Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bluescreen 116 win7x64 dxgkrnl.sys 5d140/Nie działający wentylator na karcie graficznej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 09 2014 - 00:10

A więc tak. Zacznę od wentylatora. W mojej Gigabyte gtx 560 Ti nie działa jeden z wentylatorów i nie wiem czym to jest spowodowane. W furmarku po chwili temperatura wzrasta do 104 C. Czy jest to uszkodzenie karty czy może jest jakiś inny tego powód. Po drugie podczas grania w skyrim po jakims czasie komputer się wyłącza i jest to spowodowane Bsodem 116. Sterowniki tyle razy przeinstalowywałem, że to już nie ma sensu. Kiedy sprawdziłem w bluescreen view tam na dole były trzy pliki systemowe na czerwono. Dxgkrnl+5d140 i chyba nvdmms1.sys+37f3c oraz tego juz nie pamiętam ale też coś z d na początku, a jego kod z kazdym bsodem byl troche inny. Jestem na telefonie wiec nie mam za bardzo jak to sprawdzic. Nastepnego dnia dam edit z tym plikiem. Czy moze to byc spowodowane wlasnie przegrzaniem karty? A moze uszkodzenie jakiegos innego podzespolu. Dodatkowo jak gram w mniej wymagajace gry to juz niczego takiego nie ma, a gdy w skyrimie zmniejszylem ustawuenia graficzne to tez prawde mowiac gralem z 10min i nic sie nie dziao. Plus czasem gralem 10min i bym bluescreen a czasem po 3 wiec nie wiem jak to z tym jest. Jutro podam te pliki wiec bedzie pewnie trkche prosciej. Sfc /scannow wykonalem i nic nie znalazlo. Mem testa nie wykonywalem. A moje dane techniczne to:
Intel core quad 2.33ghz 4 rdzenie
Gtx 560ti
4gb ramu
Zasilacz 530W markowy
Plyta glowna P5kpl am/ps

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 09 2014 - 03:00

Zasilacz 530W markowy

Markowy..? Tzn ? No name?
Jeżeli nie działa jeden wentylator na GPU to masz go do wymiany, stąd te wysokie temperatury podczas pracy komputera. Przy okazji mógłbyś wymienić pastę termo na GPU/CPU bo pewnie aż prosi się wymianę.
Piszesz że masz błędy BSOD więc odczytaj plik DMP (mój komputer → C → windows → Minidump) plik odczytasz przez program WinDbg


Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Qauke edytował ten post 29 09 2014 - 03:03

  • 0

#3 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 09 2014 - 06:23

Nie, nie no name. Dokładnie ci napiszę później, bo teraz nie mam jak sprawdzić. Plik dmp to mogę co najwyżej wrzucić później na forum, ponieważ mam problem z zainstalowaniem windbg.
  • 0

#4 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 09 2014 - 16:25

modecom premium 530 atx 12V 2.3 compatible. Przeczyściłem trochę kartę i jest trochę lepiej do 100C w funmarku dochodzila o wiele dluzej a z 45C w spoczynku spadło do 31 ale to moze byc to ze wtedy komupter byl od jakiegos czasu wlaczony. Po zamontowaniu karty niestety słyszę jakieś jakby spięcia tak coś pstryka i nie wiem czy to coś na karcie, a moze jakis kabel jest zle podlaczony. A to są te pliki: 

(Minidmp)
(Minidmp)
 

 


  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 10 2014 - 16:19

Jeżeli "coś" pstryka to tylko i wyłącznie Twój zasilacz, podmień go jak najszybciej na jakiś markowy, i daj znać czy problem się powtarza.
Dodatkowo sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są wybrzuszone/wypukłe.
Wracając do błędów bsod napisałem Ci w jaki sposób możesz odczytać plik zrzutu z tego błędu, ale bluescrren jak na razie jest tu najmniej ważny, skup się na podmianie zasilacza, i sprawdzaniu kondensatorów na MOBO.


Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 02 10 2014 - 14:10

Z tego co zauważyłem to to było tylko jednorazowo to pstrykanie. Teraz już jest wszystko w porządku. Po przeczyszczeniu komputera temperatura o wiele spadła i problem z blue screenami został zażegnany :)


  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 02 10 2014 - 17:52



Z tego co zauważyłem to to było tylko jednorazowo to pstrykanie.


Jedno, a nastepne moze spalić Ci PC-ta :D



Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 22 10 2014 - 17:16

Problem z bluescreenem powrócił. Kiedy gram w jakąś grę bardziej wymagającą w pewnym momencie ekran robi się czarny, a wentylator na karcie zaczyna działać na 100% szybkości. Czy karta jest już do wymiany czy jednak da się jakoś ją naprawić?


  • 0

#9 Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 22 10 2014 - 18:14

Czy może to być problem z zasilaczem? Bo z tego co zauważyłem kiedy ten ekran robi się czarny komputer jakby nadal działał, ale np. myszka i klawiatura przestają się świecić na jakiś czas. Czy może to być wina zasilacza, albo kabla np. do karty graficznej? Prawdę mówiąc to te kable nie wyglądają za dobrze xD Mogę potem zrobić jakieś zdjęcia, albo nagrać to co dzieje się podczas tego właśnie bluescreena :)


  • 0

#10 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 10 2014 - 22:57

Zasilacz nie daje rady = na złom. Karta do konserwacji.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych