Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak internetu przez WI-FI a sygnał jest, 2 routery.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Edenbeast

Edenbeast

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 11 2010 - 22:45

Witam.
Kupiłem router TM-G5240 D-Linka do Multimedii aby puścić net do laptopa przez WI-FI, przy okazji miałem WI-FI w iPhonie i mógł on rozwinąć swoje możliwości :) . Po 2 godzinnej walce z modemem i routerem oraz ustawieniami, po restarcie routera, udało się skonfigurować router w najprostszy sposób, uruchomiłem Wizarda w ustawieniach routera, następnie kopiowanie adresu MAC i wszystko działało, dodam że iPhone nie miał problemów z routerem i praktycznie zawsze była sieć. Działało ale raz na dzień musiałem odłączyć router i włączac ponownie gdyż jakby zawieszał się, w iPhonie też ruch zamierał i nie otwierał stron mimo iż sygnał był (przynajmniej tak twierdził Windows).
Problem objawił się pewnego pięknego ranka gdy standardowo nie było netu i zresetowanie nic nie dało, ikona sygnału jest ale tym razem laptop i iPhone nie chce sie połączyć. Pierwsza próba: reset routera do ustawień fabrycznych, Wizard skonfigurował, kopiowanie adresu MAC i kwas, nie działa. Są cztery kreski zasięgu, monitorek obok nich nie świeci więc nie otwiera stron, iPhone powiadamia że serwer nie odpowiada. Druga próba: to samo co w pierwszej
plus hasło na sieć i przyznanie adresu MAC do telefonu, kwas, nie działa. Po paru resetach routera i laptopa postanowiłem zmienić router.
Tym razem Linksys WRT54GC. Znów walka z instrukcją, routerem i kablami. Działa ale tak samo jak kolega, jest sygnał ale połączyć się nie da ani za pomocą laptopa ani telefonu.
Co to może być ?
Wklejam wydruk z ipconfig /all może czyjeś wprawne oko coś wypatrzy.
Dołączona grafika
Oraz Status routera.
Dołączona grafika

  • 0

#2 Edenbeast

Edenbeast

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 11 2010 - 01:02

Problem rozwiązany. Klonowany przez routery adres MAC w WAN był nieprawidłowy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych