Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bluescreeny przy prawie każdej grze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Uharri

Uharri

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 12 2017 - 20:50

Witam, od pewnego czasu mam problem z komputerem. Jest to laptop Dell Latitude E6500 z systemem operacyjnym Windows Vista. Ma już swoje lata, ale oprócz tego, że zdarza mu się zaciąć i czasami wolniej chodził, do pewnego czasu nie było z nim większych problemów.
Miałam na nim kilka gier, m.in. The Sims 3 i Hearthstone. Nie ma na nim zbyt wiele pamięci, więc te dwie gry mi wystarczały i grałam w nie bez problemu. Później zainstalowałam sobie Heroes III i miesiąc lub więcej grałam tylko w tę grę. Potem stwierdziłam, że chętnie pograłabym sobie w Heroes V, więc zainstalowałam również te część i wtedy zaczęły się problemy. Po zainstalowaniu gry bez problemów, weszłam w nie, włączały się normalnie, ale gdy pojawiło się już menu główne, nagle pojawił się bluescreen. Myślałam, że to jednorazowy błąd, jednak przy każdym włączeniu gry, bluescreen pojawiał się znowu. Ponowne zainstalowanie nic nie pomogło, więc po prostu odinstalowałam grę myśląc, że to w niej tkwi jakiś problem. Jednak okazało się, że nie. Gry The Sims oraz Hearthstone także uruchamiały Bluescreena po włączeniu ich, mimo, iż jeszcze jakiś czas temu, działały zupełnie bezproblemowo. Minęło już trochę czasu, a ja postanowiłam zainstalować na komputer Skyrima, zapominając o problemie, jednak włączenie go także skutkowało pojawieniem się bluescreena i restartem komputera.
Czy wiadomo co może być przyczyną owego problemu? Dodam, że Heroes III nadal działają bezproblemowo, a także mniejsze, mniej wymagające gry takie jak Fallout 1 też nie rodzą problemów. Czytałam różne poradniki dotyczące bluescreenów i udało mi się sprawdzić, że przyczyną bluescreenów przy Heroes V był plik systemowy, jednak nie znam się na tym i nie wiem na ile to jest dobrze sprawdzone.

  • 0

#2 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 06 12 2017 - 11:36

Jakiś kod błędu można dostać?



  • 0

#3 DRT_com_pl

DRT_com_pl

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 02 2018 - 13:36

Sprawdź temperatury i wiatraki od karty graficznej i przeinstaluj sterowniki, jeżeli to nie pomoże, to moim zdaniem należy wysłać komputer do serwisu, innego wyjścia nie widzę. 


  • 0

#4 HitMeClown

HitMeClown

    Początkujący

  • 48 postów

Napisano 14 02 2018 - 22:52

Jest to laptop Dell Latitude E6500 z systemem operacyjnym Windows Vista. 

 

No, to możliwa przyczyna :D

A tak na serio to chyba coś z temperaturami, ale podaj kod błędu. Dobrze byłoby przeinstalować/zaktualizować system, żeby wykluczyć ten problem.


  • 0

#5 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 15 02 2018 - 18:02

Sądzę że jedynym problemem jest tu Vista :D nie lepiej byłoby obsadzić tam Win 7? Poza tym w tak leciwym laptopie temperatury to podstawa - jakie są w stresie? 


  • 0

#6 FixSerwis

FixSerwis

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 06 05 2018 - 13:59

Wstaw wyniki z temperaturą poszczególnych komponentów oraz najlepiej wyniki z HD Tune dysku twardego. 


  • 0

#7 Royal-Comp

Royal-Comp

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 22 01 2019 - 18:33

Aktualizacja systemu może niewiele dać, aczkolwiek warto to zrobić aby wykluczyć wszystkie możliwe błędy. Na jakim poziomie są temperatury?



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Bluescreen Gry Problem Restart Heroes Skyrim Herthstone The sims



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych