Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak BOOTMGR ctr+shift+del aby resetować Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 TuneLord

TuneLord

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 05 2011 - 14:36

Mam ogromny problem z Sony Vaio VPCEB2Z1E.Mianowicie usunąłem partycję recovery, nie posiadam płyty z oryginalnym windowsem(posiadam zakupiony oryginalny klucz).Wykryłem problemy z internetem i zdecydowałem się przeinstalować z jeszcze istniejącej partycji recovery.Dzisiaj przy próbie użycia F10 podczas włączania komputera wyświetlił mi się komunikat "bootmgr is missing", nie mogę dostać się do Windowsa.Czy istnieje szansa na naprawę komputera bez wylewania pieniędzy? Czy da się przywrócić partycję recovery? Proszę o odpowiedź. XXX

  • 0

#42 Aspirs

Aspirs

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 07 2011 - 12:09

Siema

Chciałem przeinstalować windows'a ze starego laptopa.
Na laptopie był Windows XP. Miałem zamiar zainstalować Win7... sformatowałem, podzieliłem już sobie partycje i rozpoczełem instalacje.
W 2 kroku ( przy około 50 % rozpakowywania plikow ) wyskoczył błąd:

System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Upewnij się, że wszystkie pliki wymagane do instalacji są dostępne i ponownie uruchom program instalacyjny. Kod błędu: 0x800706F8


Postanowiłem więc ponownie zainstalować windows'a...
Jednak nic to nie dało.
Znalazłem informacje które mówiły o tym, że może to być wina napędu.
Laptop jest stary i dałem sobie spokój z Win7

Następnie włożyłem płyte z windows XP. Jednak tu nawet instalator nie chciał się włączyć ( nie odczytywało płyty)
Na czarnym ekranie było napisane:

Brak BOOTMGR
Aby uruchomić ponownie naciśnij Ctrl+Alt+Delete


Nie mam już pojęcia o co chodzi...
:D
Help!

@edit
Zmieniłem napewno
Próbowałem Win2000, WinXP, a teraz nawet ( po tym jak w wierszu poleceń próbowałem naprawić plik poprzez komentedy - bootrec/rebuildbcd - bootrec/rebuildbcd ) Win7

Użytkownik Aspirs edytował ten post 03 07 2011 - 12:18

  • 0

#43 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 03 07 2011 - 12:11

To co się teraz pokazuje to brak plików rozruchowych systemu.

Na pewno zmieniłeś bootowanie na płytę?

Spróbuj użyć innej instalki.



Trochę info o błędzie http://support.microsoft.com/kb/930984/pl

Użytkownik Kantoro edytował ten post 03 07 2011 - 12:12

  • 1

#44 Waski552

Waski552

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 09 2011 - 13:18

Witam,
Chciałem zrobić dzisiaj formata na laptopie i gdy Windows 7 już się instalował wyłączył mi się laptop i teraz gdy chcę go włączyć pokazuje się właśnie BOOTMGR IS MISSING. nawet jak wkładam płytę z Windowsem to nic się nie pokazuje. Jak to naprawić?
  • 0

#45 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 29 09 2011 - 21:26

Ściągasz ten plik, następnie wypalasz go na płycie (jako obraz) i uruchamiasz komputer z tą płytą w napędzie. Następnie po odpaleniu tego programu wybierasz pierwszą opcję, później kilka razy wciskasz Enter (wybór języka, itp.), a jak się pojawi okienko z partycjami to zaznaczasz pierwszą (z systemem), klikasz prawym, wybierasz "Manage Flags" i zaznaczasz "boot" :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych