Kliknij na Start | Uruchom. W nowym oknie wpisz services.msc. Aby wyłączyć usługę kliknij na nią, a następnie ustaw typ uruchamiania na Ręczny.

-Agent zasad IPsec
-Bufor wydruku (o ile nie masz drukarki)
-Centrum zabezpieczeń
-Klient śledzenia łączy rozproszonych
-Logowanie pomocnicze
-Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP
-Odnajdywanie SSDP
-Pliki trybu offline
-Podstawowy aparat filtrowania (osłabi bezpieczeństwo)
-Pomoc IP
-Pomoc TCP/IP NetBIOS
-ReadyBoost (Bajer który daje może 2% więcej wydajności przy dobrych układach - szkoda pendrive'a)
-Rozpoznawanie lokalizacji w sieci
-Usługa Czas systemu Windows
-Usługa inteligentnego transferu w tle
-Usługa KTMRM dla usługi Koordynator transakcji rozproszonych
-Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne
-Usługa raportowania błędów systemu Windows
-Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet
-Usługa wyszukiwania systemu Windows (wyszukiwanie nadal działa - indexowanie nie)
-Usługa zasad diagnostyki
-WebClient
-Windows Defender
-Windows Update"


I tak też zrobiłem. Za to teraz mam szereg niespodzianek pod postacią takowego błędu:
"Nie można uruchomić określonej usługi,m ponieważ jest ona wyłączona lub nie sa włączone skojarzone z nią urządzenie"

No i jak mam teraz sobie to ponaprawiać?
Jeszcze próbowałem alt+ctrl+del do menedżera zadań, wchodzę w zakładkę usługi i tam są chyba te rzeczy które powyłanczałem. Daje na jakiś "zatrzymany" prawym i uruchom usługę, ale oczywiście wyskakuje "Operacja nie może yć zakończona. Odmowa dostępu" Z tego rozumiem , że nie jestem administratorem, a konto jest tylko jedno założone... i pisze administrator... Może się mylę... Proszę o pomoc.

  • 0

#2 FlrPro

FlrPro

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 16 03 2008 - 10:06

Możesz jeszcze coś zmienić poprzez start/uruchom/msconfig i przejdz do zakładki z programami startowymi z windowsem. Jeśli beda ta co wczesnie wywaliłeś to włącz.

  • 0

#3 fasomen

fasomen

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 03 2008 - 15:11

To samo :/

"C:\Windows\system32\msconfig.exe

Nie można uruchomić usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub nie są włączone skojarzone z nią urządzenia"
  • 0

#4 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 18 03 2008 - 09:24

Odpal komputer z płyty z Vistą, i podczas uruchamiania wybierz opcję "Napraw komputer". Powinien być tam wiersz polecenia. Jeżeli komendy w tym wierszu są takie same jak w XP, to wystarczy że wylistujesz sobie komendy poleceniem listsvc, potem korzystając z opcji enable / disable włączasz tudzież wyłączasz poszczególne.
  • 0

#5 fasomen

fasomen

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 03 2008 - 14:15

a mogą takie komunikaty wyskakiwać, jeśli nie mam uprawnień do wchodzenia np. do msconfig??
  • 0

#6 Jani19834

Jani19834

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 25 03 2008 - 16:33

masz admina tylko nie za kazdym razem tak jest z wistą zeby ktos niepowolany nie zrobil za duzo balaganu
zanim wpisz msconfig.exe klinij prawym klawiszem myszy na uruchom i tam jest opcja "uruchom jako administrator" powinno ci pozwolić uruchomi msconfig.exe nie baw sie wiecej w przyspieszanie systemu w taki sposób najlepiej jest zmniejszyć ramozernosc przez wyłaczenie wszelkich wodo trysków i cukiereczkow w tym aero inne zeczy jak
Centum zabezpieczen
Usługi zasad diagnostyki
itd jak by byli nie potrzebne do porawnego dzialania to by ich nie bylo

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych