Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd"Could not create the Java virtual machine" podczas instalowania Java.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 septolux

septolux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 02 2013 - 14:37

Od dłuzszego czasu mam taki problem, ze funkcjonuje bez sprawnej Javy, kompletnie nie wiem o co chodzi. Wszelkie proby zainstalowania Javy koncza sie niepowodzeniem, wyskakuje blad "Could not create the Java virtual machine.". Zalaczam screen:

http://i.imgur.com/qPpxq9A.jpg

Jak widac probowalem najpierw wyczyscic wszelkie slady po oprogramowaniu Java programem JavaRa 2.1, udalo sie. Wlaczylem instalacje najnowszej wersji i znow to samo "Could not create the Java virtual machine.". Wszystkie co zwiazane z Java konczy sie tym komunikatem (np. proba wlaczenia Java Control Panel w panelu sterowania), strony opierajace sie na tej aplikacji mi nie dzialaja (np. gry na kurniku).

Szukalem w necie, na forum, nic. Wszedzie tylko w kontekscie tego bledu tematy odnosnie jakiejs gierki Minecraft, a u mnie sprawa jest zupelnie inna.

Prosze o jakies wskazowki co dalej, jak to rozwiazac?

Mój sys. operacyjny: Vista.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 02 2013 - 15:34

Nic nie poradzimy bez logów instalatora JAVA. Aby zobaczyć jak przebiegła instalacja Javy wykonaj poniższą instrukcję:
  • Wyłącz wszystkie programy w tle, a wszczególności instalatory...
  • Uruchom instalator z linii komend (wpisz w oknie uruchom: CMD, CD\, aby przejść do głównego folderu na dysku C:, a następnie wpisz: JavaSetup6u30.exe /LV* %TEMP%\jreMSI.log , gdzie JavaSetup6u30 to nazwa twojego pliku ściągniętego ze strony JAVA.com, który umieścisz na dysku C:)
  • Jak wyskoczy błąd to wejdź do lokalizacji %TEMP% (wpisz w oknie uruchom)
  • Poszukaj pliku jreMSI.log i go otwórz np. notatnikiem - wyszukaj linijki z błędem i ją podeślij na forum.
Zobacz jeszcze w katalogu TEMP za takimi plikami:
  • jreMSI.log
  • java_install.log
  • jusched.log


  • 1

#3 septolux

septolux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 02 2013 - 16:48

Zrobiłem jak napisałeś, wyskoczył znowu ten sam błąd "Error: Could not create the Java virtual machine Error: A fatal exception has occured. Program will exit."

Jeśli chodzi o logi to zupełnie się nie znam gdzie mogą być błędy, będę wdzięczny jak ktoś na to zerknie, wrzuciłem na swój serwer cały txt bo log za duży na pastebiny/forum, znajduje się pod adresem:

Plik jreMSI.log:

http://www.septoluxserwer.za.pl/jremsiLOG.txt

Użytkownik septolux edytował ten post 09 02 2013 - 16:49

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 02 2013 - 17:06

Dziwna sprawa, zobacz jeszcze inne pliki bo w tym co jest masz informacje:

MSI © (08:54) [15:26:43:963]: Instalator Windows zainstalował produkt. Nazwa produktu: Java 7 Update 13. Wersja produktu: 7.0.130. Język produktu: 1033. Stan powodzenia lub błędu instalacji: 0.


  • 0

#5 septolux

septolux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 02 2013 - 17:22

Z tego o co prosiłeś jeszcze wrzuciłem:

java_install: http://www.septoluxserwer.za.pl/java_installLOG.txt

jusched: http://www.septoluxserwer.za.pl/jusched11.txt
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 02 2013 - 18:45

Nie ma tu jasnej odpowiedzi(na twój problem spróbuj więc tak:Może to pomóc z tym "niby" błędem:
:: Msi file from URL=http://javadl.sun.com/webapps/download/GetFile/1.7.0_13-b20/windows-i586/jre1.7.0_13-c.msi, downloaded to=C:\Users\Uzytkownik\AppData\LocalLow\Sun\Java\jre1.7.0_13\jre1.7.0_13-c.msi
Sat Feb 09 15:25:25 2013
:: First call to java_sp.dll returned: 0
Sat Feb 09 15:25:27 2013
:: MSICheckPendingFileRenameOperations:  RegOpenKeyEx() failed with ERROR_FILE_NOT_FOUND: 2, Error Code: 0

I to byłby ostatni etap instalacji, nic więcej tam nie ma w pliku.

Masz wyłączoną przeglądarkę internetową podczas instalacji Java? Z jakiej korzystasz przeglądarki?
  • 0

#7 septolux

septolux

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 02 2013 - 16:37

Komende wpisalem do Uruchom, pozniej przez wiersz polecenia (bo nie wiedzialem gdzie) w obu przypadkach nic z tego nie wyszlo, wyskoczyl blad takiej tresci: "Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj, czy pakiet istnieje i masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem aplikacji w celu sprawdzenia, czy jest to prawidłowy pakiet Instalatora Windows."

Podczas instalacji przegladarka wylaczana. Firefox, czasem Opera - na obu nie dzialalaja np. gry na kurnik.pl (podaje jako przyklad bo nie wiem gdzie jeszcze potrzeba aplikacji java).
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 02 2013 - 16:50

Plik cab masz na dysku C: w głównym katalogu? Jeśli tak, to zainstaluj nowszą wersję Windows Installer, powinno pomóc. Następnie znów wpisz to polecenie w oknie uruchom czy wierszu poleceń.
  • 0

#9 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 14 02 2013 - 15:10

... jeśli jave potrzebujesz aby pograc w Minecraft to weź lepiej wersje Portable. Uruchamianie aplikacji wprawdzie wymaga robienia pliku wsadowego ze skryptem wskazującym gdzie znajdują sie pliki javy, ale da sie uzywac :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: java virtual machine error Java wirtualna maszyna Java



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych