Skocz do zawartości


Zdjęcie

Automatyczne wylogowanie z Win XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dmjs

dmjs

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 04 2013 - 18:34

Witam.

Interesuje mnie czy istnieje jakiś sposób aby automatycznie wylogowało użytkownika po określonym czasie ?
odrazu dodam ze nie mam namyśli auto wylogowania przy wygaszaczu ekranu tylko niezależnie od tego co robi użytkownik.

z góry dzięki :yes:

Pozdrawiam

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 04 2013 - 20:56

Proszę bardzo -> http://support.microsoft.com/kb/314999

  • 1

#3 dmjs

dmjs

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 04 2013 - 21:21

Dzięki to już postęp :yes:
ale to nadal nie rozwiązuje mojego problemu ponieważ jest możliwość przerwania wylogowywania ( ale to można ustawić na 1sek ) ważniejszy problem to to że czeka na bezczynność użytkownika aby się włączył wygaszacz a ja szukam sposobu aby po np 2,5h wylogowało niezależnie od tego czy użytkownik coś robi czy nie.

Pozdrawiam.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 04 2013 - 21:26

Nie ma czegoś takiego jak automatyczne wylogowanie uzytkownika w samym XP, możesz ustwić żeby system Ci się usypiał, i żądał hasła po wznowieniu.
  • 0

#5 dmjs

dmjs

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 04 2013 - 21:42

oki dzięki za pomoc :yes:
  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 16 04 2013 - 22:57

Jak nie ma?
Start->uruchom->cmd-> AT [parametry] logoff
Możesz napisać: help AT
To wyświetli informacje o poleceniu AT. Ponadto chyba jest jakiś programik co zwie się TimeOff i też powinien działać.

Użytkownik bipiw edytował ten post 16 04 2013 - 22:57

  • 2

#7 kbkm

kbkm

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 17 04 2013 - 04:05

Jeśli zalogowany użytkownik nie ma praw administratora możesz użyć prostej komendy shutdown w wierszu poleceń. Wybierasz daną stację roboczą i gotowe. Wtedy konto które nie posiada praw administratora nie może przerwać sekwencji wylogowania. Opcję tę ustawia się czasowo. Posiada też możliwość tzw. Twardego wyłączenia komputera - zamyka wszystkie procesy bez zapisu coś w stylu "wymuszenia zamknięcia"

start -> uruchom -> cmd -> shutdown (wyskoczy Ci lista możliwych poleceń)
możesz również otworzyć okienko w którym operację ustawisz intuicyjnie wpisując w wierszu poleceń " shutdown -i "

prosta opcja systemowa zawiera możliwości wylogowania, wyłączenia komputera... zobacz, może to Ci spasuje :)

Użytkownik kbkm edytował ten post 17 04 2013 - 04:08

  • 2

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 04 2013 - 13:54

Program logoff.exe zdecydowanie się do tego nadaje, można utworzyć plik bat i skopiować do autostartu Windows i za każdym uruchomieniem Windows będzie odliczał czas do jego wyłączenia dla np. określonego użytkownika komputera. Ewentualnie możesz skorzystać z porady: automatyczne wyłączenie komputera po określonym czasie.

To samo wykonają dla ciebie programy: screenpass czy winexit replacement.

Odnośnie programów i czasu oczekiwania na ich wyłączenie to zalecam skorzystanie z porady: AutoEndTasks Windows (przyspieszanie komputera)/
  • 2

#9 dmjs

dmjs

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 18 04 2013 - 23:10

Dzięki za propozycje :yes:
ale mam małe problemy,
opcja logoff.exe nie ma parametru czasu wiec nie mogę ostawić po jakim czasie ma się wylogować ( jak chce ustawić w harmonogramie to wyskakuje mi błąd 0x80070005 )
a co do opcji shutdown to mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zapisać parametry aby wyłączać pc po np 2h codziennie ( w auto starcie będzie ;] )
_________________________________________________________________________________________________________________

Temat można zamknąć ;D

aby dodać jakiekolwiek zadanie do harmonogramu użytkownik musi mieć hasło i nie wyskakuje błąd :yes:

Użytkownik dmjs edytował ten post 18 04 2013 - 23:29

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: auto wylogowanie rejestr



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych